دانلود کتاب تاثیر رشد شناختی افراد در سبک زندگی آن‌ها

  • از: فائزه درهمجانی
  • ناشر: انتشارات گنجور
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تاثیر رشد شناختی افراد در سبک زندگی آن‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تاثیر رشد شناختی افراد در سبک زندگی آن‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تاثیر رشد شناختی افراد در سبک زندگی آن‌ها

کتاب تاثیر رشد شناختی افراد در سبک زندگی آن‌ها به قلم فائزه درهمجانی سعی دارد تا با بررسی ابعاد مختلف رشد شناختی و انواع متفاوت سبک‌های زندگی، شما را با مفهوم کلی آن‌ها آشنا و به بیان اهمیت چشمگیر این دو مقوله مهم بپردازد.

زندگی ما انسان‌ها و دنیای ما هرگز بیهوده نبوده و اهداف کوچک و بزرگ بسیار زیادی در این مسیر وجود دارد، اصلی‌ترین آن رسیدن به کمال انسانی است که این مهم، با توجه به همه تفاوت‌های فردی، طبقات و فرهنگ‌های متفاوت، سلایق و طرز فکر گوناگون به صورت‌های مختلف قابل دسترسی خواهد بود. مسئله مهم در این میان تاکید میزان رشد شناختی فرد در مسیر زندگی است، زیرا که هر چه میزان رشد شناختی فرد بیشتر باشد زمینه تلاش او برای رسیدن به اهداف و آمال انسانی بیشتر خواهد بود.

رشد انسان در حوزه خانواده زمینه‌ساز پیدایش سبک‌های مختلف زندگی است که این موضوع خود سبب می‌شود افراد تفاوت‌های فردی و اجتماعی زیادی با همدیگر داشته باشند. این تفاوت‌ها خود هزاران راه درست و نادرست را در جهت دستیابی به کمال انسانی ایجاد می‌کنند. بنابراین حال مسئله این است که آدمی با رشد شناختی درست و متناسب با همه مراحل رشدی خود در ابعاد جسمانی و روانی، بتواند سبک زندگی را انتخاب کند که بتواند بیشترین میزان از کمال انسانی را کسب کند.

سبک زندگی یکی از پردامنه‌ترین مفاهیم حوزه علوم اجتماعی است که الگویی از اندیشه‌ها، احساسات، شناخت‌ها و کنش‌هاست که در مجموع هویت اجتماعی و شخصی فرد را می‌سازد و به معنی نحوه ساماندهی زندگی برای تحقق نیازها و خواسته‌ها با به کارگیری مجموعه‌ای از رفتارهاست. پس انتخاب سبک زندگی سالم از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ زیرا در پیشگیری از بیماری‌ها و بهبود سلامت جسم و روان موثر است.

در همین راستا مسئولین در عرصه تعلیم و تربیت برای رسیدن به اهداف خود و ایجاد تعادل زیستی و روان شناختی در نسل آینده کشور باید سبک زندگی مناسب را یاد دهند تا افراد جامعه به رشد شناختی کاملی دست یابند. بنابراین کتاب حاضر قطعا اثری سودمند برای ساختن نسلی آینده‌ساز است.

در بخشی از کتاب تاثیر رشد شناختی افراد در سبک زندگی آن‌ها می‌خوانیم:

سبک زندگی از ترکیب دو واژه سبک و زندگی با دو بار معنایی متفاوت تشکیل شده است. معنای لغوی واژه زندگی روشن است، اما در تعریف واژه سبک در لغت‌نامه‌های فارسی و غیر آن، معانی گوناگون درج‌ شده است که اگر چه ریشه در کاربرد آن در علوم مختلف دارد. «در زبان فارسی، واژه سبک در روند مفهومی خود، ابتدا و به‌ شکل غالب در سبک شناسی ادبی و هنری به‌ کار می‌رفت» (دهخدا، 1372) اما به‌ تدریج در دیگر حوزه‌ها نیز کاربرد یافته است. این کلمه به‌ معنای طرز، شیوه، روش (فرهنگ فارسی معین، فرهنگ لغت عمید) طرز خاصی از نظم یا نثر، گداختن چیزی را پس از ریختن (لغت‌نامه دهخدا) آمده است. در زبان عربی، این واژه از مصدر ثلاثی مجرد است که در سه مورد معنا پیدا می‌کند: 1. نقره را گداخت و در قالب ریخت؛ 2. سخن را اصلاح و نیکو کرد؛ 3. تجربه‌ها وی را آزمود. اما امروزه در زبان عربی از معادل اسلوب برای معنای سبک بهره می‌برند در زبان انگلیسی، معادل این واژه style است. style از اصل لاتینی stilus و فرانسه قدیم stylus گرفته شده که به معنی اشیای نوک‌ تیز فلزی (مانند نیزه) بوده است.

در مجموع ترکیب سبک زندگی در لغت‌نامه‌ها، دو معنا را به خود اختصاص داده است که عبارت‌اند از: 1. روش زندگی فرد، گروه یا فرهنگ؛ 2. روش خاصی از زندگی یک شخص یا گروه بنابراین، سبک زندگی عبارت‌ است از: «شیوه زندگی یا سبک زیستن که منعکس‌ کننده گرایش‌ها و ارزش‌های فرد یا گروه است و همچنین عادات، نگرش‌ها، سلیقه‌ها، معیارهای اخلاقی، سطح اقتصادی و... که باهم طرز زندگی کردن فرد یا گروهی را شکل می‌دهند» (مهدوی کنی، 1387). این ترکیب برای معرفی نحوه و شرایط زندگی انسان استفاده می‌گردد.

 ۹۳ صفحه، ۲۵۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-723321-6 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۹۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
چکیده
مقدمه
مفهوم سبک زندگی
سبک زندگی از دیدگاه اندیشمندان
ویژگی‌های سبک زندگی
تاثیر ماهواره‌ها در سبک زندگی
سبک زندگی دینی
مفهوم سبک زندگی در علوم اجتماعی
مفهوم شناخت
تعریف رشد شناختی
مشکلات موجود در نشان دادن تغییرات تحولی در سیستم شناختی آدمی
روندهای تحول در طول کودکی میانی و نوجوانی
ویژگی‌های عمومی تفکر نوجوان
نظریه پیاژه در رشد شناختی – ادراکی کودک
کاربردهای آموزشی نظریه‌ی رشد شناختی
مراحل رشد شناختی از نظر پیاژه
انتقادات به نظر پیاژه
مکانیسم‌های رشد کدامند
عوامل مؤثر بر رشد ذهنی
مراحل رشد شناختی از نظر پیاژه
اهمیت فرهنگ و زمینه اجتماعی – تاریخی درتحول شناختی
کارکردهای نخستین و عالی ذهنی
منطقه تقریبی رشد
نظریه شناخت اجتماعی
نظریه وارنر شای
رویکرد اجتماعی – فرهنگی ویگوتسکی
نظریه اداراکی – حرکتی کفارت
نتیجه‌گیری
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب تاثیر رشد شناختی افراد در سبک زندگی آن‌ها

برای دانلود کتاب تاثیر رشد شناختی افراد در سبک زندگی آن‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تاثیر رشد شناختی افراد در سبک زندگی آن‌ها