دانلود کتاب تا ابد بمان مادر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تا ابد بمان مادر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تا ابد بمان مادر

کتاب تا ابد بمان مادر نوشتۀ ندا ترابی، مجموعه‌ای داستانی، جذاب و خواندنی با مضامینی گوناگون است. بن‌مایه هر یک از داستان‌های این مجموعه بیانگر حوادثی خاص و تاثیرگذار بر شماست که در مجموع باعث برانگیخته شدن عواطف و احساساتتان می‌گردد. قلم روان و جذاب نویسنده آگاهانه به زوایای روح انسان نفوذ می‌کند و در کنار توصیفاتی به هنگام، شما را به دنیایی که آفریده می‌کشاند.

تا ابد بمان مادر، در یک نگاه کلی به دو بخش داستان‌های اقتباسی از متون کهن و داستان‌هایی با موتیف مهر مادری تقسیم می‌شود. اقتباس‌های ترابی در این کتاب از گلستان سعدی، تاریخ بیهقی و قصه‌ی یعقوب لیث صفاری است که به ترتیب در داستان‌های «به خدای عز و جل» و «سبکتگین و آهو» و «عدالت یعقوب لیث» دیده می‌شود. هر سه داستان اقتباسی، موضوع زیاده خواهی و خودکامگی بشر و پیروی از هوای نفسانی را روایت می‌کنند؛ مسئله‌ای که هر شخصی را می‌تواند درگیر خود سازد و او را از انسانیت به دور کند. روایت‌ها با زبانی شیرین و روان شما را تحت تأثیر می‌گذارد و دربارۀ اخلاق در زندگی به تفکر وا می‌دارد. دیگر داستان‌های این کتاب نیز احساسات شما را برمی‌انگیزاند و باعث تجدید نظری اساسی بر برخی جهان‌بینی‌ها و باورهایتان می‌شود.

ندا ترابی را بیشتر بشناسیم:

ندا ترابی از سال 1381 به نوشتن روی آورد و با پیوستن به انجمن یادگار نیاکان ما توانست اولین مجموعه داستان خود را با نام «راهی به سوی جهنم» منتشر سازد. سپس نوشتن رمان «کله‌ات را ورق بزن» را به طور مشترک با کاظم سلطانی آغاز کرد که در سال 1389 به اتمام رسید. در همان سال نوشتن رمان «دختر کویر بزرگ» را آغاز کرد و در سال 1392 به چاپ رساند.

در همین سال به ترجمۀ آثار داستانی از نویسندگان مشهور جهان پرداخت و این عناوین را به چاپ رساند: شاهزاده و اژدها، پرنده آتشین، قاتلین، قوهای وحشی، جیمز و هلوی غول پیکر، جک غول کش، داکشا دختر پزشک، دور از اجتماع خشمگین، آرزوهای بزرگ، دوازده مرد خشمگین. پس از آن، کتاب «و حالا روحت را بخدا بسپار» را که آخرین سخنان پیش از مرگ شخصیت‌های بزرگ است را تالیف و به چاپ رساند. وی همچنین به ویرایش آثار داستانی نویسندگان ایرانی نیز پرداخته است؛ آثاری از جمله: غرامت دل - تاریک از عشق - دختر مغرور - روی خط عشق- زخم دل - مبارزه شادمانه - خانه سوخته - قطار شب - خرگوش فراری - شاهزاده نشسته - روشنایی‌های زندگی - سنگ‌ها همچنان خواهند چرخید...

کتاب «گفتند فسانه‌ای و در خواب شدند» و رمان «باز خواهم گشت» به تازگی از او منتشر شده است.

در بخشی از کتاب تا ابد بمان مادر می‌خوانیم:

دستانش را با حوله‌ای که گلبانو برایش آورد خشک کرد. به طرف ایوان کوچک رفت و قبل از ورود به اتاق، پیراهن و شلوار خاکستری رنگ معدن را از تن درآورد و داخل شد.

گل‌بانو استکانی چای جلویش گذاشت.

ابراهیم استکان چای را درون نعلبکی خالی کرد و پرسید: بچه‌ها کجان؟

- ساره الان دیگه می‌رسه. نازنین هم با نامزدش رفته لباسش رو برای فردا از خیاط بگیره.

لحظه‌ای سکوت کرد تا ابراهیم چایش را بنوشد بعد پرسید: رفتی با کارفرمات حرف بزنی؟ حقوق دادن؟

ابراهیم آهی کشید و خطوط چهره‌اش بیشتر در هم فشرده شد. از پلک‌هایی که افتاده بودند، نگاه غمگینش را به چشمان منتظر همسرش که بارقه‌ای از امید در آن دیده می‌شد دوخت و گفت: نه، میگن بازم باید صبر کنیم.

مکثی کرد و ادامه داد: فکر نکن فقط ما مشکل داریم و گرفتاریم. همه مثل همیم.

گلبانو با ناراحتی جواب داد: یعنی گرفتارتر از ما هم هست؟ بهشون گفتی فردا عقد دخترمه، با دست خالی جلوی خانواده دوماد سرافکنده میشیم؟

- چرا گفتم. میگن بقیه هم مثل تو. یکی بچه‌اش مریضه، یکی سه ماهه کرایه خونه ش عقب افتاده، یکی زنش قراره زایمان کنه، یکی مهمون داره، یخچالش خالیه.

چشمانش را مالید تا اشکش سرازیر نشود. اما گل‌بانو سرش را به زیر انداخت و قطرات اشک بی‌مهابا بر روی صورت گرد و کوچکش سرازیر شدند.

قلب ابراهیم با دیدن اشک‌های او مچاله شد. شرمنده بود، شرمنده خانواده‌اش.

 ۹۳ صفحه، ۲۶۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-749700-7 

چاپ ۱۳۹۰: ۲۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

من یک مادرم
عدالت یعقوب لیث 
نفس های سیاه 
سبکتگین و آهو 
بخاطر او 
بخدای عزوجل
باد را به شهادت بگیر 
کفش نارنجی 

راهنمای دانلود کتاب تا ابد بمان مادر

برای دانلود کتاب تا ابد بمان مادر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تا ابد بمان مادر

نظرات کتاب تا ابد بمان مادر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.