دانلود کتاب ارزیابی شخصیت پرسشنامه شخصیتی هگزاکو (100 عبارتی)

  • از: لی کیبوم
  • ناشر: انتشارات آزمون یار پویا
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب ارزیابی شخصیت پرسشنامه شخصیتی هگزاکو (100 عبارتی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ارزیابی شخصیت پرسشنامه شخصیتی هگزاکو (100 عبارتی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ارزیابی شخصیت پرسشنامه شخصیتی هگزاکو (100 عبارتی)

کتاب ارزیابی شخصیت پرسشنامه شخصیتی هگزاکو (100 عبارتی) نوشته‌ی لی کیبوم، دربردارنده‌ی انواع پرسشنامه‌، کلید پرسش‌ها، شیوه‌ی نمره‌گذاری و توضیحاتی کاربردی و مفید است که به شما کمک خواهد کرد تا تیپ شخصیتی خود را شناسایی کنید.

روانشناسان شخصیت در قرن بیستم تلاش‌های بسیاری برای شناخت و پایه‌گذاری مدل ساختاری مطلوب برای صفات شخصیتی انسان کردند. در دو دهه اخیر توافقاتی نسبتا نسبی حاصل شد که شخصیت هر انسان می‌تواند در پنج تیپ خلاصه شود. این پنج تیپ عبارتند از: برون‌گرایی، روان‌نژندی، وظیفه‌شناسی، سازگار بودن و گشودگی نسبت به تجربه.

برخلاف پذیرش این پنج تیپ شخصیتی، برخی پژوهشگران به صفاتی از شخصیت تمرکز کردند که خارج از این پنج تیپ بودند. در سال‌های اخیر پژوهشگران با بررسی و تحلیل بیشتر، به نتایج شگفت‌انگیزی دست یافتند. نتایج به دست آمده با شش عامل سازگاری داشت. پرسشنامه کتاب ارزیابی شخصیت هگزاکو (Personality Assertiveness) دارای 6 عاملِ گشودگی به تجربه، وظیفه‌شناسی، برون‌گرایی، صداقت- فروتنی، تهییج‌پذیری و سازگاری است که هر یک از این عوامل خود نیز دارای 4 مقیاس هستند که در کتاب شرح داده شده‌اند.

دانشمندان علوم رفتاری و خصوصاً روانشناسان سال‌هاست که به شیوه‌های مختلف و متنوع در زمینه سنجش و اندازه‌گیری فرآیندهای ذهنی و رفتار انسان تلاش می‌کنند که نتیجه این زحمات، تولید انواع آزمون‌های روانشناختی است.

گسترش روزافزون آزمون‌ها و کاربرد‌های مختلف و فراوان آن‌ باعث شده تا روانشناسان تمایل بیشتری نسبت به تهیه و اجرای آزمون‌ها داشته و از آنجا که آزمون‌ها هنگامی مورد اعتماد یا معتبر هستند که فرایند علمی تهیه و استانداردسازی را به شکل صحیحی طی کرده باشند، بنابراین رشته روانسنجی در دانشگاه‌ها برای آماده‌ کردن آزمون‌ها به لحاظ تئوری و عملی به وجود آمده و از نظر تخصصی این امر به مراکز صلاحیت‌دار سپرده شده است.

امروزه آزمون‌ها به شکل وسیعی در مراکز مشاوره، مدارس، درمانگاه‌های اعصاب و روان و حتی در سازمان‌ها به منظور جذب و استخدام کارکنان کارآمدتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته و روزبه‌روز این کاربردها توسعه و تعمیق بیشتری می‌یابد.

روش استفاده از کتاب ارزیابی شخصیت پرسشنامه شخصیتی هگزاکو (100 عبارتی):

این کتاب با ارائه توضیحات روان، پرسشنامه‌ها، جداول نمره‌گذاری و ویژگی‌های روان‌سنجی روش‌های نوین و علمی را برای شناسایی بُعد و تیپ شخصیتی شما به کار برده و بر اساس جمع نمرات به دست آمده از این پرسشنامه‌ها تیپ شخصیتی خود را ارزیابی می‌کنید.

برای استفاده از این مجموعه نیاز است تا کاغذ یادداشتی در کنار خود داشته باشید تا پاسخ پرسش‌ها، نمرات و تفسیر نتایج را برای خود یادداشت کنید. این مجموعه مشتمل بر بخش‌هایی است، که در مقدمه، توضیحات قابل فهم و ساده‌ای برای پاسخ به پرسش‌ها و چگونگی نمره‌گذاری ارائه شده است. در پایان مجموعه با توجه به تفاسیر نتایج، شناخت کاملی از بُعد و تیپ شخصیتی خود به دست می‌آورید.

کتاب ارزیابی شخصیت پرسشنامه شخصیتی هگزاکو (100 عبارتی) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

لی کیبوم (Lee Kibeom) این کتاب را برای افرادی که برای شناخت بیشتر خود و ابعاد شخصیتشان کنجکاو و مشتاق هستند، تالیف کرده است. همچنین این کتاب برای علاقه‌مندان به مباحث روانشناسی نیز توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب ارزیابی شخصیت پرسشنامه شخصیتی هگزاکو (100 عبارتی)می‌خوانیم:

سازگاری: با ویژگی‌هایی نظیر: شوخ‌طبعی، تحمل‌پذیر و دلپذیری در مقابل تندمزاجی، تحریک‌پذیری و مداخله‌گری و انتقادگری تعریف شده است. قابل توجه است که محتویات این بُعد با محتویات پنج عامل بزرگ متفاوت است. مقیاس‌های این عامل عبارتند از: بخشش، ملایمت، انعطاف پذیری و صبر.

 ۲۷ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7849-02-6 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
زیرمقیاس‌های آزمون
روش نمره‌گذاری
ویژگی‌های روان‌سنجی
پرسشنامه
منابع

راهنمای دانلود کتاب ارزیابی شخصیت پرسشنامه شخصیتی هگزاکو (100 عبارتی)

برای دانلود کتاب ارزیابی شخصیت پرسشنامه شخصیتی هگزاکو (100 عبارتی) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ارزیابی شخصیت پرسشنامه شخصیتی هگزاکو (100 عبارتی)

نظرات کتاب ارزیابی شخصیت پرسشنامه شخصیتی هگزاکو (100 عبارتی)

میعاد حسینی
۱۴۰۰/۱/۱۵
چندین بار خوندم ولی متوجه نشدم چجوری نمره‌ها محاسبه میشه و چجوری شخصیت طرف رو میشه فهمید، در نتیجه خوب و کامل توضیح ندادید
محبوبه حسینی
۱۳۹۹/۱۱/۱۸
من همه‌ی تست هارو زدم اما اصلا متوجه نشدم چی بود و چی شد
سحر یینگ تِک
۱۳۹۹/۸/۱۶
خیلی عالیه به پایان نامه‌ی من خیلی کمک کرد
مشاهد همه نظرات (۴)