دانلود کتاب اصول حاکم بر طرح دعوی و فرآیند رسیدگی در شعب دیوان عدالت اداری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اصول حاکم بر طرح دعوی و فرآیند رسیدگی در شعب دیوان عدالت اداری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اصول حاکم بر طرح دعوی و فرآیند رسیدگی در شعب دیوان عدالت اداری

محمدرضا دلاوری در کتاب اصول حاکم بر طرح دعوی و فرآیند رسیدگی در شعب دیوان عدالت اداری، موضوعاتی همچون طرح شکایت و تقدیم دادخواست بدوی، قلمرو صلاحیت دیوان عدالت اداری در رسیدگی به دعاوی، هدف از تأسیس دیوان عدالت اداری و... را مورد بررسی قرار می‌دهد.

یکی از با اهمیت‌ترین برگ‌های قضایی که برای اقامه دعوی در دیوان عدالت اداری از آن استفاده می‌شود، دادخواست است. این سند ادعای شاکی را در صورتی می‌تواند روشن نماید که تمام ارکان دعوی به صورت جامعه در آن وجود داشته باشد.

در تنظیم دادخواست‌ها باید تمام نکات و قوانین ریز به ریز بیان شود؛ به همین دلیل در قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری قواعد آن را جز به جز با نظم و ترتیبی خاص می‌آوریم تا از ارائه دادن دادخواست‌های ناقص احتراز کنیم؛ زیرا این عمل منجر به ضایع شدن حقوق و اتلاف وقت شعب دیوان خواهد شد.

در دیوان عدالت اداری پایه‌ی قضاوت، دادخواست است؛ زیرا کشف حقیقت را آسان می‌کند. به همین دلیل دادخواست اگر با دقت تنظیم شود و قلم به قلم وضعیت موضوعی و حکمی دعوی را تشریح نماید قاضی رسیدگی کننده می‌تواند متن را تمام و کمال حفظ نموده و به عنوان طرح حکم خود قرار دهد.

در بخشی از کتاب اصول حاکم بر طرح دعوی و فرآیند رسیدگی در شعب دیوان عدالت اداری (Principles Governing Litigation) می‌خوانیم:

کلیه اشخاص حقیقی که عهده‌دار اعمال اقتدارات و متصدی خدمات عمومی در واحدهای دولتی می‌باشند مأمور دولت به حساب می‌آیند. و باید قواعد و ضوابط اداری را مراعات کنند و در حدود صلاحیت و اختیارات قانونی خود عمل کنند و ضمن رعایت قوانین و مقررات از مداخله در اموری که در صلاحیت آن‌ها قرار ندارد پرهیز نموده و از اوامر مقامات مافوق خود اطاعت کنند و با کمال دقت و حسن نیت و بدون غرض‌ورزی به‌نحو مطلوب انجام وظیفه نموده تا به‌ واسطه تصمیمات و اقداماتی که اتخاذ می‌نمایند از جهت مدنی، کیفری، اداری طرف شکایت قرار نگیرند و در‌ صورتی‌ که مأمور دولت در امور راجع‌به وظایف‌اش مرتکب نقض قوانین و مقررات شده یا با تسامح و غفلت یا عمداً موجب تضییع حقی شود به شکایت اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی حقوق خصوصی علیه او رسیدگی می‌شود بنابراین علاوه بر واحد دولتی تصمیم و اقدام ماموران این واحدها نیز قابل شکایت در دیوان عدالت اداری می‌باشد.

 ۷۷ صفحه، ۷۲۷ کیلوبایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-569-9 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مبحث اول: ویژگی دادرسی در دیوان عدالت ادرای
مبحث دوم: قلمرو صلاحیت دیوان عدالت اداری در رسیدگی به دعاوی
مبحث سوم: طرح شکایت و تقدیم دادخواست بدوی
مبحث چهارم: تجدید نظرخواهی و رسیدگی به آن در دیوان عدالت ادرای

راهنمای دانلود کتاب اصول حاکم بر طرح دعوی و فرآیند رسیدگی در شعب دیوان عدالت اداری

برای دانلود کتاب اصول حاکم بر طرح دعوی و فرآیند رسیدگی در شعب دیوان عدالت اداری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اصول حاکم بر طرح دعوی و فرآیند رسیدگی در شعب دیوان عدالت اداری