دانلود کتاب ارزیابی بهزیستی روانشناختی

  • ناشر: انتشارات آزمون یار پویا
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب ارزیابی بهزیستی روانشناختی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ارزیابی بهزیستی روانشناختی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ارزیابی بهزیستی روانشناختی

کتاب ارزیابی بهزیستی روانشناختی، دربردارنده‌ی انواع پرسشنامه‌، کلید پرسش‌ها، شیوه‌ی نمره‌گذاری و توضیحاتی کاربردی است که به شما کمک خواهد کرد تا از سلامت روان خود آگاه شوید.

گرایش به بررسی جنبه‌های مثبت سلامت در دهه اخیر رو به افزایش بوده است. ریف و کیز الگوی بهزیستی روانشناختی را در دهه گذشته پیشنهاد کردند که به طور گسترده‌ای توسط پژوهشگران بررسی گردید. بهزیستی روان شناختی یک مفهوم چند مؤلفه‌ای و در برگیرنده موارد زیر است:

1- پذیرش خود: یعنی نگرش مثبت نسبت به خود و پذیرش جنبه‌های مختلف خود مانند ویژگی‌های خوب و بد و احساس مثبت درباره زندگی گذشته.
2- روابط مثبت با دیگران: احساس رضایت و صمیمیت از رابطه با دیگران و درک اهمیت این وابستگی‌ها.
3- خودمختاری: احساس استقلال و اثرگذاری در رویدادهای زندگی و نقش فعال در رفتارها.
4- تسلط بر محیط: حس تسلط بر محیط، کنترل فعالیت‌های بیرونی و بهره‌گیری مؤثر از فرصت‌های پیرامون.
5- زندگی هدفمند: داشتن هدف در زندگی و باور به اینکه زندگی حال و گذشته او معنادار است.
6- رشد فردی: احسام رشد مداوم و دستیابی به تجربه‌های نو به عنوان یک موجود دارای استعدادهای بالقوه.

دانشمندان علوم رفتاری و خصوصاً روانشناسان سال‌هاست که به شیوه‌های مختلف و متنوع در زمینه سنجش و اندازه‌گیری فرآیندهای ذهنی و رفتار انسان تلاش می‌کنند که نتیجه این زحمات، تولید انواع آزمون‌های روانشناختی است.

گسترش روزافزون آزمون‌ها و کاربرد‌های مختلف و فراوان آن‌ باعث شده تا روانشناسان تمایل بیشتری نسبت به تهیه و اجرای آن‌ها داشته و از آنجا که آزمون‌ها هنگامی مورد اعتماد یا معتبر هستند که فرایند علمی تهیه و استانداردسازی را به شکل صحیحی طی کرده باشند، بنابراین رشته روانسنجی در دانشگاه‌ها برای آماده‌ کردن آزمون‌ها به لحاظ تئوری و عملی به وجود آمده و از نظر تخصصی این امر به مراکز صلاحیت‌دار سپرده شده است.

امروزه آزمون‌ها به شکل وسیعی در مراکز مشاوره، مدارس، درمانگاه‌های اعصاب و روان و حتی در سازمان‌ها به منظور جذب و استخدام کارکنان کارآمدتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته و روزبه‌روز این کاربردها توسعه و تعمیق بیشتری می‌یابد.

روش استفاده از کتاب ارزیابی بهزیستی روانشناختی:

این کتاب با ارائه توضیحات روان، پرسشنامه‌ها، جداول نمره‌گذاری و ویژگی‌های روان‌سنجی روش‌های مفید و علمی را به کار برده و بر اساس جمع نمرات به دست آمده از این پرسشنامه‌ها معیاری از سلامت روان شما را ارائه می‌کند.

برای استفاده از این مجموعه نیاز است تا کاغذ یادداشتی در کنار خود داشته باشید تا پاسخ پرسش‌ها، نمرات و تفسیر نتایج را برای خود یادداشت کنید. این مجموعه مشتمل بر چند بخش است، که در ابتدای هر بخش در مقدمه، توضیحات قابل فهم و ساده‌ای برای پاسخ به پرسش‌ها و چگونگی نمره‌گذاری ارائه شده است. در پایان کتاب ارزیابی بهزیستی روانشناختی (Ryff's Scales Of Psychological Well-being) با توجه به تفاسیر نتایج، سلامت روحی خود را ارزیابی کرده و در جهت بهبود هر چه بیشتر آن تلاش خواهید کرد.

کتاب ارزیابی بهزیستی روانشناختی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

آزمون‌ها و نتایج این کتاب برای افراد علاقه‌مند به مباحث روانشناسی شخصیت کاربردی و جذاب است.

 ۳۹ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7849-70-5 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۹۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقیاس بهزیستی روانشناختی ریف (نسخه 84 عبارتی)
معرفی
شیوه نمره‌گذاری
ویژگی‌های روان‌سنجی
منابع
پرسشنامه
مقیاس بهزیستی روانشناختی ریف (نسخه 54 عبارتی)
معرفی
شیوه نمره‌گذاری
ویژگی‌های روان‌سنجی
منابع
پرسشنامه
مقیاس بهزیستی روانشناختی ریف (نسخه 18 عبارتی)
معرفی
شیوه نمره‌گذاری
ویژگی‌های روان‌سنجی
منابع
پرسشنامه

راهنمای دانلود کتاب ارزیابی بهزیستی روانشناختی

برای دانلود کتاب ارزیابی بهزیستی روانشناختی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ارزیابی بهزیستی روانشناختی

نظرات کتاب ارزیابی بهزیستی روانشناختی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.