دانلود کتاب بازی آگاهی و عوامل موثر بر ارتقای سواد دیجیتال


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بازی آگاهی و عوامل موثر بر ارتقای سواد دیجیتال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بازی آگاهی و عوامل موثر بر ارتقای سواد دیجیتال

کتاب بازی آگاهی و عوامل موثر بر ارتقای سواد دیجیتال، تالیف مرتضی جمشیدی، فرزانه شریفی و سید محمد علی سید حسینی، بازی آگاهی را تداعی‌گر لغاتی مانند خودآگاهی می‌داند و در حقیقت این کتاب به بازیکنی اشاره می‌کند که آگاهی درونی لازم را از رسانه‌ مورد استفاده خود دارد. 

به نوعی بازیکنی که به بازی آگاهی دست یافته است ضمن داشتن تفکر انتقادی در مواجهه با بازی‌های دیجیتال، تا حدودی از ذات این رسانه نیز آگاه است و در زمان درگیر شدن در دنیای مجازی واقعیت‌های دنیای حقیقی را از یاد نمی برد. 

امروزه اهمیت سواد به عنوان یک امر بایسته برای تمام عرصه‌های علمی و کاربردی بشر ثابت شده است. رسانه‌ها به ویژه بازی‌های دیجیتال از این امر مستثنی نیستند. بازیکنان و بازیسازان در حال حاضر بدون برخورداری از سواد مربوط به بازی نمی‌توانند به تعامل با عناصر این رسانه بپردازند. از این رو، بر آن شدیم که مدلی مبتنی بر پژوهش برای معرفی سواد بازی تدوین نمائیم که در قالب "بازی آگاهی" معرفی می‌شود و مانند یک چرخه عمل می‌کند که از مواجهه با رسانه بازی آغاز می‌شود و تا مراحل مختلف مصرف بازی توسط مخاطب یا بازیکن ادامه پیدا می‌کند.

یکی از اقتضائات زندگی اجتماعی بشر برقراری ارتباط با همنوعان خود است. بشر نخستین و بشر امروز همواره به دنبال راه‌هایی برای ارتباط برقرار کردن با سایر انواع خود به شیوه‌های متنوعی بوده است و در هر عصری شیوه و ابزاری را برگزیده است تا بتواند با سایرین ارتباط برقرار نماید. بنابراین رسانه و انتقال پیام در تمامی اعصار به نوعی وجود داشته است و این ابزار انتقال پیام بوده است که در طی گذر زمان متکامل شده است. 

رسانه‌های همگانی مانند مطبوعات، رادیو، تلویزیون، سینما، سایت‌های اینترنتی، خبرگزاری‌ها، شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های دیجیتال همگی از جمله ابزارهایی هستند که بشر امروز از هرکدام با توجه به نیاز خود استفاده می‌کند. هر چند پیشرفت تکنولوژی و سایر مزیت‌های متناسب با اقتضائات زندگی جدید، استفاده از رسانه‌های نوین را افزایش داده است. هر چند در برخورد با انواع رسانه‌ها باید این سوال را همواره از خود بپرسیم که آیا باید به مانند «ژنرال دیوید سارنف» ارزش‌گذاری روی رسانه را به طریقه استفاده از آن بدانیم، یا چون «آوینی» ارزش رسانه را در ذات آن جستجو نماییم. 

به هر حال پیشرفت و تکامل ابزار تکنولوژیک انتقال پیام و ظهور و بروز رسانه‌های نوین این دغدغه را در اذهان ایجاد می‌نماید که آیا باید از این‌گونه وسایل که محل ظهورشان تمدن غرب است به منظور دسترسی به اهداف تمدن نوین اسلامی بهره بریم؟ و اگر با توجه به اقتضائات فعلی، راه گریزی جز مرمت کشتی بر روی آب نداریم، چطور و به چه میزان می‌توانیم ضمن بهره‌برداری از این دست رسانه‌ها، کمترین آسیب‌ها را از آنان دریافت نماییم. مطلبی که شاید به نوعی با کلید واژه "سواد رسانه‌ای" قرین باشد. 

کتاب بازی آگاهی و عوامل موثر بر ارتقای سواد دیجیتال و مدل ارائه شده در آن برای نخستین بار  توسط پژوهشگران مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) صورت گرفته است.

 ۳۴ صفحه، ۶۴۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8415-63-3 

چاپ ۱۳۹۵: ۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
1-مقدمه 
2-سواد رسانه‌ای 
3- رسانه‌های نوین
4-رسانه‌ای نوین به نام بازی‌های دیجیتال 
5- سواد بازی‌های دیجیتال
6- لزوم توجه به مقوله سواد بازی‌های دیجیتال (در حوزه نظری و کاربردی)
7- چرخه بازی آگاهی
8- بازی آگاهی
9- نتیجه‌گیری
منابع

راهنمای دانلود کتاب بازی آگاهی و عوامل موثر بر ارتقای سواد دیجیتال

برای دانلود کتاب بازی آگاهی و عوامل موثر بر ارتقای سواد دیجیتال و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بازی آگاهی و عوامل موثر بر ارتقای سواد دیجیتال

نظرات کتاب بازی آگاهی و عوامل موثر بر ارتقای سواد دیجیتال

م جلیله وند
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
چ قد خوب ک کتابی تو حوزه‌ی سواد بازی‌های دیجیتال نوشته شده.
مشاهد همه نظرات (۱)