دانلود کتاب بال در بال فرشتگان: زندگینامه و خاطرات سردار شهید عثمان فرشته

  • از: رضا رستمی
  • ناشر: انتشارات صریر
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بال در بال فرشتگان: زندگینامه و خاطرات سردار شهید عثمان فرشته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بال در بال فرشتگان: زندگینامه و خاطرات سردار شهید عثمان فرشته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بال در بال فرشتگان: زندگینامه و خاطرات سردار شهید عثمان فرشته

رضا رستمی در کتاب بال در بال فرشتگان: زندگینامه و خاطرات سردار شهید عثمان فرشته، اخلاص و فداکاری‌های باشکوه شهیدی را به تصویر می‌کشد که در سال‌های حماسه و خون در کردستان اسطوره‌ی مقاومت بود.

درباره کتاب بال در بال فرشتگان: زندگینامه و خاطرات سردار شهید عثمان فرشته:

بازگو کردن ابعاد گوناگون جنگ تحمیلی و ثبت و ضبط زندگی شهیدان سرفراز این آب و خاک ضرورتی انکارناپذیر و وظیفه‌ا‌ی همگانی به شمار می‌رود، چرا که انتقال این دلاوری‌ها از نسلی به نسل دیگر، هویت اسلامی و انقلابی مردم ایران را استوار خواهد کرد. به همین خاطر رضا رستمی در این کتاب تمام تلاش خود را کرده تا این وظیفه مهم را به درستی انجام دهد.

کتاب بال در بال فرشتگان: زندگینامه و خاطرات سردار شهید عثمان فرشته مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب به همه کسانی که به زندگینامه و خاطرات شهدا علاقه‌مندند، پیشنهاد می‌شود.

با سردار شهید عثمان فرشته بیشتر آشنا شویم:

به عنوان یک فرمانده نظامی شهید عثمان فرشته خود را خادم و حامی مردم مستضعف و ستمدیده این دیار می‌دانست. این رزمنده‌ی پرآوازه و قدرتمند از یاران حاج احمد متوسلیان و از فرماندهان عملیات سپاه شهرستان مریوان بود.

هنوز هم افراد ضدانقلاب از اسم عثمان فرشته می‌ترسند، چرا که شجاعت بالا و آمادگی جسمانی‌اش در نبرد با دشمنان زبانزد دوست و دشمن است.

در بخشی از کتاب بال در بال فرشتگان: زندگینامه و خاطرات سردار شهید عثمان فرشته می‌خوانیم:

عثمان متولد سال 1332 بود. در خانواده‌ای مستضعف که باعث شد از کودکی طعم فقر را بچشد و انسانی خودساخته بار بیاید. پسرم دوران خدمتش را در زمان طاغوت سپری کرد، بعد از خدمت سربازی برای کار به اهواز رفت و همان‌جا وارد فعالیت‌های انقلابی شد. نکته‌ای که در زندگی شهید عثمان فرشته حائز اهمیت است، آگاهی او از مسائل سیاسی روز بود. اطلاعات بالای او باعث شد تا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، ضدانقلاب تلاش زیادی برای جذب عثمان کرد. حتی به او پیشنهاد اعطای امکانات رفاهی کردند ولی پسرم که به‌ خوبی ریشه‌های ضدانقلاب را می‌شناخت، با پیشنهاد آن‌ها مخالفت کرد و در خط انقلاب باقی ماند.

پسرم بعد از پاک‌سازی شهرستان پاوه به استان کُردستان آمد و به سپاه شهرستان مریوان پیوست. مدت دو ماه در روستاهای «تیژ تیژ» و «شویشه» بود که به شهرستان مریوان رفت و به سمت فرماندهی عملیات سپاه آن جا منصوب شد.

پسرم در آن سمت به پاک‌سازی روستاهای شهرستان مریوان از لوث نیروهای ضدانقلاب پرداخت و موفق شد که با یاری هم‌رزمانش بسیاری از روستاها را از وجود ضدانقلاب پاک‌سازی کند و تعداد زیادی از نیروهای ضد انقلاب را به هلاکت برساند.

عثمان به هر روستایی که می‌رفت، ماهیت گروهک‌ها را افشا می‌کرد و اهالی روستاها را برای پیوستن به سازمان پیش‌مرگان مسلمان کُرد دعوت می‌کرد، به‌ طوری که تعداد زیادی از آن‌ها دعوت شهید فرشته را پذیرفتند و در جمع مجاهدان نور علیه ظلمت قرار گرفتند.

 ۵۸ صفحه، ۸۹۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-331-529 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دیباچه
مقدمه
زندگی‌نامه
اسطوره‌ی مقاومت
اظهار ندامت و پشیمانی
جاودانه‌ی تاریخ
سینی برکت
پاک‌سازی سروآباد
گریه‌ی حاج احمد متوسلیان
مردم با نظام بودند
پاک‌سازی ژالانه
فعالیت انقلابی در اهواز
تهدید ضدانقلاب
هم‌نشین بروجردی
بال در بال فرشتگان
تاریخ زنده‌ی کردستان
اعتماد متوسلیان به نیروهای بومی
عثمان؛ شهره بود به شجاعت، نترسی و غیرت
پیشمه‌رگه‌ی کورد
منابع

راهنمای دانلود کتاب بال در بال فرشتگان: زندگینامه و خاطرات سردار شهید عثمان فرشته

برای دانلود کتاب بال در بال فرشتگان: زندگینامه و خاطرات سردار شهید عثمان فرشته و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بال در بال فرشتگان: زندگینامه و خاطرات سردار شهید عثمان فرشته