دانلود کتاب برنامه نویسی پایتون برای کودکان و نوجوانان به زبان ساده


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب برنامه نویسی پایتون برای کودکان و نوجوانان به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب برنامه نویسی پایتون برای کودکان و نوجوانان به زبان ساده

کتاب برنامه نویسی پایتون برای کودکان و نوجوانان به زبان ساده به قلم علیرضا اسمعیلی و یوسف عباس نژادورزی، ابتدا اهمیت آموزش برنامه نویسی را در سنین پایین بررسی می‌کند، سپس گام به گام مراحل برنامه نویسی پایتون را برای آنان شرح می‌دهد.

یکی از مباحث و مسائلی که امروزه در سراسر دنیا بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته، آموزش برنامه‌نویسی به کودکان و نوجوانان است. یکی از خصلت‌ها و ویژگی‌های دوران کودکی و نوجوانی این است که یادگیری بسیار سریع‌تر اتفاق می‌افتد، لذا آموزش مهارت‌های کلید زندگی به آنان از اهمیت بالایی برخوردار است.

لازم به ذکر است که یکی از این مهارت‌های کلیدی قرن حاضر که در اغلب کشورهای توسعه یافته‌ی جهان به آن توجه بسیاری می‌شود، همین آموزش برنامه‌نویسی به کودکان و نوجوانان است.

آموزش برنامه‌نویسی به کودکان و نوجوانان تنها یک آموزش جهت زندگی بهتر در عصر فناوری محسوب نمی‌شود، بلکه به لحاظ روانشناسی نیز دارای مزایای بسیاری است. به عبارت بهتر کارشناسان معتقدند که در دنیای امروز به دلایل گوناگون، نیاز آموزش برنامه‌نویسی به کودکان و نوجوانان بسیار احساس می‌شود.

از جمله دلایلی که نیاز است برنامه‌نویسی را به کودکان و نوجوانان آموزش دهید:

- افزایش خلاقیت
- تکنیک حل مشکل
- درک بهتری از تکنولوژی
- توانایی در گفتار تخصصی
- تفکر خلاقانه در لحظات بحرانی

متخصصین معتقدند که برنامه‌نویسی، بیش از آنکه بر پایه‌ی علوم کامپیوتری باشد، بر پایه‌ی فنون خلاقیت استوار است. به عبارتی، برنامه‌نویسان همچون هنرمندان، خالق یک اثر محسوب می‌شوند و ماحصل کار آن‌ها با طرز بیان‌شان ارتباط مستقیم دارد. برنامه‌نویسی کودک را وادار می‌کند که به آزمایش ایده‌های جدید فکر کند و تجربه به دست بیاورد.

دانش برنامه‌نویسی دیدگاه یک مهندس‌ نرم‌افزار را در اختیار کودکان قرار می‌دهد و به آن‌ها می‌آموزد که چطور می‌توانند دید کامپیوتری داشته باشند و مشکلات را از این دید حل و فصل کنند. این دانش بر پایه‌ی منطق، الگوریتم و ریاضیات است و همین مسائل باعث می‌شود تا بدانند جهت حل مشکلات بزرگ، لازم است تا آن‌ها را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کرده تا آسان‌تر حل‌شان کنند.

در دنیای امروز که تکنولوژی در حال بلعیدن همه‌ چیز است، اینکه بتوانید درک بهتری از آن پیدا کنید مزیت بزرگی محسوب شده و شانس شما را برای دستیابی به موفقیتی بزرگ به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

دانستن تکنولوژی، نگرش انسان به این دنیا را دگرگون می‌کند. کدنویسی نه فقط به کودکان راه و روش ساخت یک برنامه را نشان می‌دهد، بلکه آن‌ها را از سرعت بالای توسعه تکنولوژی آگاه کرده و بررسی می‌کند که یک برنامه به چه دلیل ساخته شده است؟ هدف سازندگان، از ساخت این برنامه چه بوده و چرا دیگران این موقعیت را برای ساخت این برنامه درک نکرده‌اند؟

 ۱۶۰ صفحه، ۱۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-7393-01-9 

چاپ ۱۳۹۹: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۵۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: آماده‌سازی محیط پایتون
فصل دوم: محاسبات در پایتون
فصل سوم: رشته‌ها، لیست‌ها، چندتایی‌ها و دیکشنری‌ها
فصل چهارم: ترسیم با لاک‌پشت
فصل پنجم: چگونه یک سؤال بپرسیم (ساختارهای تصمیم)
فصل ششم: دوباره و دوباره (ساختارهای تکرار)
فصل هفتم: چیزهای بازیافتی برای استفاده مجدد (توابع)
فصل هشتم: برنامه‌نویسی در پایتون
فصل نهم: مسائل حل شده با بسته Turtle

راهنمای دانلود کتاب برنامه نویسی پایتون برای کودکان و نوجوانان به زبان ساده

برای دانلود کتاب برنامه نویسی پایتون برای کودکان و نوجوانان به زبان ساده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  برنامه نویسی پایتون برای کودکان و نوجوانان به زبان ساده

نظرات کتاب برنامه نویسی پایتون برای کودکان و نوجوانان به زبان ساده

miladdfs miladdfs
۱۳۹۹/۹/۲
خوب بود ولی محیطی که در آن کد نوشته خوب نیست
Mohsen Sharifi
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
توضیحات مبهم و ناکافی
مشاهد همه نظرات (۲)