دانلود کتاب الفبای واقعی زندگی: تحلیل یک جراح و میراث یک پدر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب الفبای واقعی زندگی: تحلیل یک جراح و میراث یک پدر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب الفبای واقعی زندگی: تحلیل یک جراح و میراث یک پدر

کتاب الفبای واقعی زندگی: تحلیل یک جراح و میراث یک پدر، از عوامل کلیدی موفقیت با ذکر مثال‌های تجربی زندگی رابرت اچ. آشر، پرده بر می‌دارد و به انسان می‌آموزد که هر کسی در زندگی خانوادگی و شغلی خود می‌تواند این عوامل را ایجاد کرده و به موفقیت در خور تلاشش نائل گردد.

شاید کتاب الفبای واقعی زندگی (The Real ABCs) در ابتدا اندکی اغراق‌آمیز به نظر آید و این سؤال به ذهن برسد که مگر این همه دستاورد و موفقیت در یک عمر میسر است؟ ولی با مطالعه‌ی دقیق زندگی او که شخصی واقعی است و نه خیالی، خواهیم دید که آری، میسر است ولی به قیمت تلاش و تمرکز بی‌وقفه بر روی هدف. اگر انسان سعی کند بر حسب شرایط و توان منحصر به فرد خود حتی کسری از موفقیت‌های مذکور را در کار، خانواده و اجتماع خود به دست آورد، بدون شک به همان اندازه احساس رضایت خواهد کرد که نویسنده در زندگی‌اش تجربه کرده است. به اعتقاد او الفبای واقعی زندگی، به دست آوردن موفقیت، تعادل و رضایت است، حال در هر مقیاسی که می‌خواهد باشد. شاید خیلی از امکاناتی که نویسنده از آن‌ها در زندگی‌اش بهره‌مند بوده به نظر رؤیایی و دور از دسترس برسند ولی با توجه به ماهیت موضوعات بدون شک جایگزین مشابهی از آن‌ها در زندگی تک تک ما وجود دارد که می‌توان آن‌ها را مد نظر قرار داد.

چند بار در زندگی احساس کرده‌ایم که موفقیت‌های بزرگ متعلق به انسان‌های خاص است؟ به جرئت می‌توان گفت در اغلب موارد. این طرز تفکر ما از چه ناشی می‌شود؟ مگر قوانین موفقیت برای افراد مختلف متفاوت است؟ طبق شواهد، تنها فرق اساسی انسان موفق با انسانی که فقط آرزوی موفقیت دارد، صرف نظر از امکانات و شرایط جبری در این است که انسان موفق می‌داند که موفقیت را باید به دست آورد. شاید هزاران کتاب و مطلب در این مورد نوشته شده باشد که «نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود.» انسان به دنبال موفقیت، دائم در پی این روش و آن روش راهی مؤسساتی می‌شود که به او وعده‌ی موفقیت بی‌تلاش را می‌دهند. ولی در اکثر موارد، بعد از گذراندن دوره‌های مکرر و فرا گرفتن فنون متعدد و البته متحمل شدن هزینه‌های گزاف، در می‌یابد که با این روش‌ها موفقیتی در کار نیست. به عبارتی، شاید بتواند به نوعی موفقیت مصنوعی دست یابد ولی قطعا رضایتمندی در کار نیست. بنابراین سرخورده و نومید می‌شود. زیرا می‌خواهد از تمام پله‌های موفقیت بدون بالا رفتن از آن‌ها عبور کند و از تمامی مزایای آن یعنی ثمرات مادام‌العمر و آسودگی‌ خاطر نیز بهره‌مند گردد. پس باید دانست که برای رسیدن به این منظور چاره‌ای نیست جز تلاش!

دکتر رابرت اچ. آشر (Robert H Osher)، یکی از برجسته‌ترین جراحان در آمریکاست. او که استاد دانشگاه سین‌سیناتی، مدیر بازنشسته موسسه چشم پزشکی سین‌سیناتی، بزرگ‌ترین کلینیک خصوصی در آمریکاست، سخنوری مشهور است که جوایز و دستاوردهای بسیاری را در شش قاره از آن خود کرده است. نوارهای صوتی تصویری جراحی او در سطح بین‌المللی مخاطب داشته و تا کنون سی جایزه، از جمله سه جایزه بزرگ آمریکا و اروپا را به خود اختصاص داده است. دکتر آشر موسس مجله صوتی تصویری (جراحی آب مروارید و عیوب انکساری) اولین مجله صوتی و تصویری در علم پزشکی است، که بیش از 150 جراح آموزش می‌دهد. او برنده دو جایزه برتر جامعه جراحان آب مروارید و عیوب انکساری در آمریکا، جایزه بینک هورست و جایزه نوآوران کلمن است. او همچنین برنده جایزه (دستاورد یک عمر) از آکادمی چشم‌پزشکان آمریکاست. دکتر آشر، پدر و همسری فداکار و همچنین ورزشکار، موسیقی‌دان، مربی و مولف مجموعه‌ای از کتاب‌های کودکان است. او همچنین از سرطان کلیه که سرآغاز این کتاب است، جان سالم به در برده است. او در این اثر، که ابتدا آن را به عنوان میراثی برای فرزندانش می‌دانست و سپس آن را به همکارانش نیز اختصاص داد، درس‌هایی را که در زمینه کسب موفقیت، تعادل و رضایتمندی، یا همان الفبای واقعی زندگی، آموخته است، با دیگران سهیم می‌شود.

