دانلود کتاب اهمیت آموزش برنامه نویسی به کودکان

  • از: حمیدرضا مالمیر
  • ناشر: انتشارات آپریس
  • ۱۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب اهمیت آموزش برنامه نویسی به کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اهمیت آموزش برنامه نویسی به کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اهمیت آموزش برنامه نویسی به کودکان

کتاب اهمیت آموزش برنامه نویسی به کودکان به قلم حمیدرضا مالمیر، به بررسی تاثیر برنامه نویسی بر مهارت‌های گوناگون کودکان و موفقیتشان در آینده می‌پردازد.

بسیاری از والدین فرزندان خود را از سنین پایین به کلاس‌های مختلف می‌فرستند، کلاس‌هایی مثل زبان، موسیقی، آواز، شطرنج و غیره. هدف آن‌ها از انجام این کار تقویت مهارت‌های فرزند خود در زمینه‌های مختلف است. والدینی که بسیار اصولی و حساب شده عمل می‌کنند، می‌دانند که موسیقی می‌تواند ذهن فرزندشان را بسیار تقویت کند و نیمکره‌های مغز آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهد.

تمام والدین به دنبال بهترین رشته فعالیت یا کلاس تخصصی هستند که فرزندشان به کمک آن بتواند ویژگی‌ها یا جنبه‌های شخصیتی یک فرد موفق را فرا گیرد، ویژگی‌هایی که باعث موفقیت کودکان در زندگی شخصی و کاری آن‌ها در آینده شود. ویژگی‌هایی که در هیچ کلاسِ درسی، مستقیم آن را آموزش نمی‌دهند، ویژگی‌هایی مثل: اراده، اعتماد به نفس، حل مسئله، خلاقیت، تقویت تفکر منطقی، مسئولیت‌پذیری و غیره.

حال به ‌نظر شما چه فعالیت‌ها یا رشته‌هایی وجود دارد که می‌تواند مهارت‌های مورد نیاز فرزندتان را برای رسیدن به موفقیت تقویت کند و به آن‌ها آموزش دهد؟

برنامه‌نویسی دارای جذابیت‌های بسیار خاص و دوست‌داشتنی است که علاوه بر سرگرم کردن، باعث رشد و پیشرفت مهارت‌های کودکان نیز می‌شود، مهارت‌هایی از جمله مهارت‌های علمی.

چرا کودکان باید مفاهیم پایه‌ای و طرز فکر برنامه‌نویسی را یاد بگیرند؟

- برنامه‌نویسی باعث پیشرفت در مهارت‌های نرم و علمی می‌شود.
- برنامه‌نویسی باعث رشد و پیشرفت مهارت‌های بالا در کودکان می‌شود.
- مهارت‌های نرم شامل قدرت حل مسئله، قدرت خلاقیت، قدرت چالش‌پذیری، قدرت تفکر منطقی، قدرت انتخاب و پشتکار است.
- مهارت‌های علمی شامل تقویت منطق ریاضی، تقویت زبان انگلیسی، آشنایی با الگوریتم‌ها و مهم‌تر از همه، یادگیری کد‌نویسی است.

آنچه در کتاب اهمیت آموزش برنامه نویسی به کودکان مورد بررسی قرار می‌گیرد:

- بررسی اهمیت آموزش برنامه‌نویسی به کودکان
- بررسی تاثیر برنامه‌نویسی بر موفقیت و آینده کودکان
- بررسی تاثیر طرز فکر برنامه‌نویسی بر مهارت‌های مختلف کودکان

در بخشی از کتاب اهمیت آموزش برنامه نویسی به کودکان می‌خوانیم:

قدرت خلاقیت شباهت زیادی به قدرت حل‌مسئله دارد و این امر سبب می‌شود مردم این دو مبحث را یکی بدانند، اما اگر بخواهیم بصورت دقیق و موشکافانه به آن‌ها نگاه کنیم و آن‌ها را بررسی کنیم متوجه تفاوت‌های این دو از هم می‌شویم، اما در اینجا قصد ورود به این تفاوت و شرح آن را نداریم و شما به همین قدر بدانید که خلاقیت تفاوت بسیار زیادی با قدرت حل‌مسئله دارد.

