دانلود کتاب اطلاعات، بحران و امنیت (چشم‌اندازها و بازنگری‌ها)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اطلاعات، بحران و امنیت (چشم‌اندازها و بازنگری‌ها) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اطلاعات، بحران و امنیت (چشم‌اندازها و بازنگری‌ها)

کتاب اطلاعات، بحران و امنیت (چشم‌اندازها و بازنگری‌ها) اثر لن اسکات و جرالد هاگز، حاوی نکات ارزشمند و قابل توجهی در بررسی بحران‌های بین‌المللی است و به لحاظ اینکه موضوعات سیاسی و اطلاعاتی را مورد توجه قرار داده، می‌تواند مورد استفاده‌ی مدیران عالی و مسئولین تأثیرگذار در سطوح مختلف کشوری و لشکری قرار گیرد.

ذهن انسان در پی یافتن چیستی و چگونگی بحران در کنار چرایی‌های بحران تلاش دارد تا با بررسی «هست‌ها» در پی یافتن «بایدها» پاسخ مناسبی را در عرصه ذهنی و عملی بیابد. به همین دلیل مفهوم بحران و برداشت‌ها از آن بیشتر نوسان‌ساز تفکرات و مخیله‌ی انسانی بوده است. بر اساس همین برداشت گاهی اوقات، رویدادی را در حد بحران تلقی کرده و گاهی بی‌توجه از کنار آن عبور می کند. شاید بیشترین دلیل این برداشت، ناشی از شرایط محیطی و حتی عدم باور به تبعات بحران در جامعه بشری باشد.

از محسنات کتاب اطلاعات، بحران و امنیت (Intelligence, crises and security)، بخشی بودن آن در قالب ارائه‌ی مقالات مختلف است که ذهن خواننده را به سمت موضوعات اثرگذار در نظام بین‌المللی ساماندهی و آن را با موضوع مهم‌ترین بحران‌ها آشنا می‌سازد.

شناخت از بحران و اینکه بحران چیست و کدام است؟ چگونه باید با آن برخورد کرد؟ آینده بعد از بحران چه خواهد شد؟ بحران چه تأثیری بر زندگی انسان خواهد داشت؟ و سرانجام آن به کجا خواهد رسید؟ تنها بخشی از سؤالاتی است که لن اسکات (.Leonard VictorScott, L. V) و جرالد هاگز (.Gerald Hughes, R) در این کتاب به بررسی آن‌ها پیرامون بحران‌های ملی پرداخته‌اند.

در بخشی از کتاب اطلاعات، بحران و امنیت می‌خوانیم:

در مباحث سیاسی تفکری غالب درحوزه اطلاعات و امنیت مبنی بر اینکه مسئولیت‌پذیری و پاسخگو بودن سیستم  قانونگذاری در قبال فعالیت‌های اطلاعاتی در عین خوب بودن باید بهتر شود وجود دارد. در کشورهای دموکراتیک اصل کنترل قانونی فعالیت‌های اطلاعاتی در واقع تحقق یک تفکر و ایده قدیمی است که بهطور طبیعی با عرصه‌های باز سیاسی در هر دو مدل حکومتی پارلمانی و هامیلتونی (و بسیاری از نمونه‌های ترکیبی حکومتی که در یک قرن اخیر تشکیل گردیده‌اند) سنخیت و سازگاری بیشتری داشته وسیستم قانونگذاری بر سیاست‌های خارجی، اقتصادی، مالی، محیط زیست و دفاعی نظارت می‌کنند و بنابراین ایده‌ی نظارت قانونی بر سازمان‌های اطلاعاتی نیز طبیعی به نظر می‌رسد.

 ۳۶۷ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6198-04-2 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۹۲۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۸۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: اطلاعات، بحران و امنیت، درس‌هایی از تاریخ؟
فصل دوم: اطلاعات و پیام‌رسانی دیپلماتیک در طول بحران‌ها (تجربه بریتانیا)
فصل سوم: مدیریت بحران در کشورهای مستعمره
فصل چهارم: وضعیتی که حکومت از ورود به آن واهمه دارد
فصل پنجم: اطلاعات عینی انکار موجه
فصل ششم: سازمان سیا در اروپای غربی و نقض حقوق بشر
فصل هفتم: اهمیت صداقت
فصل هشتم: غلبه بر ضعف راهبردی
فصل نهم: فعالیت‌های اطلاعاتی
فصل دهم: سرویس‌های اطلاعاتی غربی، وزارت کشور آلمان غربی و ساخت دیوار برلین
فصل یازدهم: عراق منشأ تمام شکست‌های اطلاعاتی

راهنمای دانلود کتاب اطلاعات، بحران و امنیت (چشم‌اندازها و بازنگری‌ها)

برای دانلود کتاب اطلاعات، بحران و امنیت (چشم‌اندازها و بازنگری‌ها) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اطلاعات، بحران و امنیت (چشم‌اندازها و بازنگری‌ها)