دانلود کتاب صوتی از دیار حبیب


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از دیار حبیب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی از دیار حبیب

کتاب صوتی از دیار حبیب نوشته‌ی سید مهدی شجاعی، یکی از برجسته‌ترین و درخشان‌ترین رمان‌های مذهبی است که تمامی زوایای گوناگون زندگی حبیب بن مظاهر، همراه سالخورده‌ی امام حسین (ع) را روایت می‌کند.

این کتاب از زاویه دید دانای کل روایت می‌شود و حاوی 10 قسمت است که شما را در جریان رویدادهای تاریخی قرار می‌دهد. رمانی کوتاه که به روایت گوشه‌هایی از زندگی یاران و همراهان امام حسین (ع) می‌پردازد، افرادی که وصف عشق و شیدایی‌‌شان به امام زمان برای همه‌ی مردم در برهه‌های زمانی مختلف، مثال‌زدنی است.

این کتاب دو یار وفادار اباعبدالله به اسم‌های «حبیب بن مظاهر» و «میثم تمار» را که متعهد به اسلام و اصحاب پیامبر بودند، معرفی می‌کند که در روز عاشورا به شهادت می‌رسند؛ یارانی که با نیت پاک و عشق نامحدودشان در واقعه‌ی کربلا ایستادگی کردند و با شهادت نهایت معرفت‌شان را به اصحاب پیامبر نشان دادند. در این رمان بیشتر درباره‌ی شهادت حبیب در کربلا صحبت می‌شود. این دو شخصیت برجسته و افتخارآفرین به واسطه‌ی علم‌شان از زمان و چگونگی شهادت‌شان باخبر بودند.

داستان از مکانی شروع می‌شود که حبیب بن مظاهر و میثم تمار در دیدار با یکدیگر، مقابل چشم تعدادی از افراد، هر یک از سرانجام کار دیگری خبر می‌دهد و همدیگر را از نحوه‌ی شهادت مطلع می‌کنند و پس از مدتی از هم جدا می‌شوند و …

حبیب بن مظاهر کیست؟

«حبیب بن مظاهر» از همراهان وفادار و شجاع پیامبر بود که در جنگ‌های بسیاری مانند صفین، نهروان و جمل در رکاب امام علی (ع) جنگیده بود. او شخصیتی ماندگار و برجسته در میان ائمه بود و نامش به عنوان یکی از حاملان علم امیرالمؤمنین در تاریخ اسلام ثبت شده است. همچنین او به علمی به نام «مَنایا وَ بَلایا» آشنا بود، علمی که می‌توانست با آن، آنچه بعدها اتفاق خواهد افتاد، را بفهمد. او با پنج امام معصوم ملاقات کرده بود و به عنوان یکی از سران مسلمان کوفه، از جمله افرادی بود که به امام حسین (ع) نامه نوشت و او را دعوت کرد. او به عنوان فرمانده جناح چپ سپاه در واقعه کربلا جنگید و به شهادت رسید.

میثم تمار کیست؟

«میثم تمار» یکی دیگر از یاران اباعبدالله بود که از سرزمین «نهروان» به اسلام پیوست، در آن زمان به او لقب «ابو سالم» داده‌ بودند. او شیعه‌ای ایثارگر و وفادار به اباعبدالله بود و هر شش فرزندش نیز جان خود را در راه امامان فدا کردند، از ویژگی‌های ممتاز «میثم تمار» نزدیکی ویژه‌ی او به امام علی (ع) بود. او در کنار مولای متقیان، امیرالمومنین درس حکمت و علم را فرا گرفت و به نقل از روایات تاریخی، «صاحب سِر» ایشان بود.

سید مهدی شجاعی را بیشتر بشناسیم:

سید مهدی شجاعی نویسنده‌‌‌ای درخشان و روزنامه‌نگاری برجسته است که در سال 1339 در تهران چشم به جهان گشود. او در سال 1356 در دو رشته‌ی ادبیات نمایشی و رشته‌ی حقوق در دانشگاه هنرهای دراماتیک به تحصیل پرداخت اما به خاطر علاقه‌اش به نویسندگی آن‌ها را رها کرد.

