دانلود کتاب تاثیر تمرینات مقاومتی و پلایومتریک


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تاثیر تمرینات مقاومتی و پلایومتریک  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تاثیر تمرینات مقاومتی و پلایومتریک

هدف کتاب تاثیر تمرینات مقاومتی و پلایومتریک نوشتۀ عطاءالله سعیدی، بررسی تاثیر شش هفته تمرینات مقاومتی، پلایومتریک و ترکیبی (مقاومتی - پلایومتریک) بر عملکرد کشتی‌گیران است.

از چند سال گذشته تا‌کنون، عملکرد ورزشی به طور چشمگیری پیشرفت کرده است. سطح عملکردی که در گذشته غیر قابل تصور بود، امروزه عادی و پیش پا افتاده به نظر می‌رسد و تعداد ورزشکارانی که قادرند نتایج برجسته‌ای کسب کنند افزایش یافته است. دلیل این پیشرفت‌های برجسته چیست؟ کتاب تاثیر تمرینات مقاومتی و پلایومتریک به بررسی این دلایل پرداخته است. 

آزمودنی‌های این کتاب 30 کشتی گیر می‌باشند که بر طبق معیارهای ورود به تحقیق و آگاهی کامل از مراحل اجرای کار انتخاب شدند و به صورت همگن در سه گروه تمرین مقامتی، گروه تمرین پلایومتریکی و گروه تمرین ترکیبی (مقاومتی-پلایومتریکی) قرار گرفتند. قبل و بعد از پروتکل تمرینی، میزان رکورد دوی سرعت، قدرت عضلانی، چابکی و توان انفجاری و توان هوازی ارزیابی شد. سپس گروه‌های تحقیق تمرینات خود را به مدت شش هفته (سه جلسه در هفته و هر جلسه یک ساعت) انجام دادند. 

برای تعیین اختلاف بین پیش‌آزمون و پس‌آزمون هر یک از گروه‌های تحقیق از روش آماری استفاده شد. پس از تجزیه و تحلیل فاکتورهای اندازه‌گیری شده نتایج نشان داد که در گروه‌های تحقیق پس از انجام پروتکل، سبب بهبود معنادار در متغیرهای میزان رکورد دوی 36 متر، قدرت عضلانی، چابکی و توان انفجاری شد اما پس از اجرای پروتکل تحقیق، میزان توان هوازی فقط در گروه پلایومتریک افزایش معنی دار مشاهده شد و در گروه‌های تمرین مقاومتی و ترکیبی افزایش معنادار مشاهده نگردید. 

در بخشی از کتاب تاثیر تمرینات مقاومتی و پلایومتریک می‌خوانیم:

اکثر کشتی‌گیران در صورتیکه جهت استفاده از تمرینات مقاومتی به باشگاه‌های بدنسازی مراجعه نمایند با سردرگمی در نحوه اجرای تمرینات با وزنه مواجه خواهند شد. این سردرگمی در منابع مختلف نیز دیده می‌شود. بیشتر برنامه‌های تمرین مقاومتی که به این ورزشکاران ارائه می‌شود بدون در نظر گرفتن شرایط و وضعیت ورزشکار است. برخی تکرارهای کمتر از 12 و برخی دیگر بالای 15 تکرار را پیشنهاد می‌کنند و در برخی موارد حتی حرکات پیشنهادی بدون در نظر گرفتن ویژگی رشته‌ی کشتی طراحی می‌شود. انتخاب نادرست تکرارها ممکن است ورزشکار را به هدف خود نرساند. کشتی‌گیران باید تعادل مشخصی را در کیفیت‌های جسمانی به وجود آورد، به طوری‌ که روی یک کیفیت مجرد بیش از حد متمرکز نشود، به یاد داشته باشیم که هدف ما وزنه‌بردار شدن نیست، اما برای دستیابی به ترکیب مناسب از این کیفیت‌ها، باید از این تمرینات در کشتی بهره برد. در بسیاری از ورزش‌ها ترکیبی از عناصر آمادگی عضلانی مورد نیاز است.

 ۱۱۲ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8077-32-9 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مبانی نظری و پیشینه تحقیق
فصل دوم: بررسی پیشینه پژوهش
فصل سوم: روش تحقیق
فصل چهارم: یافته‌های علمی این اثر
فصل پنجم: بحث و نتیجه‌گیری
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب تاثیر تمرینات مقاومتی و پلایومتریک

برای دانلود کتاب تاثیر تمرینات مقاومتی و پلایومتریک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تاثیر تمرینات مقاومتی و پلایومتریک

نظرات کتاب تاثیر تمرینات مقاومتی و پلایومتریک

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.