دانلود کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز

کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز نوشته‌ی فاطمه خمسه و نازنین رزازیان سعی بر این دارد تا ضمن معرفی یکی از به روزترین روش‌های تشخیصی در علم پزشکی، شما را با شیوه‌ی خواندن مقاطع مختلف سی‌تی اسکن آشنا نماید.

امروزه سی‌تی اسکن مغز یکی از مرسوم‌ترین روش‌های تشخیص است که نفش مهمی در ارزیابی بیماران اورژانسی دارد. به همین خاطر اغلب پزشکان و پرستاران در اورژانس با تفسیر سی‌تی اسکن مغز آشنایی دارند. کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز (Easy guidelines on interpreting brain CT scan) به منظور آشنایی بیشتر شما با این تکنولوژی به رشته‌ی تحریر درآمده است.

کتاب حاضر در عین خلاصه بودن و کمک به صرفه جویی در زمان دانشجویان از لحاظ علمی غنی و جامع بوده و زیر نظر نخبگان رشته‌های مختلف پزشکی تدوین شده‌ است.

در بخشی از کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز می‌خوانیم:

توموگرافی به وسیله کامپیوتر که سی‌تی، سی‌تی اسکن و کت اسکن نیز خوانده می‌شود، یک تکنیک با استفاده از اشعه ایکس است که نسبت به تصاویری که با اشعه ایکس بدون کامپیوتر تهیه می‌شود، تصاویر دقیق‌تری از اعضای داخل بدن تهیه می‌کند.

تصاویری که به وسیله اشعه ایکس تولید می‌شوند دو بعدی هستند ولی در سی‌تی اسکن واحد تولید کننده اشعه در اطراف عضو می‌چرخد و اشعه را در زوایای مختلف به عضو می‌تاباند و یک کامپیوتر، تصاویری به شکل برش از آن عضو به دست می‌آورد. این تصاویر برشی، از پیکسل (عنصر تصویری) تشکیل شده‌اند و هر پیکسل نشانگر یک وکسله (عنصر حجمی) در داخل بافتی است که از آن تصویربرداری می‌شود.

 ۸۵ صفحه، ۱۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 9778-600-238-873-5 

چاپ ۱۳۹۹: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: سی‌تی اسکن
فصل 2: ارزیابی ساختمان‌های خط وسط
فصل 3: ارزیابی اختلالات قسمت‌های مختلف در سی‌تی اسکن
فصل 4: چگونگی خواندن مقاطع مختلف سی‌تی اسکن
فصل 5: نظری اجمالی بر ضایعاتی که در سی‌تی اسکن دیده می‌شود
فصل 6: تصاویر ساختگی

راهنمای دانلود کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز

برای دانلود کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تفسیر آسان سی تی اسکن مغز

نظرات کتاب تفسیر آسان سی تی اسکن مغز

سجاد فرازمند
۱۴۰۰/۱/۲۵
دستتون درد نکنه. سونوگرافی هم بنویسید
مشاهد همه نظرات (۱)