دانلود کتاب تاثیر تلفن همراه بر بحران هویت فرهنگی جوانان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تاثیر تلفن همراه بر بحران هویت فرهنگی جوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تاثیر تلفن همراه بر بحران هویت فرهنگی جوانان

کتاب تاثیر تلفن همراه بر بحران هویت فرهنگی جوانان نوشته‌ی هانیه شفیعی راد و حدیث فتاحی به بررسی عوامل مخربی که فناوری‌های نوینی همچون موبایل ایجاد می‌کنند پرداخته و در صدد ارائه راه حلی مناسب است، تا شاید با کمک به نهادهای مسئول و مرتبط، بتوان گامی در جهت ساماندهی و جهت دهی این چالش‌های اجتماعی برداشت.

با گسترش خدمات تلفن همراه در دنیا و افزایش شبکه‌های اجتماعی موضوعات جدید فرهنگی و اجتماعی بسیاری هستند که گریبانگیر جامعه امروزی خواهند شد. موضوعاتی که به سبب فرهنگ هر ملتی ممکن است تاثیری مثبت و یا مخرب داشته باشند. در حال حاضر تعداد کاربران تلفن همراه در کشور ایران به بیش از 46 میلیون نفر رسیده است. قطعا نباید به این افزایش سریع مشترکان در کشور بی‌توجه بود زیرا روزنه امیدی‌ است برای ورود جامعه ایرانی به دنیای ارتباطات و فناوری اطلاعات، ولی این افزایش بدون توجه به پیش زمینه فرهنگی می‌تواند سرآغاز بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی کشور به شمار آیند، که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم می‌تواند بر زندگی شخصی و اجتماعی بسیاری از افراد تاثیری منفی ایجاد کند.

به هر حال با توجه به دلیل پیچیدگی‌های روابط اجتماعی امروزی باید استفاده از تلفن همراه را به عنوان یکی از پر طرفدارترین وسایل ارتباطی به شمار آورد و از فرصت‌هایی که به واسطه آن ایجاد می‌شود استفاده برد و برای تاثیرات مخرب آن چاره‌ای اندیشید.

هر فناوری نوینی که پا به عرصه ظهور می‌گذارد ممکن است از باورها و فرهنگ یک جامعه فاصله داشته باشد، به همین سبب آنچه در این بین حائز اهمیت است تطبیق این فناوری‌های نوین با نظام انسانی چه از جهت فرهنگی و چه از جهت اجتماعی است.

از اصلی‌ترین تجارب جامعه ما در این مورد می‌توان به سوء استفاده از گوشی‌های تلفن همراه اشاره کرد که به فاش کردن و پخش کردن مسائلی شخصی افراد می‌پردازند، این موضوع چه از لحاظ قانونی و چه از لحاظ اخلاق جمعی، جزو حریم خصوصی محسوب می‌شوند.

در بخشی از متن تاثیر تلفن همراه بر بحران هویت فرهنگی جوانان می‌خوانیم:

در حال حاضر، جامعه شبکه‌ای در جلوه‌های نهادی متنوعش، جامعه‌ای سرمایه‌داری است. افزون بر این برای نخستین بار در تاریخ، شیوه تولید سرمایه داری روابط اجتماعی را در سرتاسر کره زمین شکل می‌دهد. ولی این نوع سرمایه‌داری با اسلاف تاریخی‌اش تفاوت‌های شگرفی دارد.

سرمایه‌داری نوین دارای دو ویژگی بارز بنیادین است: نخست اینکه جهانی است، دیگر اینکه تا حد زیادی پیرامون شبکه‌ای از جریان‌های مالی سازمان یافته است. سرمایه در سراسر جهان همچون واحدی در زمان واقعی کار می‌کند و عمدتاً در حوزه گردش، یعنی به عنوان سرمایه مالی تحقق یافته، سرمایه‌گذاری شده و انباشته می‌شود. در حالی که در گذشته سرمایه مالی معمولاً یکی از بخش‌های اصلی سرمایه بوده است، اکنون شاهد ظهور پدیده متفاوتی هستیم: انباشت سرمایه و ارزش‌سازی آن به نحو فزاینده‌ای در بازارهای مالی جهانی انجام می‌گیرد که شبکه‌های اطلاعات در فضای بی‌زمان جریانهای مالی آن‌ها را اداره می‌کنند. از این شبکه‌ها، سرمایه در سطحی جهانی در همه بخش‌های فعالیت‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود: صنایع اطلاعات، تجارت رسانه‌ای، خدمات پیشرفته، تولید کشاورزی، بهداشت، آموزش، تکنولوژی، تولید سنتی و نوین، حمل و نقل، تجارت، گردشگری، فرهنگ،... و رقابت جهانی که در بخش‌های جداگانه صورت می‌گیرد باعث می‌شوند که برخی فعالیت‌ها سودآورتر از سایرین باشند. (کاستلز، 1380، 546)

 ۱۰۶ صفحه، ۳۰۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6538-64-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
بخش اول: ارتباط و ارتباطات
بخش دوم: شناخت تلفن همراه و اثرات فرهنگی آن در جامعه
بخش سوم: ارتباط دو سویه فرهنگ و تلفن همراه به عنوان یک فن آوری
بخش چهارم: کاربرد نظریه‌های ارتباطی
بخش پنجم: بررسی نظر کارشناسان در رابطه با ارتباطات واطلاعات
بخش ششم: نتیجه گیری نهایی
پیشنهادات مولفین
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب تاثیر تلفن همراه بر بحران هویت فرهنگی جوانان

برای دانلود کتاب تاثیر تلفن همراه بر بحران هویت فرهنگی جوانان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تاثیر تلفن همراه بر بحران هویت فرهنگی جوانان