دانلود کتاب ترک تدریجی یک دنیا


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ترک تدریجی یک دنیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ترک تدریجی یک دنیا

کتاب ترک تدریجی یک دنیا نوشته‌ی محمد قاسمی فاخر، به یکی از مهم‌ترین مباحث اعتیاد که ذکر فاکتورهای ترک است، می‌پردازد و علاوه بر مباحث پیشگیری به درمان اعتیاد هم پرداخته شده تا به کسانی که خواهان ترک هستند کمک کند تا از این بیماری رهایی یابند.

آن چه از اعتیاد می‌دانیم می‌تواند هر لحظه تغییر کند. بنابراین ما نیز باید هر لحظه علم خود را نسبت به آن تغییر داده و هم زمان با آن تغییر می‌کنیم. یادمان باشد همیشه قاچاقچیان مواد مخدر یک قدم از ما جلوتر و قبل از آن که ما اقدامی کنیم آن‌ها طبع مردم را شناسایی و مواد مورد نظر مردم را تأمین می‌کنند.

این بار ما دست به کار می‌شویم و گام به گام با اندوخته‌های علمی خود راه را برای سوداگران مرگ به چالش می‌کشانیم. در کتاب به گروهی از افراد مبتلا به اعتیاد پرداخته می‌شود که افراد در حال ترک نامیده و با برخی از آسیب‌های در حال ترک روبرو می‌شوند که به مداوای آن می‌پردازیم.

شما با خواندن این کتاب در خواهید یافت که اگر فردی از خانواده شما، دوستان و یا حتی خود شما در دام اعتیاد بودید باید چه فاکتورها و ریز فاکتورهایی برای مقابله و پیروزی در اعتیاد داشته باشید. در غیر این صورت بدون بستری مناسب و با داشتن خلاء آمادگی نسبی برای ترک اعتیاد پا در میدان ترک خواهید گذاشت و در آن با شکست روبرو خواهید شد. امروزه ترک به عنوان یک علم و ورود به آن نیازمند پیش بستری قابل و مورد اطمینان است. در غیر این صورت در آن موفق نخواهیم بود.

ترک هیچ گاه شبیه اعتیاد نبوده و نیست. اگر بی‌دلیل و بی‌مهابا دچار اعتیاد شدیم باید قبل از ورود به ترک بستر مناسب آن را فراهم کنیم. دیده و شنیده‌ایم بسیاری از افراد در حال ترک حتی با داشتن قدرت انگیزشی مناسب به علت ناآمادگی و به صورت یکباره پا در میدان ترک گذاشته و پس از طی مسیر کوتاهی مجدداً به اعتیاد کشیده شده‌اند. البته در این میان استثناء وجود دارد.

آن چه حائز اهمیت است، دقّت نظر در ترسیم مسیر ترک و ارزیابی آمادگی فرد مبتلا به اعتیاد می‌باشد. باید برنامه‌ریزی کنیم تا علاوه بر رشد مسیر پیشگیری صف جدیدی از بیماران در حال ترک که مجدداً به اعتیاد روی می‌آورند شکل نگیرد. اگر بتوانیم آثار زیان‌بار اعتیاد را در هر نقطه بزدائیم یک قدم به پیروزی نزدیک شده‌ایم. بنابراین نباید این نکته را فراموش کنیم که فرد تنها مصمم به ورود در مسیر ترک باشد. باید او را تا انتها مدیریت و به نقطه‌ای برسانیم که از او مطمئن و بهبودی کامل را در او مشاهده کنیم.

امروزه در سطح کلینیک‌های سرپایی شاهد مراجعه بیمارانی هستیم که بارها و بارها ترک کرده‌اند و روش‌های متفاوتی را تجربه کرده اما در بررسی مجدد می‌بینیم که آن‌ها به علت فقدان فاکتورهای ترک و نا آمادگی دچار اعتیاد شده و با واژه‌ای مبهم که لغزش نامیده می‌شود به اعتیاد بازمی‌گردند. ما به هر دوی این اصطلاحات خواهیم پرداخت و هر یک را یکی پس از دیگری مورد باز تحلیل قرار خواهیم داد. کتاب پیش رو برای پزشکان، روانشناسان، مددکاران، مددیاران اجتماعی و افراد در حال ترک مناسب و می‌تواند چراغی اگر چه کوچک اما روشن در مسیر پر پیچ و خم اعتیاد و ترک آن باشد.

