دانلود کتاب ایماگوتراپی به زبان ساده: راهنمایی برای زوجین و زوج درمانگران


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ایماگوتراپی به زبان ساده: راهنمایی برای زوجین و زوج درمانگران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ایماگوتراپی به زبان ساده: راهنمایی برای زوجین و زوج درمانگران

کتاب ایماگوتراپی به زبان ساده: راهنمایی برای زوجین و زوج درمانگران به قلم علی نقی قاسمیان نژاد و ندا جاوید خلیلی، به شما نشان می‌دهد که چرا جذب افراد خاصی می‌شوید، چگونه روابط شکل می‌گیرند و تداوم می‌یابند، چرا زوجین با هم تعارض پیدا می‌کنند و چگونه باید با این تعارض‌ها برخورد کرد.

روابط عاطفی از پیچیده‌ترین و چالش برانگیزترین روابطی هستند که انسان در زندگی تجربه می‌کند. ورود به این روابط و رو به‌ رو شدن با چالش‌های آن بدون آگاهی و مهارت می‌تواند منجر به اتلاف وقت و سرمایه و بروز آسیب‌های روحی-روانی شدید شود. لذا در این رابطه درمانگران و روا‌شناسان تاکید دارند که باید از ابتدای کودکی به خصوص در مدارس، اصول شکل‌گیری و تداوم روابط صمیمی را به کودکان یاد داد.

میان روابط صمیمی، رابطه بین دو نفر که با هم ازدواج کرده‌اند مهم‌تر و برجسته‌تر است. شاید بتوان گفت چالش‌ها و تعارض‌های بین زوجین، با چالش‌ها و تعارض‌های موجود در روابط دیگر از حیث تاثیرگذاری و دامنه و شدت آن‌ها قابل مقایسه نیست. متاسفانه بررسی‌ها نشان می‌دهد زوجین به‌ طور متوسط حدود هفت سال بعد از شروع مشکلات برای درمان و اصلاح رابطه‌شان اقدام می‌کنند.

چه شما اخیرا به مشکل برخورد کرده باشید یا سال‌های زیادی درگیر مشکلات رابطه خود بوده باشید، مطالب این کتاب برایتان مفید خواهد بود. شما در این کتاب با تئوری و راهبردهای عملی و ساختار جلسات ایماگوتراپی آشنا خواهید شد.

در این مسیر، تنها پیش شرط مورد نیاز، تعهد شما نسبت به رابطه و فرآیند درمان است. بسیاری از زوجین برای مدت زمان خاصی با یک ایماگوتراپیست کار می‌کنند و پس از آن شاید هر سال یک ‌بار برای پیگیری به وی مراجعه کنند. برخی از زوجین نیز که سال‌ها با یک ایماگوتراپیست کار کرده‌اند ممکن است هر بار که دچار مشکل جدی شدند به وی مراجعه کنند.

بسیاری از زوجین، تنها با آموختن مکالمه امن یا دیالوگ ایماگو قادر هستند که تعارض‌ها و اختلاف‌های خود را حل و فصل نمایند.

در بخشی از کتاب ایماگوتراپی به زبان ساده می‌خوانیم:

حال بیایید از دیدگاه روانشناسی به موضوع نگاه کنیم. نظریه دلبستگی در روانشناسی توضیح می‌دهد که روابط اولیه ما در کودکی با مراقبین چطور روابط بزرگسالی‌ ما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. براساس این تئوری افرادی از نظر هیجانی و عاطفی ایمن هستند که مراقبین اولیه آن‌ها همیشه در دسترس هستند، تمام نیازهای اولیه‌شان را به‌خوبی برآورده می‌کنند و احساس امنیت، خواستنی بودن و محترم‌بودن را به آن‌ها می‌دهند.

این افراد به موازات بزرگ شدن، به افرادی محبوب، موفق، آرام و خردمند تبدیل می‌شوند. دوران کودکی سالم باعث می‌شود که علاوه بر افزایش تاب‌آوری و انعطاف‌پذیری، بهتر بتوانیم با فراز و نشیب‌های زندگی مقابله کنیم.

