دانلود کتاب تحولات آتی اقتصاد جهانی و نقش اقتصادهای برتر در آن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تحولات آتی اقتصاد جهانی و نقش اقتصادهای برتر در آن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تحولات آتی اقتصاد جهانی و نقش اقتصادهای برتر در آن

کتاب تحولات آتی اقتصاد جهانی و نقش اقتصادهای برتر در آن نوشته‌ی مهدی رضایی، به بررسی اقتصاد آینده کشورهای چین، هند و اروپا، مشکلات و روش برنامه‌ریزی آن‌ها برای چیره شدن بر چالش‌های اقتصادی می‌پردازد.

کشور ایران، دارای سند چشم‌انداز 1404 می‌باشد و در آن سند آرمان‌های توسعه‌ای برای ایران در نظر گرفته شده است که این آرمان‌ها و اهداف توسعه‌ای، به طور حتم متأثر از اوضاع و احوال آتی اقتصاد جهانی خواهند بود.

در دهه‌های آتی، احتمالا برخی از کشورها و مناطق جهان، قدرت اقتصادی برتر جدید جهان خواهند شد و نیز نهادهای تأثیرگذار بر اقتصاد جهانی نیز دچار دگرگونی می‌شوند و به علت در هم تنیدگی اقتصاد کشورهای جهان، این تغییرات بر اقتصاد آتی ایران نیز تأثیرگذار خواهند بود.

بررسی اقتصاد آتی جهانی از طریق بررسی تحولات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشورها و مناطق جهان، می‌تواند موجبات طراحی هدفمندانه‌تر برنامه‌های توسعه‌ای ایران را مهیا کنند، مخصوصا تأثیر این بررسی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها در امر تجارت بسیار بارز است.

در بخشی از کتاب تحولات آتی اقتصاد جهانی و نقش اقتصادهای برتر در آن (the world economy future developments the role of major economies) می‌خوانیم:

یک تفاوت بسیار مهم دیگر میان نقش‌های چین و هند در تجارت جهانی کالاهای توانایی متفاوت آن‌ها در بالا رفتن از نردبان فناوری است. از اوایل دهه 1990، چین به گونه‌ای روزافزون در کالاهای دارای فناوری بالا تخصص یافته، در حالی که هند به تمرکز خود بر صادرات دارای فناوری پایین ادامه داده است. این مسئله را می‌توان از تفکیک صادرات بر حسب بخش‌های مختلف که در چهار گروه اصلی بر اساس شدت فناوری طبقه بندی شده‌اند، دریافت.

تفکیک صادرات بر حسب کالا، مبتنی بر طبقه بندی CEPI است (برمن و دی مارو، 2007 نیز از این تفکیک استفاده کرده‌اند). همانند دیگر طبقه‌بندی‌ها، این طبقه‌بندی نیز نقص‌های مهمی دارد. در مورد از این نقص‌ها به گونه‌ای ویژه در ارتباط با بررسی حاضر هستند. نخستین نقص با این حقیقت ارتباط دارد که این طبقه‌بندی، به بخش‌های نسبتا کلی اتکا دارد که ممکن است در سطح تفصیلی، ناهمگنی چشم‌گیری داشته باشد، برای مثال، در طبقه‌بندی «پوشاک، هیچ تفاوت و تمایزی میان مارکت‌های لوکس و برندهای معمولی‌تر وجود ندارد. این مسئله نه تنها برای درجه جانشینی میان صادرات از کشورهای مختلف، بلکه برای سطوح تحقیق و توسعه‌ای که مرتبط با صادرات این گونه کالاهاست، پیامدهایی دارد.

 ۳۵۷ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-469-354-0 

چاپ ۱۳۸۹: ۸۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۴۰۰۰ ت - 13.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

چین و هند و آینده اقتصاد جهانی: رقابت سخت یا رشد مشارکتی؟
نقش چین و هند در تجارت و مالیه جهانی: آیا آن‌ها قدرت‌های بزرگ دو قلوی هزاره جدیدند؟
هند و چین: از تجارت تا صلح
نقش چین و آمریکا در اقتصاد جهانی قرن 21
توسعه آینده جمهوری خلق چین و روابط اقتصادی آن با آسیا و آمریکای لاتین
اقتصاد آتی هند: حرکت به فراسوی سرمایه‌داری دولتی
آینده حکمرانی اقتصاد جهانی
آینده اقتصادی اروپا
جغرافیای اقتصادی نوین: گذشته، حال و آینده

راهنمای دانلود کتاب تحولات آتی اقتصاد جهانی و نقش اقتصادهای برتر در آن

برای دانلود کتاب تحولات آتی اقتصاد جهانی و نقش اقتصادهای برتر در آن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تحولات آتی اقتصاد جهانی و نقش اقتصادهای برتر در آن