معرفی و دانلود کتاب تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها: فناوری‌های مخرب برای تغییر بازی

برای دانلود قانونی کتاب تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها: فناوری‌های مخرب برای تغییر بازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها: فناوری‌های مخرب برای تغییر بازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها: فناوری‌های مخرب برای تغییر بازی

کتاب تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها: فناوری‌های مخرب برای تغییر بازی نوشته‌ی آرویند ساتهی، به مباحثی چون محرک برای کلان داده‌ها، برنامه‌های تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها، مولفه‌های معماری و ... می‌پردازد.

درباره‌ی تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها: فناوری‌های مخرب برای تغییر بازی:

تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها یک موضوع محبوب است. درحالی که همه داستان حباب‌های ارزشیابی جدید دره سیلیکون و کمبودهای مهم دانشمندان داده را شنیده‌اند، تعداد قابل توجهی نگرانی وجود دارد؛ آیا این، سرمایه گذاری فعلی شما در هوش تجاری را از بین خواهد برد یا جایگزین سازمان شما خواهد شد؟ چگونه می‌توان انبار داده و هوش تجاری خود را با داده‌های بزرگ ادغام کرد؟ چگونه می‌توان شروع کرد تا نتیجه‌ای مطلوب کسب کرد؟ مهارت‌های مورد نیاز چیست؟ چه اتفاقی برای مدیریت داده می‌افتد؟ چگونه می‌توان با حریم شخصی داده‌ها مقابله کرد؟

آرویند ساتهی (Arvind Sathi) در کتاب تجزیه‌ و تحلیل کلان داده‌ها: فناوری‌های مخرب برای تغییر بازی (Big Data Analytics: Disruptive Technologies for Changing the Game) سه دیدگاه را در تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها بررسی می‌کند. اول، چرا تجزیه و تحلیل کلان داده بسیار مهم است و با چه چیزی می‌توانید انجام دهید؟ این کتاب بزرگ‌ترین روندهای رشد اطلاعات کلان را نشان می‌دهد که در موارد معمولی از تجزیه و تحلیل کلان داده استفاده شده است، جایی که سازمان‌های برجسته در حال حاضر از مزایای عمده‌ی آن دیدن می‌کنند.

دوم، این کتاب مؤلفه‌های اصلی تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها را نشان می‌دهد و یک معماری یکپارچه AAP را معرفی می‌کند که تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها را با بقیه زیر ساخت‌های تحلیلی ترکیب می‌کند و با فرایندهای تجاری ادغام می‌شود. این نشان می‌دهد که چگونه این اجزا در AAP با هم کار می‌کنند تا یک موتور یکپارچه را ارائه دهند که می‌تواند کلان داده‌ها را با انبار داده‌های سنتی و اطلاعات کسب و کار ترکیب کند تا یک راه حل کلی فراهم کند.

سوم، کتاب حاضر نگاهی اجمالی به نگرانی‌های اجرا و چگونگی برخورد با آن‌ها را فراهم می‌کند. چگونه می‌توان یک نقشه راه ایجاد کرد و برنامه‌های اصلی آزمایشی را برای جمع‌آوری حرکت و پافشاری برای ایجاد چشم‌انداز تغییر بازی پیاده‌سازی کرد؟ وقتی داده‌های اصلی ممکن است از نظر کیفیت با محدودیت‌های حریم خصوصی متفاوت باشند، چگونه می‌توانید حاکمیت را برای این داده‌ها فراهم کنید؟

در بخشی از کتاب تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها: فناوری‌های مخرب برای تغییر بازی می‌خوانیم:

کلان داده‌ها برای مقابله با سرعت، تنوع، صحت و حجم به مهارت‌های فنی نیاز دارند. تعدادی از برنامه‌های توظهور به سرعت میلی ثانیه در حال تغییر هستند. انواع متن بدون ساختار، فیلم و صدا، و داده‌های نیمه ساختار یافته ماشین به ماشین؛ وزن مبتنی بر صحت؛ و حجم آن تا پتابایت است. این یک نظام بلند و غیر قابل تصور در محیط میراث تحلیلی است. چگونه می‌توانیم این برنامه‌ها را بسازیم و آن‌ها را با محیط فعلی ادغام کنیم که فقط با داده‌هایی در حجم ترابایت با سرعت «1-D» سر و کار داشته باشند؟ تعدادی از مؤلفه‌های معماری در حال تحول با سطوح سرعت، تنوع، صحت و حجم در حال مقابله هستند. در این فصل برخی از مهم‌ترین مؤلفه‌های فنی موردنیاز برای کار تجزیه و تحلیل کلان دادها نمونه برداری شده است

باید اجزای استاندارد را از سیستم‌های سنتی تحلیلی دریافت کنیم: مصرف و ذخیره داده‌ها، گزارش دهی مدیریت ارشد داده‌ها (MDM)، مدل سازی پیش بینی و حریم خصوصی داده‌ها برای هر یک از این بخش‌ها، چالش‌های پیش روی این دنیای جدید کلان داده‌ها را شرح می‌دهم. در اکثر موارد، برای گسترش معماری فعلی شامل کلان داده، به قابلیت‌های فنی قابل توجه جدیدی نیاز داریم. غالبا این یک تصمیم آسان برای تحول در توانایی‌های فعلی است تا برخی از جنبه‌های کلان داده‌ها را در بر بگیرد و آن را موفقیت تلقی کند. با این حال، با توجه به سونامی داده‌ها به سواحل، سؤال مهم این است که آیا این رویکردهای تکاملی برای جزر و مدهای جاری داده‌های بزرگ کفایت خواهد کرد، یا آن‌ها را در جزر و مدی که منجر به بحران و ضررهای رقابتی فاجعه بار باشد، غرق خواهند کرد. در بسیاری از صنایع، رهبران کسب و کار به طور آزمایشی به تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها (Big Data Analytics) در هر یک از این زمینه‌های توانایی برای آزمایش، ادغام یا جایگزینی محیط فعلی روی می‌آورند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: مقدمه
فصل دوم: محرک‌ها برای کلان داده‌ها
فصل سوم: برنامه‌های تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها
فصل چهارم: مولفه‌های معماری
فصل پنجم: سکوی تجزیه و تحیل پیشرفته
فصل ششم: اجرای تجزیه و تحلیل
فصل هفتم: افکار بسته شده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها: فناوری‌های مخرب برای تغییر بازی
نویسنده
مترجمجواد وحیدی، رمضان عباس نژادورزی، زهرا علیجان نژادبایی
ناشر چاپیانتشارات فناوری نوین
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۰۱
زبانفارسی
شابک978-622-739317-0
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۵۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های مهندسی کامپیوتر

راهنمای دانلود کتاب تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها: فناوری‌های مخرب برای تغییر بازی

برای دانلود این کتاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.