شجاعی ابتدا فعالیت خود را در مطبوعات و روزنامه‌ها شروع کرد و در صفحه‌های هنری و فرهنگی روزنامه جمهوری اسلامی به نگارش مشغول شد. او کتاب‌های گوناگونی را در زمینه‌های مذهبی، تاریخی و کودک و نوجوان به نگارش درآورده است.

او نویسنده‌ی پرکاری است، از دیگر آثار او می‌توان «آفتاب در حجاب»، «رزیتا خانم»، «شانه؛ علی نشانه؛ شجاعت»، «بازی با بچه‌ها»، «فصل خوب پیوستن» و «پشت پنجره» «وای تشنگی...»، «کمی دیرتر...»، «آن است شیوه حکومت علیه السلام، فرمان حضرت امام علی به مالک اشتر»، «دموکراسی یا دموقراضه» و ... اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی از دیار حبیب می‌شنویم:

نفس در سینه قبیله حبس می‌شود؛ در این هنگامه شب و ظلمت و بیابان، بهترین هدیه یک پیر قبیله چه می‌تواند باشد؟ همه، گوش‌ها را تیز و چشم‌ها را تنگ‌تر می‌کنند تا ماجرا را دقیق دریابند.

حبیب اگر چه پیر است، اما هنوز خاطره دلاوری‌های او دشمن را از اطرافش می‌گریزاند. جنگ زیاد طول نمی‌کشد. پنج به یک و پانصد به نود و یک، تکلیف را یکسره می‌کند. از دو سپاه، کشته‌ها و اسب‌ها به زمین می‌افتند و خاک بیابان را به سرخی گل می‌کنند. از کاروان آن‌چه برجای می‌ماند، چاره‌ای جز گریز نمی‌بیند، کشته‌های خویش را در طرفه العینی به اسب‌ها می‌بندد و راه گریز پیش می‌گیرد. کشته‌های دشمن هم چنان برزمین می‌ماند و لشکر ابن سعد فاتح به سوی اردوگاه بازمی‌گردد.

 ۱ ساعت و ۵۲ دقیقه، ۸۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۷ دقیقه
بخش یک
۷ دقیقه
بخش دو
۱۰ دقیقه
بخش سه
۱۰ دقیقه
بخش چهار
۱۱ دقیقه
بخش پنج
۲۰ دقیقه
بخش شش
۱۴ دقیقه
بخش هفت
۱۳ دقیقه
بخش هشت
۱۲ دقیقه
بخش نه
۹ دقیقه
بخش ده

راهنمای دانلود کتاب صوتی از دیار حبیب

برای دانلود کتاب صوتی از دیار حبیب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  از دیار حبیب

نظرات کتاب صوتی از دیار حبیب

زینب ندری
۱۴۰۰/۱/۶
اینکه کتاب با صدای نویسنده بود رو دوست داشتم. فضا سازی‌ها هم خیلی خوب بود. بخش‌ها هم کوتاه بودند و جالب. پیشنهاد می‌کنم این کتاب رو برای همه کسانی که چنین کتابهایی رو می‌پسندند.
نجم السادات یزدانی
۱۳۹۹/۹/۲۸
این صدا برای این متن مناسب است، می‌شد بهتر خوانده شود اما با توجه به شخصیت حبیب سازگار است، متن کتاب قصه وار نوشته شده و در حقیقت یک روایتگری است.
حسین پرتو
۱۳۹۹/۷/۲۰
کتاب در هر صورت صمیمی‌ترین دوست انسان هست و ارزشمند حتی اگر از سبک نگارش اون هم خوشمون نیاد میشه ازش چیز یاد گرفت. محصول بسیار خوب و عالی و زیبایی است ممنون از تلاش شما.
مشاهد همه نظرات (۱۹)