دانلود کتاب آیه های نامدار


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب آیه های نامدار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آیه های نامدار

«آیات نامدار، آیاتی چند از قرآن کریم است که بر آنها نامی خاصّ نهاده باشند. گاه از این آیات، به آیات صاحب عنوان یا صاحب نام نیز تعبیر می‌شود. در طول تاریخِ تفسیر و قرآن‌پژوهی، برخی از آیات قرآن کریم به سبب ویژگی خاصّی که داشته‌اند، شهرت بیشتری یافته و مورد توجّه قرار گرفته‌اند. این آیات به تدریج با نامی ویژه شهرت یافته‌اند. نام این آیات در بسیاری موارد، برگرفته از واژگان به کار رفته در خود آیات است؛ مانند «آیه‌الکرسی» (بقره[ ۲ ]، ۲۵۵)، آیه «اذن» (توبه[ ۹ ]، ۶۱) و آیه «احسان» (نحل[ ۱۶ ]، ۹۰). در مواردی، نام‌گذاری با نظر به محتوای آیات صورت گرفته است؛ مانند آیه «ارث» (نساء ]۴ ]، ۱۱)، آیه «خلع» (بقره ]۲ ]، ۲۲۹) و آیه «خوف» (نساء ]۴ ]، ۱۰۲).

آیات دارای نام در قرآن، همگی شهرت یک‌سان ندارند؛ شهرت بسیاری از آنها اندک و نام آنها فقط از سوی یک یا چند نفر از دانش‌وران به کار رفته است. پیشینه نام‌گذاری برخی از آیات نیز به زمان پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله و امامان معصوم علیهم‌السلام بر می‌گردد؛ مانند «آیه‌الکرسی» (بقره[ ۲ ]، ۲۵۵) آیه «عزّت» (اسراء[ ۱۷ ]، ۱۱۱) و آیه «مُلْک» (آل‌عمران[ ۳ ]، ۲۶).

با جست‌وجوهای انجام شده، مجموع این آیات به بیش از ۱۷۰ آیه می‌رسد که در این دفتر، به ترتیب الفبا به آنها پرداخته می‌شود و آیاتی که بیش از یک نام دارند نام یا نام‌های غیر مشهور آن در جایگاه و ردیف خاص الفبایی خود می‌آیند و به نامی که شهرت بیشتری دارد ارجاع می‌شوند.»

 ۱۸۲ صفحه، ۷۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۸۸، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب آیه های نامدار

برای دانلود کتاب آیه های نامدار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آیه های نامدار
سمیه خو ش نظر
۱۳۹۵/۱۰/۲۰
فوق العاده بودبا تشکر فروان و توفیقات روزافزون
مجید دانش
۱۳۹۷/۶/۹
بد نیست
روح اله ابراهیمی
۱۳۹۷/۵/۴
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)