دانلود کتاب بانوی آبی ها: زندگینامه داستانی خلبان شهلا ده بزرگی اولین زن خلبان ایران

  • از: راضیه تجار
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بانوی آبی ها: زندگینامه داستانی خلبان شهلا ده بزرگی اولین زن خلبان ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بانوی آبی ها: زندگینامه داستانی خلبان شهلا ده بزرگی اولین زن خلبان ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بانوی آبی ها: زندگینامه داستانی خلبان شهلا ده بزرگی اولین زن خلبان ایران

کتاب "بانوی آبی ها" در برگیرنده زندگی نامه داستانی خلبان شهلا ده بزرگی اولین زن خلبان ایران است.

از متن کتاب:

شهلا با دیگر خلبانان، برنامۀ گشت‌زنی داشتند.

آسمان وسیع بود؛ آبی سیر یا آبی روشن با رگه‌هایی طلایی؛ آسمان تیره پر از ستاره‌های نقره‌ای. او باید از این آسمان پاسداری می‌کرد. او باید حضور هواپیمای بیگانه را به مرکز فرماندهی خبر می‌داد.

در این سفرها، یک دیده‌بان هم همراهش بود. ساعت‌ها گشت‌زنی می‌کردند و به دنبال ردپای دشمن می‌گشتند. این گشت‌زنی‌ها فقط در دل آسمان تهران نبود. اصفهان، شیراز، اهواز، تبریز، شهرهایی بودند که بر فرازشان می‌گشت و به کمک دیده‌بان ردیابی می‌کرد.

آن روز هم بر فراز منطقه‌ای کوهستانی پرواز می‌کرد.

کوه‌ها زیر نور عصرگاهی بنفش و گاه آبی بودند. دیده‌بان موردی مشکوک را گزارش داد. پرواز را ادامه داد. گشت و گشت تا جایی که احساس کرد اکسیژن کپسولی که به همراه داشت، تمام شده است.

انگار سلول‌های مغزش از کار افتادند. چشمانش سیاهی می‌رفت و دست و پایش خواب. دیده‌بان هم وضعیتی بهتر از او نداشت. به هر مصیبتی خود را به منطقۀ اوینکه، اطراف گرمسار، کشاند؛ جای خلوتی که باند فرود داشت. وضعیت قرمز بود و باید فرودمی‌آمد. بعد طی مسافتی هواپیما ایستاد. احساس می‌کرد بدنش را کوبیده‌اند. گردنش به طرفی خم شد. صدای شلیک می‌آمد. وای مردم روستا به طرف هواپیما می‌دویدند و شلیک می‌کردند؛ آن هم با تفنگ برنو. مشت‌های گره‌کرده‌شان گویی بر سرش فرودمی‌آمد.

به‌سختی در هواپیما را باز کرد و با دست‌های بالابرده خود را بیرون انداخت و گفت: «اجازه دهید برادران... من... من یک خلبان ایرانی هستم. این برادر هم دیده‌بان من است. ما... ما برای گشت‌زنی آمدیم. مثل... مثل خود شما نگران مرزهای هوایی هستیم.»

روستاییان دور هواپیما حلقه زدند.

ـ دروغ می‌گویی. ما خلبان زن نداریم. شما عراقی هستند. جاسوس عراقی. ...

 ۱۰۰ صفحه، ۷۸۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-175-615-3 

چاپ ۱۳۹۳: ۷۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب بانوی آبی ها: زندگینامه داستانی خلبان شهلا ده بزرگی اولین زن خلبان ایران

برای دانلود کتاب بانوی آبی ها: زندگینامه داستانی خلبان شهلا ده بزرگی اولین زن خلبان ایران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بانوی آبی ها: زندگینامه داستانی خلبان شهلا ده بزرگی اولین زن خلبان ایران
javad rousta
۱۳۹۷/۲/۲
من اتفاقات پروازی رو دوست دارم، که نسبت به بقیه داستانهای خلبانانی کمتر بود.
الی بیاتی
۱۳۹۹/۲/۳
عالی بود. افتخار میکنم یه زنم و افتخار میکنم به همچین زنهای سرزمینم... پرچم شیر زنای ایرانم بالااااس... از داستان کلی لذت بردم
هادی حسن ابادی
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
نپسندیدم. همین و بس
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)