دانلود کتاب بانکداری اینترنتی به زبان ساده


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بانکداری اینترنتی به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بانکداری اینترنتی به زبان ساده

کتاب بانکداری اینترنتی به زبان ساده، ابتدا مطلوب یا نامطلوب بودن این بانکداری را مورد مطالعه قرار داده و سپس تاریخچه و رشد بانکداری اینترنتی و همچنین مزایایی که به همراه دارد را بررسی می‌کند.

بی‌شک، اینترنت باعث وقوع انقلابی فراگیر در همه‌ی سیستم‌های ارتباطی دنیا شده است. بانکداری نیز، به واسطه بهره‌گیری روزافزون از ارتباطات، از این قاعده مستثنی نبوده و همگام با این قافله در حرکت است.

با نگاهی به ارقام نجومی نرخ رشد و ظرفیت‌های بالقوۀ بانک‌ها برای استفاده بهینه از اینترنت، می‌توان از کارکردها و تأثیراتی که اینترنت بر بانکداری می‌گذارد آگاه شد. اینترنت مانند هر فن‌آوری جدید دیگری، هزینه‌های خاص خود را دارد و مسائلی همچون امنیت و یا مشکلات پیش‌بینی نشده‌ای به همراه دارد.

بانک‌ها با برطرف کردن این مشکلات، قادر خواهند بود از تمام مزایای انقلاب دیجیتال برخوردار شوند. «وینتون کرف» که از او به عنوان «پدر اینترنت» یاد می‌شود یک تصویر ذهنی را به جهانیان نشان داد که در آن، میلیاردها نفر قادر به استفاده از اینترنت هستند.

او پیش‌بینی کرده است که تا سال 2010 سه میلیارد نفر کاربر اینترنت خواهند بود، در سال 2020 تعداد وسایل آنلاین به 6 تا 30 میلیارد عدد خواهر رسید. با توجه به پیش‌بینی‌های او در سال 2030 انسان قادر خواهد بود با کامپیوترش صحبت کرده و در مقابل پاسخ نیز دریافت کند. تعداد کسانی که از اینترنت استفاده می‌کردند ظرف مدت چهار سال به 50 میلیون نفر رسید، این در حالیست که همین امر برای رادیو، نزدیک به 28 سال طول کشید.

بانکداری اینترنتی در بازار در سه دسته‌ی اطلاعات، ارتباطات و معامله مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بانکداری اینترنتی در سال‌های اخیر رشد امیدوار کننده‌ای به همراه داشته و به جهت افزایش تعداد مشتریان آنلاین، تعداد زیادی از بانک‌ها و مؤسسات مالی سعی در فعالیت در این زمینه را دارند. مشتریان آنلاین بانک‌ها نه تنها در کشورهای صنعتی بلکه در کشورهای در حال توسعه نیز روز به روز در حال افزایش هستند. که البته در این آمار افراد بین سنین 18 تا 49 سال با درآمد بین 41000 دلار تا 59000 دلار، بیشترین گرایش را نسبت به بانکداری الکترونیکی نشان می‌دهند. و مشتریانی که بالای 65 سال سن دارند کمتر به این سیستم علاقه نشان می‌دهند.

در بخشی از کتاب بانکداری اینترنتی به زبان ساده می‌خوانیم:

اگر چه پول الکترونیک بیشتر در حوزه‌های بانکی و تجارت به منظور داد و ستد کالا و خدمات شناخته شده است، با این وجود، آثار فراگیر آن بر سایر عرصه‌ها از جمله حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی قابل مشاهده است.

مؤسسه‌های مالی و اعتباری و بنگاه‌های اقتصادی باید با توجه به نقش و جایگاه خود از امکانات و تسهیلات حاصل از پول الکترونیکی به خوبی بهره جویند. در واقع، باید به منظور نوآوری و معرفی محصولات پولی و بانکی نوین که از عوامل مهم ارزش افزایی و سودآوری نیز است، نوآوری در فرآیندهای بانکی انجام بگیرد. تحقق این تحول بدون تردید افزایش اثر بخشی و بهره‌وری و کاهش هزینه‌های و در نهایت پاسخگویی بهتر و شفاف‌تر عموم را در پی خواهد داشت. خدمات مالی الکترونیکی، چهره صنعت خدمات مالی را دگرگون کرده است.

پیشرفت‌های فن‌آوری در حال تغییر جدی خدمات مالی است. ارائه ‌کنندگان نوین خدمات مالی در سطوح ملی و بین‌المللی در حال ظهور هستند. از جمله این گروه‌ها می‌توان به سیستم بانکداری الکترونیکی، مبادلات الکترونیکی سهام، و شرکت‌هایی که به مشتری امکان مقایسه منافع خدمات مالی همچون وام‌های رهنی و بیمه‌نامه‌ها را می‌دهند، اشاره کرد. واحدهای غیر مالی از جمله شرکت‌های مخابراتی و خدماتی که در زمینه‌های پرداخت، ارائه دهنده خدمات هستند، بخش دیگری از این مجموعه را تشکیل می‌دهند. انقلاب فن‌آوری اطلاعات، نه تنها همه نقاط جهان، بلکه همه قلمروهای زندگی را به صورت یک شبکه به هم پیوسته درآورده است.

 ۸۲ صفحه، ۲۱۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6538-21-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بانکداری اینترنتی: مطلوب یا نامطلوب
1- اطلاعات
2- ارتباطات
3- معامله
رشد بانکداری اینترنتی
1- تأثیر شگرف مبادلات اینترنتی
2- چرخه‌های سریعتر عرضه محصولات جدید
3- دسترسی جغرافیایی
4- امکان نوآوری
مزایای بانکداری اینترنتی
کاهش هزینه‌های معاملات
اطلاعات کامل
رقابت تمام عیار
ریسک اعتباری
ریسک نرخ بهره
ریسک نقدینگی
ریسک معاملات
فرصت‌ها برای بانکداری اینترنتی
فرصت‌های ویژه بانکهای اینترنتی مجاز
کارآمدی در مدیریت پرداخت
پرداخت‌های on-line کارت اعتباری
چکهای الکترونیکی برای پرداخت‌های B 2 B
تقاضاهای رهنی on-line
پرداخت‌های شخص به شخص به صورت E-mail
علل صدور چک بلامحل و راههای کنترل آن
تاریخچه
الف- فرهنگ
ب- تعهد اخلاقی
ج- بی‌توجهی به امر آموزش
د- معرف قابل قبول
ه- چک سفته‌ای یا تضمیمنی
و- کیفیت جایگزین کمیت
ز- رعایت موازین و مقررات
تجارت الکترونیک
انجام مبادلات تجاری در قالب الکترونیکی
فن‌آوری‌های نوین و دگرگونی نظام‌های پرداخت
کارت‌های اعتباری/کارت‌های بانکی/کارت پول
کارت‌های پیش‌پرداخت نیز به صورت یک روش
انواع کارت‌ پول به لحاظ کاربرد
انواع کارت پول از لحاظ چگونگی تسویه
کارت بدهی
کارت اعتباری
کارت هزینه
برای صادرکننده کارت
برای دارنده کارت
برای پذیرنده کارت
برای پرداخت کننده
جریان پول الکترونیکی مرتبط با بانک
جریان پول الکترونیکی تهاتری
بانکداری الکترونیکی
منابع

راهنمای دانلود کتاب بانکداری اینترنتی به زبان ساده

برای دانلود کتاب بانکداری اینترنتی به زبان ساده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بانکداری اینترنتی به زبان ساده

نظرات کتاب بانکداری اینترنتی به زبان ساده

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.