با این وجود می‌توان گفت همه‌ی ما در یک مقطع خاصی از کودکی، درد، فقدان یا آسیب را تجربه می‌کنیم. حتی امن‌ترین کودک نیز در بعضی از مواقع با والدینی رو‌به‌رو بوده است که در صورت نیازش حضور نداشته‌اند. اگر کودک در چنین شرایطی از نظر هیجانی انعطاف‌پذیر باشد با آن مقابله خواهد کرد و بدون اینکه خراش یا زخمی را تجربه کند از این رویداد تجربه کسب خواهد کرد.

در حقیقت برای اینکه یک فرد، باتجربه، قوی و مقاوم شود به کمی (نه خیلی زیاد) درد، فقدان یا آسیب نیاز دارد. اغلب ما به تشویق، حمایت و راهنمایی احتیاج داریم ولی برای هر کسی این اتفاق نمی‌افتد. بسیاری از ما زخم‌های هیجانی و عاطفی در گذشته‌های دوری از زندگی‌مان داریم که باعث اختلال در عملکردمان شده است و به همین دلیل به دنبال اصلاح و بهبود آن در روابط بزرگسالی خود هستیم.

اکثر افراد دورانِ کودکی، به قدر کافی خوبی دارند و قادر هستند که با موفقیت از این زخم‌ها عبور کنند و با آن‌ها مقابله کنند.

 ۱۰۳ صفحه، ۵۹۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-448-965-2 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
بخش اول: ایماگوتراپی چیست؟
تاریخچه
ایماگو چیست؟
تئوری ایماگو
بخش دوم: نظریه جذابیت و ایماگوتراپی: چرا جذب یکدیگر می‌شویم؟
عشق و تئوری ایماگو
روابط عاطفی چگونه شکل می‌گیرند
بخش سوم: دلبستگی
مغز و رابطه زوجین
نظریه دلبستگی
مراحل رشدی در تئوری ایماگو
ببر و لاک پشت: درونگریزها و برونگریزها
بخش چهارم: خلق یک رابطه امن و آگاهانه
ده ویژگی یک رابطه هشیارانه (خودآگاه) براساس رویکرد ایماگوتراپی
ایجاد رابطه امن با به صفررساندن منفیگرایی
چشم انداز رابطه
بخش پنجم: یک جلسه ایماگوتراپی چگونه پیش می‌رود؟
جلسه ایماگوتراپی
خلاصه اولین جلسه
مکالمات دیگر
فضای رابطه
اطلاعات بیشتر در مورد شنونده
اطلاعات بیشتر در مورد گوینده
اطلاعات بیشتر در مورد اعتبار بخشی
چند نکته در مورد این رویکرد
تمرین در خانه
بخش ششم: پیوست‌ها
پیوست اول: مسئولیتهای مراجعان
پیوست دوم: مسئولیت‌های درمانگر
پیوست سوم: نکاتی مهم و کاربردی برای زوجین
پیوست چهارم: سوالات متداول
پیوست پنجم: کارگاه‌های ایماگوتراپی برای زوجین
منابع

راهنمای دانلود کتاب ایماگوتراپی به زبان ساده: راهنمایی برای زوجین و زوج درمانگران

برای دانلود کتاب ایماگوتراپی به زبان ساده: راهنمایی برای زوجین و زوج درمانگران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ایماگوتراپی به زبان ساده: راهنمایی برای زوجین و زوج درمانگران

نظرات کتاب ایماگوتراپی به زبان ساده: راهنمایی برای زوجین و زوج درمانگران

farshad noroozi
۱۳۹۹/۸/۱۱
خسته نباشید خدمت جناب آقای دکتر قاسمیان و سرکار خانم جاوید خلیلی بسیار عالی بود ممنون خسته نباشید
حسین محمودی
۱۳۹۹/۱۰/۷
کتابی بسیار زیبا و کاربردی برای مسایل زندگی زناشویی
مشاهد همه نظرات (۲)