دانلود کتاب استراتژی حل مسئله - جلد اول


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب استراتژی حل مسئله - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب استراتژی حل مسئله - جلد اول

در کتاب استراتژی حل مسئله - جلد اول تالیف رضا توشمالانی و عصمت کولیوند، هدف فراهم کردن منبعی برای والدین و معلمینی است که قصد دارند قدرت حل مسئله را در دانش‌آموزان و فرزندان خود ارتقا دهند.

به طور قطع می‌دانیم که برای آینده تحصیلی و شغلی کودکان، مهارت‌های ریاضی یک ضرورت است. کودک شما برای موفقیت در دوره‌های پیشرفته تحصیلی، دبیرستان و دانشگاه حتماً باید مهارت‌های ریاضی را تا حد مورد نیاز آموخته باشد.

توجیه اصلی در کتاب استراتژی حل مسئله، تأثیر ریاضی در ایجاد قدرت تفکر و استدلال، نظم فکری، قوه ابتکار و سرانجام، نیاز به ریاضی برای رفع مشکلات یعنی، درک مفاهیم ریاضی و توانایی کاربرد آن در دنیای حاضر است. مهارت حل مسئله نقطه تمرکز آموزش ریاضی است و بیشتر از سایر مهارت‌ها مورد تأکید است و فراتر از همه مهارت‌هاست.

در مدارس جهت آموزش ریاضی، تنها قواعد و فرمول‌‌های ریاضی درس داده می‌شود تا دانش‌آموزان توسط آن مسئله حل کنند، در حالی که باید ریاضی با حل مسئله آموزش داده شود - در تدریس ریاضی از طریق حل مسئله نقطه شروع دنیای واقعی کودک است. یعنی مسئله از دنیای واقعی انتخاب می‌شود و سپس به زبان ریاضی ترجمه می‌شود. این روش در واقع بازی کردن با مشکل است یعنی موضوعات و مطالب یاد گرفتنی به صورت مسئله یا مشکل مطرح می‌شود و یاد گیرندگان مجبورند به جستجوی راه حل آن بپردازند.

آرامش و اعتماد به نفس نتیجه یاد گرفتن‌های موفقیت‌آمیز است که بچه‌ها از بازی با موضوع بدست می‌آورند. اگر از معلمان ریاضی سؤال شود که مشکل اصلی دانش‌آموزان در درس ریاضی چیست؟ مطمئناً خواهند گفت: آن‌ها در حل مسئله ناتوان هستند.

یکی از دلایل این ناتوانی، فقدان طرحی برای آموزش مهارت حل مسئله به دانش‌آموزان بوده است یا به عبارتی معلمان به آن‌ها یاد نداده‌اند که چگونه مسائل را حل کنند. حل مسئله هنری است همچون شنا کردن، این ورزش را می‌توان، یاد گرفت به شرطی که از الگوی خوبی پیروی کنیم.

همان طور که یاد گرفتن شنا بدون وارد شدن به آب امکان‌پذیر نیست یاد گرفتن حل مسئله بدون یاد گرفتن راهبردهای حل مسئله امکان‌پذیر نیست.

در این کتاب سعی شده است که در یک مجموعه دو جلدی روش‌های حل مسأله به دانش آموزان ارائه گردد برای هر روش تعدادی مسئله حل شده به منظور یادگیری روش آمده است و در پایان هر فصل چند مسئله با چینش از ساده به سخت آمده است که به منظور کمک به معلمان و والدین گرامی حل این مسئله نیز در پایان هر فصل آمده و انتظار می‌رود که معلمین و والدین گرامی در آخرین زمان ممکن به آن مراجعه نمایند تا فراگیران در فرصت کافی بتوانند برای حل مسائل تلاش کنند.

حل مسئله قلب آموزش ریاضی است و استراتژی حل مسئله قوانینی برای حل موفقیت‌آمیز مسئله و پیشنهادهای کلی هستند که به فرد کمک می‌کنند تا مسئله را بهتر بفهمند و راهی برای حل آن بیابند.

سری دو جلدی استراتژی حل مسئله نه رهیافت مختلف حل مسئله را ارائه نموده است. کتاب استراتژی حل مسئله برای دانش آموزان هر سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان قابل استفاده است.

فهرست مطالب

روش‌های حل مسئله
موارد استفاده این کتاب‌ها
مراحل حل مسئله
استراتژی حل مسئله رسم نمودار درختی
مسائل
استراتژی استفاده از اعداد ساده‌تر
استراتژی رسم شکل
مسائل
استراتژی حل مسائل به کمک رسم جدول
مسائل

 ۱۲۸ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7887-01-1 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب استراتژی حل مسئله - جلد اول

برای دانلود کتاب استراتژی حل مسئله - جلد اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  استراتژی حل مسئله - جلد اول
رضا رضایی
۱۳۹۷/۴/۱۸
سلام.کتاب خیلی جالبیه.علیرغم سروکارداشتن با کتابهای مختلف ریاضی بخشهایی از مغز وذهن را فعال میکنه که شاید تا الان از ان هیچ استفاده ای نشده
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)