دانلود کتاب باشگاه پرورش توجه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب باشگاه پرورش توجه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب باشگاه پرورش توجه

کتاب باشگاه پرورش توجه نوشته‌ی مازیار بهرامی، به شما کمک می‌کند تا با انجام اقداماتی مفید، مهارت توجه و تمرکز خود را پرورش دهید و به سمت موفقیت و تکامل حرکت کنید.

چرا پرورش توجه ضروری است؟

اغلب افراد فکر می­‌کنند تنها باید برای آموختن و تقویت موارد رسمی آموزش ببینند و تمرین کنند. مثلاً برای تقویت درس ریاضیات باید به کلاس آموزشی رفت یا برای یادگیری زبان انگلیسی باید چند ترم زبان خواند. به همین خاطر معمولاً مقدمات یادگیری مورد بی‌توجهی قرار می‌­گیرند. یکی از این موارد، توجه و تمرکز است که همه افراد به آن نیاز دارند. چیزی که این روزها بسیار کمیاب شده و علت را باید در پراکندگی‌ منابعی که به آن‌ها مراجعه می‌کنید و عدم پرورش توجه و تمرکز خود جستجو کنید.

مازیار بهرامی در این کتاب از «توجه کردن به توجه» و انجام اقداماتی‌ برای ‌پرورش و ورزیده شدن آن سخن می‌گوید، درست مانند عضلات بدن یک ورزشکار! در واقع همان­طور­ که ورزیدگی و توان یک ورزشکار به واسطه عضلات پرورش یافته اوست، هر چقدر شما توجه و تمرکز پرورش­ یافته­‌تری داشته باشید، زندگی موفقیت­‌آمیزتری را در پیش خواهید داشت.

موفقیت تنها از اثر جانبی عملکرد مغز شما به دست می‌آید و توجه یکی از عملکردهای کلیدی مغز است که مهم‌ترین نقش را در موفقیت شما دارد. دارن هاردی نویسنده و سخنران معروف آمریکایی عقیده دارد که مهم‌ترین مهارت قرن بیست و یکم، مدیریت توجه می‌باشد.

چه برای مطالعه و تحصیل، چه برای گوش دادن به سخنان دیگران، چه برای استفاده بهتر از یک سمینار آموزشی، چه برای انجام وظایف شغلی و خلاصه برای انجام هر کار دیگر شما به توجه و تمرکز نیاز دارید. اگر چه سارقان توجه و تمرکز در زندگی کنونی شما زیاد هستند، اما قطعا اگر بخواهید، می‌­توانید توجه و تمرکز خود را مدیریت کنید. کافی است با مطالعه این کتاب تمرکز خود را بازیابید.

در بخشی از کتاب باشگاه پرورش توجه می‌خوانیم:

تحقیقات نسبتا جدیدی که در دانشگاه‌های پرینستون و استنفورد صورت گرفته زوایای تازهای از بحث انجام کارهای موازی را برای ما شفاف کرده است. بر خلاف تصور ما مغز برای انجام کارهای موازی طراحی نشده است. اگر چه بخش‌هایی از مغز به صورت ناخودآگاه، قسمتی از فعالیت‌های عادی و ساده ما را مدیریت می‌کنند اما زمانی که نیازمند توجه و تمرکز هستیم، امکان توجه همزمان به بیش از یک موضوع وجود ندارد.

خب شاید شما با خواندن این جمله بگویید که می‌توانید به طور همزمان کارهای زیادی را انجام دهید، مثلا همزمان با همکارتان صحبت می‌کنید و ایمیلتان را هم چک می‌کنید!

اما واقعیت این است که زمانی که احساس می‌کنیم همزمان به چند موضوع مختلف توجه داریم، در واقع داریم به صورت مکرر و با سرعت زیاد، مرکز توجه خود را بین موضوعات مختلف جابه‌جا می‌کنیم.

چندگارگی ممکن است مثل انجام دادن چند کار در یک زمان به نظر برسد اما اینطور نیست. شما با این کار فقط توجهتان را مدام از این کار به آن کار معطوف می‌کنید. این کار تمرکز شما را ضعیف کرده و انرژیتان را هدر می‌دهد. در حقیقت انجام دادن یک کار در یک زمان کارآمدتر و موثرتر است و شما می‌توانید هرکار را سریع تر و بهتر تمام کنید. چندکارگی مانع توجه و تمرکز است. در چندکارگی شما توجه‌تان را به روی چیزهای مختلف جا به‌ جا می‌کنید و طولانی مدت و عمیق بر روی یک کار تمرکز نمی‌کنید.

