دانلود کتاب استاندارد تجهیز و توسعه بیمارستان


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب استاندارد تجهیز و توسعه بیمارستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب استاندارد تجهیز و توسعه بیمارستان

کتاب استاندارد تجهیز و توسعه بیمارستان، مرجعی کامل با رویکردی تخصصی برای مسئولین و کارشناسان معاونت‌های درمان، غذا، دارو، ادارات تجهیزات پزشکی، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و جامعه‌ی مهندسی پزشکی کشور شامل دانشجویان، دانش‌پژوهان، اساتید و غیره است.

امروزه بخش قابل توجهی از کالاهای سلامت محور (نظیر دارو، مکمل، مواد غذایی، مواد آشامیدنی، مواد آرایشی، مواد بهداشتی و غیره) به تجهیزات پزشکی شامل دستگاه‌های سرمایه‌ای و ملزومات مصرفی و نیمه مصرفی مرتبط می‌شود. در واقع تجهیزات پزشکی با هدف پیشگیری، تشخیص و درمان، گام‌های موثری در حوزه‌های پزشکی و ارتقای سلامت برداشته است؛ بطوریکه عدم وجود دستگاه‌های پزشکی منجر به عدم تکمیل فرآیند درمان می‌شود.

کتاب استاندارد تجهیز و توسعه بیمارستان (Hospital Equipping and Development Standard) در پنج فصل از اساسی‌ترین مباحث مرتبط با تجهیزات پزشکی تشکیل شده است. در فصل اول کتاب با رویکرد به شناخت مفاهیم پایه‌ی سلامت و سازمان‌های ذیصلاح در این حوزه در سطح ملی و بین‌المللی به افزایش آگاهی در جامعه‌ی هدف و علاقه‌مندان عام پرداخته شده است.

فصل دوم کتاب با شرح کامل بخش‌ها و واحدهای بیمارستان به منظور شناخت کامل محیط‌های تشخیصی و درمانی با ذکر مثالی عینی از یک بیمارستان 540 تخت خوابی کودکان به موضوع بیمارستان‌شناسی اشاره نموده است. پس از شناخت کافی از سازمان‌های مرتبط با حوزه‌ی تجهیزات پزشکی و بیمارستان‌ها، فصل سوم کتاب نگاهی جامع به واحد تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و کلیه‌ی فرآیندهای مربوطه در سطح اجرایی، نظارتی و مدیریتی با ارائه پیشنهادهای بهبود کیفیت دارد.

در انتهای فصل سوم پیشنهاداتی با عنوان طرح ساماندهی فرآیندهای تجهیزات پزشکی در سطح ستاد و مراکز درمانی جهت مسئولین و کارشناسان واحدهای تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ها بیان گردیده که حداکثر شاخص‌های ارزیابی در ممیزی‌های بازرسین نظیر اعتباربخشی و غیره لحاظ شده است.

در فصل چهارم به صورت تخصصی به موضوع استاندارد تجهیزات پزشکی ضروری و مورد نیاز هر بخش با ذکر تعداد استاندارد و مطلوب و مثالی جامع از یک بیمارستان پرداخته شده است. پس از آشنایی کامل با مباحث سازمان‌شناسی، بیمارستان‌شناسی، تجهیز و توسعه، در فصل پنجم کتاب، نوبت به آشنایی با اصلی‌ترین قوانین و مقررات، ضوابط و دستورالعمل‌های حوزه‌ی تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها می‌رسد.

بدین معنا که در انتهای کتاب به ارائه‌ی برخی از اساسی‌ترین قوانین مرتبط با تجهیزات پزشکی و نمونه فرم‌ها، نمونه فرآیندها، نمونه تصاویر و طرح‌های بیمارستانی و بخش‌های درمانی جدیدالاحداث استان آذربایجان شرقی در قالب ضمایم و پیوست‌ها بیان گردیده است.

در بخشی از کتاب استاندارد تجهیز و توسعه بیمارستان می‌خوانیم:

بیمارستان به عنوان یک مرکز سلامت که از هزینه‌ها و درآمدهای تشخیصی و درمانی برخوردار است، بایستی حوزه مدیریت بیمارستان برنامه‌ریزی و پیش‌بینی مدبرانه جهت ایجاد تعادل و حصول سود مضاعف داشته باشد. در این راستا واحد تجهیزات پزشکی بیمارستان وظیفه دارد با همکاری واحدهای مربوطه، شاخص‌های تخصّصی را در حوزه تجهیزات پزشکی کارشناسی اقتصادی و فنّی نماید. 