لازم به ذکر است که بخش‌هایی از کتاب به دلیل وجود واژه‌های تخصصی و تکنیک‌های جراحی حذف و بخشی از تجربیات شغلی نویسنده تخلیص گردیده است.

در بخشی از کتاب الفبای واقعی زندگی می‌خوانید:

موفقیت فقط به دستاوردهای شخصی محدود نمی‌شود. عمل «بهره رساندن» هم باید موفقیت تلقی شود، حتی اگر خیلی خصوصی و شخصی باشد. پاداش کسانی که در کارشان موفق می‌شوند، اغلب پول زیاد است. اما هرگز اعتقاد نداشتم که تعداد دلارهای بخشیده‌ شده، میزان نوع‌ دوستی را تعیین کند. افراد زیادی هستند که فقط با قلب و وقت‌شان به اهداف خیلی بزرگی نائل می‌شوند.

وقتی که برای آغاز کار جراحی به سین‌سیناتی برگشتم، تصمیم گرفتم چندین گروه از مردم را انتخاب کنم و وقت و مقداری از پولم را به آن‌ها اختصاص دهم. مطلع شدم که بیشتر مؤسسات خیریه، خیرین ثروتمند زیادی دارند و پول کم من برای آن‌ها تفاوت چندانی ایجاد نمی‌کند. من که به‌ وضوح علاقه‌ی زیادی به بچه‌ها داشتم، تصمیم گرفتم که از چندین تیم بسکتبال و بیسبال نوجوانان حمایت کنم. بعضی از تیم‌ها فقط یونیفورم لازم داشتند و این خیلی ارزان بود. تیم‌هایی با اعضای بیشتر به محل مسابقات سفر می‌کردند و مخارج بیشتری داشتند. وقتی هزینه‌های یونیفورم، توپ‌های بسکتبال، غذا، ایاب و ذهاب، هتل و غیره را جمع زدم، با تعجب دیدم که صورت‌ هزینه‌ی یک تیم اغلب از 10 هزار دلار هم بیشتر می‌شود. البته نسبت به لذتی که از حمایت یک تیم می‌بردم و به‌ عنوان یک مربی مشتاق و بلند پرواز خدمت می‌کردم، هزینه‌ها خیلی ناچیز به نظر می‌آمدند.

از آن‌جایی که از زمان دانشکده با مؤسسه‌ی «برادران بزرگ» آشنا بودم، تصمیم گرفتم به گروه سین‌سیناتی رسیدگی کنم. در حقیقت چندین بخش در سین‌سیناتی وجود داشت، از جمله «خواهران بزرگ»، بنابراین متعهد شدم که چند صد نفر از بچه‌ها و معلم‌هایشان را به قایق‌سواری سالانه روی رودخانه‌ی اوهایو دعوت کنم. به مدت دو سال، هر تابستان بی‌صبرانه منتظر بودم تا یک قایق غول‌آسا اجاره کنم و عقب بنشینم و از ساعت‌ها هرج‌ و مرج مطلق لذت ببرم! در پایان قایق‌سواری، فرزندانم کمک می‌کردند تا هدایایی را که به صورت عمده از کورکی استاینر (Corky Steiner) یکی از دوستانم که در کار اسباب بازی بود خریده بودم، پخش کنم. زیرزمین خانه‌ام همیشه پر بود از جعبه‌های پر از توپ فوتبال، فریزبی، کامیون، خرس و البته ورق‌های بازی بیسبال. یک سال تابستان، حدود 500 توپ تنیس هدیه دادیم که آخر روز، رودخانه‌ی اوهایو را به رودخانه‌ی زرد تبدیل کرده بودند!

 ۱۴۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-2865-33-8 

چاپ ۱۳۸۹، قیمت الکترونیکی: ۱۳۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یادداشت مترجم
مقدمه
فصل اول: آناتومی و شور موفقیت
فصل دوم: به پایان رساندن کار بررسی موردی
فصل سوم: آماده باش تا موفق شوی
فصل چهارم: اتلاف وقت
فصل پنجم: قبول چالش برای به چالش کشاندن مقبول
فصل ششم: شهامت بر لبه تیغ
فصل هفتم: مدیریت زمان
فصل هشتم: مدیریت خطا
فصل نهم: ورزش و سلامتی
فصل دهم: تعادل حیاتی نسبت کار با تفریح
فصل یازدهم: رقابت
فصل دوازدهم: تدریس توفیق ادای دِین
فصل سیزدهم: پرورش نسل آینده
فصل چهاردهم: ماجراجویی!
فصل پانزدهم: لذت طبیعت (سرزمین خداوند)
فصل شانزدهم: اولویت اول: خانواده
فصل هفدهم: دوستان خوب
فصل هجدهم: انجام کارصحیح (همیشه آسان نیست!)
فصل نوزدهم: آرزو. تلاش. شکست. تلاش بیشتر!
فصل بیستم: کنار آمدن با مصائب
فصل بیست و یکم: ارزش‌ها و معانی
فصل بیست و دوم: معجزات هرگز تمام نمی شوند!
فصل بیست و سوم: نوع‌دوستی
فصل بیست و چهارم: تغییر استراتژی کاری و تفریحی
فصل بیست و پنجم: آخرین دیدگاه‌ها
سخن آخر

راهنمای دانلود کتاب الفبای واقعی زندگی: تحلیل یک جراح و میراث یک پدر

برای دانلود کتاب الفبای واقعی زندگی: تحلیل یک جراح و میراث یک پدر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  الفبای واقعی زندگی: تحلیل یک جراح و میراث یک پدر