تغییر مرکز توجه برای سیستم شناختی مغز، ساده و کم هزینه نیست و حتی وقتی متوجه نمی‌شویم، مغز برای اینکار هزینه‌های متعددی را پرداخت می‌کند. محققان پی بردند کسانی که به صورت معمول در معرض بمبارانی از اطلاعات از چندین و چند مسیر هستند، در مقایسه با آن افرادی که اول یک کار را تمام می‌کنند و بعد به سراغ کار بعدی می‌روند، نه قادرند به همان خوبی حواسشان را به کاری جمع کنند، نه از حافظه‌ی خوبی برخوردارند و نه اینکه موقع محول شدن یک وظیفه‌ی جدید عملکرد قابل قبولی نشان می‌دهند.

 ۱۲۰ صفحه، ۳۳۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-215-537-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۹۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: وضعیت توجه در عصر ما
فصل دوم: چرا باید مدیریت توجه را به عنوان مهارت بیاموزیم؟
توجه کنیم که چی بشه؟
مدیریت توجه منجر به شادی می‌شود
فصل سوم: چندگارگی و موازی کاری
چندکارگی یا موازی کاری چیست؟
مغز و چندکارگی
با چندکارگی چه کنیم؟
فصل چهارم: عصب‌شناسی توجه
دایره توجه
توجه متمرکز
برخورداری از توجه در افراد مختلف
دسته اول، توجه به تمام جزئیات
دسته دوم، توجه انتخابی نسبت به علایق
دسته سوم، افراد بی‌توجه
مغز انتحاب‌گر!
عوامل موثر بر توجه من؟
فعالیت مورد علاقه مغز شما
حافظه یا توجه! مقصر کیست؟
صبح، ظهر، شب کدام زمان برای توجه بهتر است؟
فصل پنجم: موانع انجام تمرینات
غلبه بر نداشتن انگیزه
مقاومت ذهنی و راه‌های غلبه بر آن
تنش‌های فیزیکی
حالت نشستن
نحوه تنفس به منظور تن‌ آرامی
آرام‌ سازی تن قبل از انجام تمرینات
فصل ششم: توجه آگاهی
حضور ذهن و توجه‌ آگاهی در کارهای روزمره
چند تمرین ساده و لذت‌بخش
خوردن سیب
نوشیدن یک لیوان دمنوش
دوش گرفتن
توجه بر هر کاری که دوست دارید
فصل هفتم: تقویت ماهیچه‌های توجه با شمارش!
تمرین شمارش کلمات
تمرین شمارش اعداد
شمارش معکوس اعداد
تفریق اعداد
فصل هشتم: تقویت ماهیچه‌های توجه با تمرکز بر صداها
تمرین صدای ساعت
تکرار یک کلمه یا آوا
تکرار و شمارش یک کلمه یا آوا
فصل نهم: تقویت ماهیچه‌های توجه با تمرکز بر اشیا
تمرکز بر یک میوه
تمرکز بر اشیای کوچک
تمرکز بر شیء و مجسم کردن آن
تمرکز و تجسم موبایل‌تان
فصل دهم: دوپینگ توجه
اولین قدم
به چه چیزهایی نباید توجه کنیم؟
فراشناخت و توجه
تعقیب توجه، چه وقت حواسمان پرت می‌شود؟
مدیریت زمان گامی بسیار مهم برای مدیریت توجه
عملکرد تناوبی بدن
کارهای نیمه تمام
فصل یازدهم: مکمل‌های عضله‌سازی، ابزارهای تکنولوژیک
راهکار یادداشت برداری
راهکار برای تقویم و زمان‌بندی
مدیریت مقاطع زمانی متمرکز با راهکار پومودورو
سخن آخر

راهنمای دانلود کتاب باشگاه پرورش توجه

برای دانلود کتاب باشگاه پرورش توجه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  باشگاه پرورش توجه
منصوره شاکری
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
دنیای دیجیتال امروز در رقابت برای جلب توجه و پراکندگی ذهن ماست بنابراین باید به دنبال راه‌های افزایش تمرکز و بالابردن توجه خود باشیم و این موضوع تاثیر بسزایی در زندگی ما دارد
samane Momeni
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
کاملا درسته
اینکه ما بتونیم تمرکز و توجه مون رو کنترل کنیم نکته مهمیه
masoud bahrami
۱۳۹۹/۱/۱
با توجه به گرفتاری‌ها و مشکلات مختلفی و درگیری‌های ذهنی مختلفی که روزانه با آن مواجه هستیم باید بدنبال افزایش قدرت تمرکز خو باشیم تا بتوانیم بازدهی مناسبی در تصمیمی گیری هی خود داشته باشیم این کتاب نیز یکی از ره‌های موثری است که میتواند ما را در این امر یاری کند.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)