دانلود کتاب اختلالات یادگیری کودکان (خواندن، نوشتن، ریاضی)

  • از: زهرا سعدی
  • ناشر: انتشارات سیادت
  • ۲۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب اختلالات یادگیری کودکان (خواندن، نوشتن، ریاضی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اختلالات یادگیری کودکان (خواندن، نوشتن، ریاضی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اختلالات یادگیری کودکان (خواندن، نوشتن، ریاضی)

کتاب اختلالات یادگیری کودکان (خواندن، نوشتن، ریاضی) همراه با رهنمودهای عملی برای والدین و معلمان، توسط زهرا سعدی، نوشته شده است، تا آموزش‌های لازم در مورد دانش آموزانی که دچار اختلالات یادگیری هستند را به طور کامل شناسانده و در رفع این اختلالات گامی موثر برداشته شود.

اختلالات یادگیری (Learning disorders) به سه دسته ناتوانی یادگیری ریاضیات، ناتوانی یادگیری خواندن و ناتوانی بیان کتبی و نوشتن تقسیم می‌شود. 

اختلالات یادگیری ارتباطی با کم هوشی یا دیرآموزی دانش ‌آموزان ندارد. این اصطلاح برای توصیف کودکان و نوجوانانی به کار می‌رود که ناتوانی یادگیری ویژه و بخصوصی دارند. به عبارت دیگر دانش‌آموزان مبتلا به این اختلال نیازمند شیوه‌های خاصی در آموزش هستند که با شیوه‌های معمول استفاده شده برای سایر دانش‌آموزان متفاوت است. هر اختلالی که در آن موفقیت تحصیلی فرد با توجه به سن و آموزش و هوش، براساس آزمون‌های معیار خواندن و نوشتن و محاسبه از آنچه انتظار می‌رود بسیار کمتر باشد، اختلال یادگیری توصیف می‌شود.

اختلال یادگیری یعنی رشد ناکافی مهارت‌های خاص تحصیلی که به علت بیماری جسمی یا عصبی نباشد. این کودکان علی‌رغم هوش طبیعی در یک یا چند حوزه درسی مشکل یادگیری دارند و توانایی‌هایی مانند خواندن، نوشتن و یا ریاضیات به طور قابل توجهی کمتر از سطح توانایی عمومی کودک است. یعنی این عدم توانایی در حوزه تحصیلی خاص زیر سطح مورد انتظار براساس سن، هوش و آموزش کلاسی کودک است.

امکان دارد که ناتوانی یادگیری با روحیه ضعیف، عزت نفس پایین و کمبود مهارت‌های اجتماعی و افت تحصیلی همراه باشد. بزرگسالان مبتلا به این اختلال، ممکن است در زمینه‌های استخدامی یا سازگاری اجتماعی با مشکلات جدی مواجه شوند. اختلال یادگیری در همراهی با سایر اختلالات روان پزشکی کودک و نوجوان دیده می‌شود. 

در کتاب اختلالات یادگیری کودکان (خواندن، نوشتن، ریاضی) می‌خوانیم که معلمین و مربیان مدرسه به دلیل ارتباط مستقیم با دانش آموزان و سپس والدین به عنوان افرادی که در مشکلات یادگیری کودک و حل آن درگیر هستند، که می‌توان به نقش آنها در رفع این اختلالات اشاره کرد. از همین‌رو، امروزه به دلیل شیوع اختلالات یادگیری در سنین دبستان لازم است تا والدین و به خصوص معلمان و مربیان ابتدایی به شناسایی اختلالات یادگیری بپردازند. 

 ۴۷ صفحه، ۵۲۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8879-19-0 

چاپ ۱۳۹۶: ۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار مؤلف
اختلال نوشتن (Dysgraphia) در کودکان و راه‌کارهای درمانی آن
از کجا بفهمیم دانش آموز ما اختلال نوشتن دارد؟ (نشانه‌های تشخیصی)
علت اختلال نوشتن چیست؟
گام‌هایی برای افزایش هماهنگی دست و چشم و در نتیجه بهبود نوشتن
باکودکانی که خیلی ریز می نویسند چه کنیم ؟
برای رفع این نوع غلط‌های املایی چه کار کنیم؟
اختلال خواندن  (Dyslexia)
" کند خوانی" و راهکارهای حل مشکل
انواع مشکلات خواندن و راهکارهای درمانی
فعالیت‌هایی برای تقویت خواندن
اختلالات ریاضی و راه‌های درمان آن (Dyscalculia)
برای درمان اختلال یادگیری ریاضی چه باید کرد؟
تمرین‌های پیشنهادی برای دانش آموزان دارای اختلال ریاضی
References

راهنمای دانلود کتاب اختلالات یادگیری کودکان (خواندن، نوشتن، ریاضی)

برای دانلود کتاب اختلالات یادگیری کودکان (خواندن، نوشتن، ریاضی) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اختلالات یادگیری کودکان (خواندن، نوشتن، ریاضی)

نظرات کتاب اختلالات یادگیری کودکان (خواندن، نوشتن، ریاضی)

شهلا کرمی
۱۳۹۸/۶/۲۵
برای مبتدی‌ها خوبه. بعضی جاها هم فقط کلی اسم برده و واصح توضیح نداده. بعصی جاها هم خوب توضیح داده. در کل کتاب بدی نیست. کاش کاملتر توضیح می‌دادند تا کاملا کاربردی باشد
مریم اعتمادان
۱۳۹۹/۵/۱۵
برای مبتدی‌ها خوب است، اما برای افراد و متخصصین حوزه اختلال یادگیری مطالب خیلی مبتدی است.
الهام کاظمی
۱۳۹۸/۱۱/۵
بسیار کتاب مبتدی و آماتور، اصلن مناسب یک متخصص روانشناسی کودک نیست
مشاهد همه نظرات (۱۰)