دانلود کتاب توسعه صادرات کالاهای با فناوری بالا: سیاست‌ها و اقدامات


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب توسعه صادرات کالاهای با فناوری بالا: سیاست‌ها و اقدامات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب توسعه صادرات کالاهای با فناوری بالا: سیاست‌ها و اقدامات

کتاب توسعه صادرات کالاهای با فناوری بالا: سیاست‌ها و اقدامات نوشته یوسف حسن پور کارسالاری، به بررسی انواع صادرات غیر نفتی در ایران، بازرگانی و رقابت‌های بین‌المللی می‌پردازد.

برای صادرات کالاها با فناوری بالا دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد که مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. یکی از دیدگاه‌ها این است که تعداد کالاهای جدیدی که یک کشور در یک دوره زمانی به بازار جهانی عرضه می‌کند و سرعت تقلید آن از کالاهای خارجی بسیار اهمیت دارد؛ به این دلیل که این کالاهای جدید تا مدتی که در انحصار یک کشور هستند به عنوان یک مزیت رقابتی شناخته می‌شوند.

فصل اول این کتاب به مبانی نظری طرح شامل تبیین چارچوب نظری عوامل و شرایط تعیین کننده در ارتقاء رقابت‌مندی صادرات کالا با فناوری بالا پرداخته است. فصل دوم به ارزیابی وضع موجود عملکرد رقابت‌مندی صنایع با فناوری بالا اختصاص دارد. فصل سوم بدین منظور اختصاص یافته که به برخی سؤالات مطرح در حوزه سیاست‌های منتخب دولت‌ها در توسعه تجارت کالاهای با فناوری بالا پاسخ داده شود.

چهارمین فصل به بررسی تجربه کشورمان در سیاست‌گذاری توسعه صادرات کالاهای با فناوری بالا (Hi-tech products export development) در سطح کلان و اسناد بالادستی اختصاص دارد. فصل پنجم نیز به بررسی وضعیت موجود صادرات با فناوری بالا با استفاده از مدل SWOT و با استفاده از داده‌های موجود پرداخته شده است. فصل ششم به راهبردها و رهنمودهای مهم و اساسی برگرفته از نتایج یک مطالعه در این خصوص می‌پردازد و درنهایت فصل هفتم به ارائه نتایج و توصیه‌های سیاستی اختصاص دارد.

در بخشی از کتاب توسعه صادرات کالاهای با فناوی بالا می‌خوانیم:

یکی دیگر از مدل‌های ارتقاء یافته رقابت‌مندی به مدل نه عاملی چو معروف است. در این مدل چهار عامل متغیر‌های انسانی به چهار عامل فیزیکی بیان شده توسط پورتر افزوده شده است که عبارت است از کارگران، سیاست‌مداران و دولت‌مردان، کارآفرینان و متخصصین. کارگران کسانی هستند که فعالیت‌های جاری و اساسی را انجام می‌دهند. سیاست‌مداران و دولت‌مردان برنامه‌های اقتصادی را طرح‌ریزی و اجرا می‌کنند.

کارآفرینان کسانی هستند که علیرغم وجود ریسک، با جسارت و دانش خود، در موقعیت‌های مناسب سرمایه‌گذاری می‌کنند. متخصصین، فناوری‌های جدید را به‌کار می‌گیرند. بخش سوم مدل نیز در برگیرنده عوامل خارجی مثل شانس و وقایع است. این عوامل در محیط غیر قابل پیش بینی‌اند و زمانی که در عرصه رقابت‌مندی بین‌المللی توسط عامل انسانی تبدیل به یک فرصت و کسب مزیت گردند، قدرتمند خواهند بود. البته تعاریف و تقسیم‌بندی‌های مدل 9 عاملی تا حدود زیادی شبیه مدل چهار عاملی پورتر است. منابع طبیعی، صنایع مرتبط و پشتیبان تقاضای داخلی و وقایع و رخداد‌ها به نوعی تکرار می‌شوند.

 ۲۶۲ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-469-421-9 

چاپ ۱۳۹۲: ۷۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۱۵۰۰ ت - 12.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: تبیین چارچوب نظری عوامل و شرایط تعیین کننده در ارتقا رقابت‌مندی صادرات کالا با فناوری بالا
فصل دوم: ارزیابی وضع موجود عملکرد رقابت‌مندی صنایع با فناوری بالا
فصل سوم: بررسی سیاست‌ها و برنامه‌های حمایتی کشورهای منتخب
فصل چهارم: تعیین چشم‌انداز و اهداف کمی ارتقا رقابت‌مندی صادرات کالا با فناوری بالا
فصل پنجم: تحلیل SWOT و تحلیل شکاف ارتقا رقابت‌مندی صادرات کالا با فناوری بالا
فصل ششم: تدوین بسته سیاست‌های حمایتی برای ارتقا رقابت‌مندی صنایع با فناوری بالا
فصل هفتم: خلاصه‌ای از یافته‌های تحقیق

راهنمای دانلود کتاب توسعه صادرات کالاهای با فناوری بالا: سیاست‌ها و اقدامات

برای دانلود کتاب توسعه صادرات کالاهای با فناوری بالا: سیاست‌ها و اقدامات و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  توسعه صادرات کالاهای با فناوری بالا: سیاست‌ها و اقدامات