دانلود کتاب ادوار رفته بر مسیحیت (جلد 5 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت)

  • از: اسماعیل شفیعی سروستانی
  • ناشر: موعود عصر
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب ادوار رفته بر مسیحیت (جلد 5 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ادوار رفته بر مسیحیت (جلد 5 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ادوار رفته بر مسیحیت (جلد 5 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت)

در کتاب ادوار رفته بر مسیحیت (جلد 5 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت) نوشته اسماعیل شفیعی سروستانی، به اجمال به مهم‌ترین نقطه‌ عطف‌های رفته بر مسیحیت و مسیحیان، از روز نخست تا قرون معاصر پرداخته و با تکیه بر منابع اصلی و مهم، مستندسازی شده است.

پیش از میلاد مسعود و مبعث فرخندۀ حضرت عیسی (ع)، شرایط تاریخی حاکم بر امپراتوری «روم» و «یونان» و غلبۀ فرهنگ‌های شرک‌آلود، زمینه‌های ظهور پیامبری آسمانی و مصلحی الهی را فراهم آورده بود. از این رو، همۀ همت حضرت مسیح (ع) مصروف بازگرداندن مردم به فطرت پاک، احیای سنت‌های فراموش شدۀ انبیای پیشین، ممانعت از تداوم جریان انحرافی و بزهکارانۀ کاهنان معبد و سرانجام، نوید فرا رسیدن ملکوت خداوند متعال شد. این همه به مذاق اشرار یهود خوش نمی‌آمد و بر آن شدند از اقدامات ایشان جلوگیری کنند.

در بخشی از کتاب ادوار رفته بر مسیحیت (جلد 5 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت) می‌خوانیم:

حضرت عیسی (ع) در هنگامه‌ای که هرودوس کبیر بر تخت سلطنت یهود نشسته بود و به عنوان فرمانده دست نشانه رومیان، اوامر آنان را مرعی می‌داشت، به دنیا آمد. مسیح، لقب حضرت عیسی بن مریم (ع) است و این لقب، برای برخی دیگر از شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی بنی‌اسرائیل، همچون طالوت، داوود و حضرت سلیمان (ع) نیز به کار رفته است.

در بین اسرائیلیان قبل از تبعید، مشیاح یا مسیح، به معنی مسح و تدهین شده، یک شخصیت معین و مشخص نبود؛ بلکه این اصطلاح، معرف یک رسم مذهبی بوده است که با مسح و ریختن روغن بر موها یا روغن مالیدن، با ذکر ادعیه و انجام تشریفات خاص، در اغلب فرهنگ‌های مجاور اسرائیل، نشان شکلی از تقدیس و تحسین بوده است.

در ادوار اولیه، برگزیدگان جامعه «اسرائیل»، که در حقیقت منتخبان و نمایندگان یهوه تصور می‌شدند، قضات برجسته، که رهبران و مدیران اولیه بنی‌اسرائیل به شمار می‌رفتند، (شوفتیم) امیران و سرداران مورد نظر یهوه، که «نجید» نامیده می‌شدند، کاهنان اعظم و بالأخره شاهان اولیه اسرائیل، به علامت برگزیده شدن از سوی یهوه، مسح و تدهین می‌شدند و «مسیح یهوه» لقب می‌گرفتند. تدهین فقط مختص اشخاص نبود؛ بلکه اشیاء و مکان‌ها، مانند محراب و مذبح و وسایل معبد با تدهین تقدیس می‌یافتند. در تشریفات مذهبی با تدهین، این اشخاص و اشیا از دیگران جدا و متمایز گشته و به خدا تعلق می‌گرفتند و آنچه که به خدا تعلق داشت، مقدس شمرده می‌شد و از جانب خدا، قدرت می‌یافت.

 ۲۶۴ صفحه، ۸۹۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-6938-83-0 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۹۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
تاریخ فرهنگی قبیله لعنت
مقدمه جلد پنجم
بخش اول: عصر حضرت مسیح (ع)
شرایط تاریخی عصر ظهور حضرت عیسی (ع)
ظهور عیسی مسیح (ع)
رویارویی اشرار بنی‌اسرائیل با عیسی مسیح (ع)
اولین انحراف در آئین نوپای مسیحی
به رسمیت رسیدن مسیحیت
مسیحیت و جهان مسیحی در قرون وسطا (۵۰۰-۱۵۰۰م.)
جنگ‌های صلیبی و انتقال میراث سامری و ساحری به اروپا
ادامه جنگ‌های صلیبی و سقوط اسپانیا (اندلس)
بخش دوم: عصر جدید و آرمان مسیحیایی
عصر جدید و تاریخ جدید
از پروتستانتیسم تا پیوریتانیسم
پیوریتانیسم در آمریکا
پیوریتانیسم و پیوریتن‌ها
فهرست منابع
فهرست اعلام

راهنمای دانلود کتاب ادوار رفته بر مسیحیت (جلد 5 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت)

برای دانلود کتاب ادوار رفته بر مسیحیت (جلد 5 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ادوار رفته بر مسیحیت (جلد 5 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت)
Mahdi Ch
۱۳۹۷/۶/۱
عالی
علیرضا صادقی
۱۳۹۸/۴/۱۹
کتاب مفیدی بود کلا کتابهای آقای سروستانی خوبه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)