در بخشی از کتاب ترک تدریجی یک دنیا می‌خوانیم:

شاید اگر از تمامی کارشناسان فعّال در اعتیادشناسی بخواهیم تعریفی از اعتیاد ارائه دهند به همان اندازه بتوان اعتیاد را تعریف کرد. چند بُعدی بودن این مفهوم در کنار فرهنگ‌های متنوع هر یک از کشورها می‌تواند تعاریف متعددی را ایجاد کند. در مقابل آن درمان اعتیاد نیز، روش‌ها و دستورالعمل‌های متفاوت خواهد داشت. به خصوص در میهن عزیزمان که از تنوع زیستی و محیطی برخوردار است تعاریف اعتیاد متفاوت خواهد بود. به طوری که در برخی نواحی مصرف مواد مخدر مرسوم و در برخی نواحی قبیح شمرده می‌شود.

آن‌چه مسلم است، حضور و وجود اعتیاد به عنوان یک پدیده است که باید گفت، هر پدیده تعاریفی را در خود دارد و ما نیز اعتیاد را تعریف خواهیم کرد. امروزه اعتیاد علاوه بر تعاریف متفاوتی که در خود جای داده سطوح متفاوتی را در بطن خود ایجاد کرده است و در واقع در طول و عرض خود مرتبه و حفره‌هایی ایجاد کرده که ورود به آن به مانند ورود به دالانهای تو در توو و ابهام آلود خواهد بود.

برای مقابله با اعتیاد و درمان آن باید آن را تعریف و در عمق تعریف آن دست به ریشه‌یابی و ریشه‌زدایی اعتیاد زد. وقتی می‌گوییم اعتیاد یعنی وابستگی روانی و جسمانی در واقع با دو اصطلاح روان و جسم روبرو هستیم که هر یک ابعاد وسیع‌تری را در خود جای داده و نیازمند مطالعه می‌باشد. در ابتدا برای ریشه‌زدایی اعتیاد باید آن را تعریف و از تعاریف دیگر استفاده کرد. شناخت تئوریک اعتیاد باعث می‌شود تا گره‌های کور آن را بازگشائیم و بتوانیم با تسلّط بیشتر بر اعتیاد به تقابل و درمان آن اقدام کنیم. در کنار تعاریف اعتیاد درمان آن نیز در یک واحد مستقل و طبقه‌ای مجزا تعریف و آن‌چه برای درمان آن نیاز است لحاظ می‌گردد. تا در صورت نیاز بتوانیم بهینه عمل کنیم.

 ۲۰۸ صفحه، ۳۵۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-289-353-6 

چاپ ۱۳۹۵، قیمت الکترونیکی: ۱۳۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره نویسنده
پیش گفتار
مقدمه
بخش اول
لزوم اعتیاد شناسی
جایگاه ایران در مقابل اعتیاد
تعاریف اعتیاد
اعتیاد در طبقه ثروتمند
اعتیاد در طبقه متوسط
اعتیاد در طبقه فقیر
بررسی اعتیاد از چند دیدگاه مهم روانشناسی
دیدگاه ژنتیکی
دیدگاه آسیب شناسی روانی رشد
دیدگاه رفتاری
دیدگاه شناختی–درمانی
بخش دوم
دلایل شایع اعتیاد
دلایل عمومی
دلایل اختصاصی
اعتیاد پلکانی
بخش سوم
آشنایی مختصر با چند مواد مخدر رایج
هروئین
تریاک
گروه حشیش و ماری جوآنا
مواد محرک سیستم عصبی
مواد کند ساز سیستم عصبی
توهم زاها
مواد استنشاقی
مواد نیروزا
سیگار و نیکوتین
بخش چهارم
ترک
انواع ترک
بخش پنجم
فاکتورهای ترک
1- درک درمان یا پذیرش درمانی
2- انزجار و بیزاری از مواد
3- بینش
4- مشاوره
5- ایمان
6- ترس
7- استمرار
بخش ششم
الف) جسم
ب) روح و روان
ج) شخصیت
بخش هفتم
پاکی
لغزش
شبه لغزش
تحلیل لغزش
بخش هشتم
پژمردگی جنسی
بخش نهم
ترک برابر است با تغییر
تفاوت بیمار و معتاد
مثلث آتش
بخش دهم
پاکی در اعتیاد
فلسفه پاکی
فیل در تاریکی
تست
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب ترک تدریجی یک دنیا

برای دانلود کتاب ترک تدریجی یک دنیا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ترک تدریجی یک دنیا

نظرات کتاب ترک تدریجی یک دنیا

sonse r
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
فقط توضیح واضحات بود و هیچ راهکار علمی و عملی پیشنهاد نشده بود
mohammad hamid
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
مفید و عالی بودنابغم می‌یاتلبلتاا
مشاهد همه نظرات (۲)