دانلود کتاب اسرار داستان نویسی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اسرار داستان نویسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اسرار داستان نویسی

کتاب اسرار داستان نویسی نوشته‌ی مینا امیری مهر به شما کمک خواهد کرد تا با استفاده از مهارت‌‌ها و تکنیک‌های نوشتن بتوانید به نویسنده‌ای خلاق و حرفه‌ای تبدیل شوید.

درست از وقتی که اولین حرف الفبا را آموختیم به ما دیکته گفتند؛ متاسفانه این شیوه آموزشی همچنان در مدارس حاکم است. روشی که به کودکان می‌آموزد چگونه یک طوطی باشند، پرنده‌ای که هیچ خلاقیتی به جز حفظ و تکرار کلمات ندارد.

مینا امیری مهر در این کتاب به زبانی ساده به شما یاد می‌دهد که چطور یک طوطی نباشید. به عقیده او اگر کسی از استعداد ذاتی برای نویسندگی برخوردار نباشد، اما عاشق خلاقیت و خلق آثار زیبای هنری باشد می‌تواند با پشتکار به هدفش برسد.

پشتکار در نویسندگی به این مفهوم است که در همه لحظاتی که به یک روز تعلق دارد هدف فراموش نشود و همیشه حتی زمانی که قلم در دست ندارید در ذهن با واژه‌ها جملات زیبا بسازید و نه تنها پشت میز کار بلکه ذهن و مغز را تبدیل به یک صفحه سفید و چشم را به یک قلم تبدیل کنید.

داستان‌نویسی برخلاف درس ریاضی یا فیزیک و شیمی فرمول خاصی ندارد. بنابراین شاید کمتر کسی به سوال چگونه می‌توان داستان‌نویس موفقی شد پاسخ کاملی بدهد. اما نگران نباشید اگر استعدادش را در خود سراغ دارید یا حتی عاشق نوشتن هستید، می‌توانید موفق شوید، منتهی باید فوت و فن بهتر نوشتن را بیاموزید.

به این ترتیب شما راه چندین ساله نویسندگان مشهور را کوتاه‌تر به انجام می‌رسانید. زیرا دیگر اشتباهات گذشته را تکرار نمی‌کنید. اما یادمان باشد میوه اگر عصاره‌ای نداشته باشد هر چقدر هم آن را بفشارند چیزی پس نخواهد داد.

در بخشی از کتاب اسرار داستان نویسی می‌خوانیم:

این که داستان را از زبان چه کسی آغاز کنیم از دیدگاه من منطق خاصی ندارد. چون نمی‌شود نویسنده را مجبور کرد، بیا و این‌ بار داستانت را از زبان خودت بنویس یا از زبان دخترک شخص اول داستان. چون حتی نویسنده هم قبل از شروع داستان نمی‌داند می‌خواهد از زبان چه کسی بنویسد. وقتی جرقه داستان نویسی در ذهن پلیس‌اش شکل می‌گیرد به تنها چیزی که در ابتدا نمی‌اندیشد راوی داستان است به طور مثال هنگامی که می‌خواهد از درد کودک دست فروش بگوید؛ آنقدر درد در سینه دارد، وقتی قلم به دست می‌گیرد دیگر خودش را فراموش می‌کند و زمانی که آن چه را نوشته است باز می‌خواند با خود می‌گوید آیا به راستی این قصه را من نوشته‌ام یا کودک دست فروش؟

برای همین جای تعجب ندارد که در بعضی از قصه‌ها اشیا حرف می‌زنند، جان ندارند ولی برای آرزوهایش تلاش می‌کنند این خواستگاه نویسنده نبوده است که جایگاه انسانیت را به اشیا بخشید بلکه این تخیل است که گستاخانه ذهن نویسنده را پادشاهی می‌کند و این تخیل بود که به کلیله و دمنه جان بخشید و عقل شعور داد آنقدر که هر انسانی با خواند حتی یک صفحه از کتاب درسی از انسانیت گرفت.

یکی از دوستان نویسنده‌ام به من گفت وقتی قلم به دست می‌گیرم و شروع به نوشتن می‌کنم، احساس می‌کنم جسمم فانی شده است و تنها این روح است که می‌نویسد برای همین هنگامی که از من می‌خواهند داستانی که نوشته‌ام را تعریف کنم تنها دورنمایی از آن را به یاد دارم که در واقع همان طرح اولیه‌ای است که در ذهنم تداعی شد.

وقتی در حال نگارش داستان ماسک بودم اصلا نمی‌دانم پرنده فاخته، چگونه قلم را گستاخانه از من گرفت و نوشتن را از کی با پرهایش اغاز کرد.

دسته نگارش،
 ۱۰۰ صفحه، ۲۷۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-95706-1-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سرآغاز
مقدمه
اسرار پیش از نوشتن
آشپزی و داستان
خودشناسی
داستان چیست و داستان‌نویس کیست؟
احساس نوشتن
تکلیف نگارش: شاعر شویم یا نویسنده!
پرهیز از آرایه‌های ادبی
ایده یابی
همین حوالی
گذر از خاطره
روزنامه بخوانیم
فضای مجازی
اصول کلی داستان نویسی
طرح یا پیرنگ داستان
نبض داستان و نقاط بحران
شیوه روایت
برای گفتن داستان دو شیوه مرسوم وجود دارد
سوم شخص و اول شخص (مفرد)
نگاهی گذرا بر داستان سگ ولگرد صادق هدایت
راوی ناظر
داستان به شیوه نامه نگاری
گذری بر نامه به کودکی که هرگز زاده نشد
خالق شخصیت
انواع وصف شخصیت
نام گذاری شخصیت‌ها
گفتگو نویسی
قواعد گفتگونویسی
ساده نویسی
پرش ممنوع
صحنه چیست؟
انواع توصیف صحنه
فضا و جو
پایان داستان
بازنویسی
چند نکته کارگشا
بهانه‌ای برای نوشتن
تخیلی باشیم
فیلم ببینیم
دفترچه یاداشت
بازی با هورمون جنسی
ارشمیدش باشیم
سارق تجربه
دوربینگیری در خواب
آشنایی با ژانرهای ادبی
انواع فلسفه‌ها و سبک‌های زندگی
حرف خودمونی

راهنمای دانلود کتاب اسرار داستان نویسی

برای دانلود کتاب اسرار داستان نویسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اسرار داستان نویسی

نظرات کتاب اسرار داستان نویسی

امنه هاشم پور
۱۳۹۹/۲/۳۱
با عرض سلام و ادب بسیار کتاب پر محتوی بود. و با مثال هایش هر ادمی را که با عشق به نویسندگی این کتاب را خریده. به خوانندگی علاقه مند میکند. ممنون
کیانا احمدیان
۱۳۹۸/۱۲/۶
خیلی کتاب مفیدی بود برای کسانی که می‌خواهند شاعر یا نویسنده شوند
Sana Rahmatyfar
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
عالی بود، من ازش خیلی چیزها یاد گرفتم
مشاهد همه نظرات (۶)