بنده در کتاب خَلقَنده بصورت کامل و ساده به تشریح خلاقیت و حل‌مسئله پرداخته‌ام و پیشنهاد می‌کنم اگر علاقمند به این دو حوزه هستید حتماً آن را مطالعه نمایید. (با سرچ نام کتاب خَلقَنده قادر خواهید بود نسخه الکترونیکی را مطالعه کنید)

حال قصد ما بررسی تفاوت حل‌مسئله با خلاقیت نیست و هدف ما تشریح تأثیر برنامه‌نویسی بر قدرت خلاقیت کودکان است.

طرز فکر برنامه‌نویسی را می‌توان به یک عینک تشبیه کرد، کودکان و حتی بزرگسالان با فعالیت در حوزه برنامه‌نویسی این عینک را به چشم خود خواهند زد و از مزایای شگفت‌انگیز آن در زندگی و کار بهره خواهند برد.

حال خاصیت این عینک چیست؟

این عینک فواید بسیار زیادی دارد و مهم‌ترین آن را می‌توان خلاقیت دانست. برنامه‌نویسی باعث می‌شود کودکان از دیدگاه‌های مختلفی به یک مسئله نگاه کنند، باعث می‌شود به یک راه ‌حل یا یک مسیر خاص متعصب نباشند، از قید چهارچوب‌ها و قانون‌ها رها شده و خودشان را صرفاً درگیر ایده‌پردازی برای حل یک مسئله یا ارائه یک طرح جدید کنند.

این عینک باعث می‌شود فرزند شما طوری به یک مشکل یا مسئله نگاه کند که شما یا هرکس دیگه نمی‌تواند نگاه کند، باعث می‌شود ایده‌ها یا طرح‌هایی برای حل پیشنهاد دهد که حتی به ذهن افراد عادی اصلاً خطور نکند.

 ۹۱ صفحه، ۳۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-660181-8 

چاپ ۱۳۹۹: ۱۶۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۹۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل یک: مهم‌ترین نیاز فرزند شما برای موفقیت چیست؟
فصل دوم: برنامه‌نویسی چیست؟
فصل سوم: تأثیر برنامه‌نویسی بر قدرت حل مسئله
فصل چهارم: تأثیر برنامه‌نویسی بر قدرت تصمیم‌گیری و تفکر منطقی کودکان
فصل پنجم: تأثیر برنامه‌نویسی بر پشتکار و اراده کودک
فصل ششم: برنامه‌نویسی و تقویت قدرت خلاقیت
فصل هفتم: برنامه‌نویسی و کودک درونگرای شما
فصل هشتم: تأثیر برنامه‌نویسی بر نیمکره‌های مغز
فصل نهم: فرصت‌های شغلی

راهنمای دانلود کتاب اهمیت آموزش برنامه نویسی به کودکان

برای دانلود کتاب اهمیت آموزش برنامه نویسی به کودکان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اهمیت آموزش برنامه نویسی به کودکان

نظرات کتاب اهمیت آموزش برنامه نویسی به کودکان

زهرا قرائت
۱۳۹۹/۳/۲۶
با سلام و درود فراوان
بنده به عنوان مدرس برنامه نویسی کودک و نوجوان واقعا از مطالعه‌ی این کتاب لذت بردم، خیلی کامل و با به کاربردن مثال‌هایی جالب، اهمیت برنامه نویسی برای بچه‌ها رو بیان کردین، انشالله موفق باشید.
Lida r Malmir
۱۳۹۹/۳/۲۱
سلام ‌ عرض ادب
کتاب بسیار عالی و پر محتوا بود
ممنون از نویسنده عزیز جناب اقای حمیدرضا مالمیر
امیرمهدی کریمی
۱۳۹۹/۳/۲۴
عالی بود
با اینکه خودم نیاز به یاد گفتن کامپیوتر دارم، الان درباره‌ی کامپیوتر میتونم حتی به دوستام هم یاد بدم
مشاهد همه نظرات (۸)