ضمنا نیاز به دقت و اعمال نظر دقیق و تخصصی در خصوص پارامترهای خرید تجهیزات پزشکی، این واحد را به عنوان یک واحد موثر در کمیته تامین بیمارستان مطرح می‌نماید. فرآیند کارشناسی تخصصی تجهیزات پزشکی خود موضوعی وسیع است که در بحث این کتاب نمی‌گنجد اما به صورت کلی جهت تامین تجهیزات پزشکی بایستی پس از نیازسنجی، اولویت سنجی، اقتصادسنجی، اعتبارسنجی، ظرفیت سنجی به مقایسه مشخصات پایه دستگاه، مشخصات اصلی دستگاه، مشخصات فنّی و بازرگانی شرکت فروشنده، حسن شهرت، رضایت مندی و پارامترهای زیاد دیگری پرداخته شود.

 ۲۲۸ صفحه، ۱۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6021-01-2 

چاپ ۱۳۹۷: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

مقدمه
پیشگفتار
فصل اول: مفهوم سلامت و سازمان در یک نگاه
سازمان بهداشت جهانی
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
سازمان غذا و دارو
اداره کل تجهیزات پزشکی
فصل دوم: شناخت بیمارستان در یک نگاه
بخش‌ها و واحدهای بیمارستان
بیمارستان کودکان مردانی آذر
طبقه زیرزمین بیمارستان کودکان مردانی آذر
طبقه همکف بیمارستان کودکان مردانی آذر
طبقه اول بیمارستان کودکان مردانی آذر
طبقه دوم بیمارستان کودکان مردانی آذر
طبقه سوم بیمارستان کودکان مردانی آذر
فصل سوم: واحد تجهیزات پزشکی بیمارستان در یک نگاه
استاندارد گروه بندی تجهیزات بیمارستان
استاندارد دفتر تجهیزات پزشکی بیمارستان
استاندارد نیروهای واحد تجهیزات پزشکی بیمارستان
استاندارد مکاتبات تجهیزات پزشکی بیمارستان
ساماندهی فرآیندهای تجهیزات پزشکی بیمارستان
فصل چهارم: استاندارد تجهیزات پزشکی بیمارستان در یک نگاه
تجهیز بخش همودیالیز بیمارستان
تجهیز بخش بستری بیمارستان
تجهیز بخش اورژانس بیمارستان
تجهیز بخش مراقبت ویژه بیمارستان
تجهیز بخش مراقبت ویژه نوزادان بیمارستان
تجهیز بخش مراقبت ویژه قلب بیمارستان
تجهیز بخش تصویربرداری بیمارستان
تجهیز بخش رادیوتراپی و پزشکی هسته‌ای بیمارستان
تجهیز بخش اعمال جراحی بیمارستان
تجهیز بخش استریلیزاسیون مرکزی بیمارستان
تجهیز بخش فیزیوتراپی و توانبخشی بیمارستان
تجهیز بخش زنان و زایمان بیمارستان
تجهیز بخش رختشوخانه بیمارستان
تجهیز بخش گازهای پزشکی بیمارستان
تجهیز بخش آزمایشگاه تخصصی بیمارستان
تجهیز بخش درمانگاه تخصصی بیمارستان
فصل پنجم: قوانین و مقررات تجهیزات پزشکی بیمارستان در یک نگاه
پیوست‌ها و ضمایم
اشکال و جداول
منابع و مراجع

راهنمای دانلود کتاب استاندارد تجهیز و توسعه بیمارستان

برای دانلود کتاب استاندارد تجهیز و توسعه بیمارستان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  استاندارد تجهیز و توسعه بیمارستان
مهلا افسری
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
خیلی عجیبه و باعث تاسفه که تو دوتا اپلیکیشن معتبر نگاه کردم و فقط ۳ کتاب درباره رشته‌ی مهندسی پزشکی دیدم
mahdi Babaei
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
با سلام
در کشور ما همواره به بحث تجهیزات پزشکی توجه کمتری شده اما هستند در این بین افرادی که برای ارتقای دانش در این زمینه تلاش کنند. این کتاب نمونه بارز این تلاش‌ها هستش، اطلاعات بسیار مفید و با از بیشتر...
ابوالفضل پارسیا
۱۳۹۸/۳/۲۵
توجه لازم به همه جوانب بیمارستانی به منظور ارتقای دانش کاربردی و کسب مهارت شده است ممنون از نویسنده محترم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)