دانلود کتاب ترمه: نگاه اجمالی به تاریخچه موسیقی ایران

  • از: نیکو زهادی
  • ناشر: فرهنگ رسانه پویا
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب ترمه: نگاه اجمالی به تاریخچه موسیقی ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ترمه: نگاه اجمالی به تاریخچه موسیقی ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ترمه: نگاه اجمالی به تاریخچه موسیقی ایران

نقوش و حجاری ها و نگـارگـری های به جای مانده از دوران باستان تا زمان اسلام نشان دهـنده عـلاقه و ذوق ایرانیان به هـنر موسیقی می باشد. در دوران پس از اسلام موسیقی به دلیل مخالف ها، شکوفایی دوران پـیشین خود را از دست داد. ولی به هـر حال به حیات خود ادامه داد. این استمرار را می توان در زمان صفویه در بنای کاخ چهـلستون و اتاق موسیقی کاخ عالی قاپو مشاهـده کرد.

فرهنگ شناسان معتقدند که بارزترین نشانه های قومیت و بهترین ابزار شناسایی خصایص یک ملّت، فرهنگ بومی آنهاست. فرهنگ بومی به مثابه جلوه گاهی ارجمند و والا آینه وار منعکس کننده موجودیت و ارزش های هر قوم می باشد. خوشی ها و ناملایمات مردم عادی برگرفته از طبیعت پیرامونشان است. هیجانات شادمانه و افسردگی های انزوا گرایانه حاصل شرایط زندگی و بازتاب تأثیر محیط آنهاست و اعتقادات، روحیات و باورهای مردم ساکن در کوه ها و دشت ها به روشنی در رفتار، گفتار، عادات، سنن و خصوصاً هنرهای آنها متجلی می شود. صنایع دستی، ابزار کار، آداب، قصه ها و شعرها و آوازها، به روشنی رازهای درونی و خصایص عاطفی این مردم را بیان می کند. در میان تمام عناصر فرهنگی، موسیقی بومی که معمولاً تلفیقی از شعر و نغمه گری است، بازگو کنندۀ باورها و نشان دهندۀ ارزش ها به شمار می آید.

فهرست مطالب

موسیقی ایرانی
موسیقی در ایران باستان قبل از اسلام
موسیقی ایرانی بعد از اسلام
انواع موسیقی در ایران باستان
انواع موسیقی بعد از اسلام
ردیف
دستگاه
فرم های موسیقی ایرانی
موسیقی سازی
موسیقی نواحی مختلف ایران
آلات موسیقی
سازهای مضرابی (زهـی - کوبی)
چهره‌های موسیقی ایران
فهرست منابع و مآخذ

 ۵۴ صفحه، ۵۹۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-91905-7-7 

چاپ ۱۳۹۵، قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب ترمه: نگاه اجمالی به تاریخچه موسیقی ایران

برای دانلود کتاب ترمه: نگاه اجمالی به تاریخچه موسیقی ایران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ترمه: نگاه اجمالی به تاریخچه موسیقی ایران
حمزه دلاوری
۱۳۹۸/۱/۱۲
کتاب خوبیه ولی ای کاش کلیدواژه‌هایی رو که در متن استفاده میکنه توضیح میداد. چون خیلیا نسبت به اونها علم ندارند.
شراره سالک
۱۳۹۷/۹/۳
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)