دانلود کتاب تکنولوژی بیومتریک

  • از: مسعود پورمیدانی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تکنولوژی بیومتریک  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تکنولوژی بیومتریک  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تکنولوژی بیومتریک

کتاب تکنولوژی بیومتریک نوشته‌ی مسعود پورمیدانی، نخست شما را با سیستم‌های شناسایی اشخاص و یکی از اصلی‌ترین و بهترین آن‌ها آشنا و سپس به بررسی عملکرد این سیستم‌ها می‌پردازد.

در دنیای امروز به سبب اهمیت اطلاعات و امنیت آن‌ها به ویژه در اینترنت، ابزارهای گذشته دیگر پاسخگو نبوده و قابل اعتماد نیستند. بنابراین استفاده از پسورد دیگر امنیت شما را به طور صد در صد تامین نخواهد کرد، به خصوص با پیدایش تجارت الکترونیک موضوع امنیت نه فقط برای شرکت‌ها و بانک‌ها که برای عموم مردم مبحثی پر اهمیت است. در نتیجه دانشمندان در پی روش‌هایی اصولی‌تر برای حفظ امنیت کاربران دنیای مجازی هستند که از میان آن‌ها فناوری بیومتریک تاکنون موفق‌تر عمل کرده است.

مسعود پورمیدانی در کتاب تکنولوژی بیومتریک (Biometric Technology) به بحث در رابطه با فناوری بیومتریک، دلایل شکل‌گیری و انواع آن پرداخته و در آخر نقاط ضعف و قدرت این سیستم را شرح می‌دهد. لغت بیومتریک از واژه یونانی Bios به مفهوم زندگی و کلمه Merkos به معنای اندازه‌گیری است.

همه‌ی افراد می‌دانند که برای تشخیص یکدیگر باید از یک سری خصوصیت استفاده کنند. خصوصیاتی که برای هر فرد شاخص است و منحصرا متعلق به اوست. پس جهان امروز در حوزه‌های بسیاری به ابزار‌هایی نیازمند است که هویت افراد را شناسایی کند و بر مبنای خصوصیات بدن افراد آن‌ها را تشخیص دهد. بیومتری را نمی‌توان قرض داد یا گرفت، نمی‌شود خرید و یا از یاد برد و جعل آن هم در عمل نشدنی است، در نتیجه فناوری خواهد بود که امنیت افراد را در مکان‌های مختلف حفظ خواهد کرد.

در بخشی از کتاب تکنولوژی بیومتریک می‌خوانیم:

فناوری بیومتریک عبارت است از روش‌های خودکار بررسی صحت با شناسایی هویت یک شخص زنده (انسان‌ها) بر اساس مشخصات فیزیولوژیکی یا رفتاری. تکنیک‌های تصدیق هویت بیومتریک کاملا به وسیله ماشین که عموما (و نه همیشه) یک کامپیوتر دیجیتال است انجام می‌شوند. با وجود بیومتریک رویکرد نوین در تأمین امنیت اینکه تکنیک‌های شناسایی خودکار می‌توانند برای حیوانات، میوه‌ها و سبزی‌ها و... نیز مورد استفاده قرار گیرند، موضوع تصدیق هویت بیومتریک، انسان‌های زنده هستند.

به این دلیل، بگوییم «تصدیق هویت وابسته به بدن انسان» احتمالأ صحیح‌تر این است که به این حوزه است و تکنیک‌های آماری، به ویژه تکنیک‌هایی که از الگوهای اثر «انسان» کلمه کلیدی دوم انگشت استفاده می‌کنند، برای متمایز کردن یا ارتباط دادن گروه‌های مختلف مردمی یا تنها برای «بیومتریک» احتمالا ارتباط دادن افراد یا گروه‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند ولی شناخت انسان‌ها به صورت فردی است.

 ۲۴۷ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-04-9368-4 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: علم بیومتریک
فصل دوم: سیستم‌های بیومتریک
فصل سوم: مقایسه سیستم‌های بیومتریک
فصل چهارم: کارت شناسایی بیومتریک
فصل پنجم: آینده بیومتریک و مشکلات آن
فصل ششم: شرکت های فعال در زمینه بیومتریک
پیوست‌ها

راهنمای دانلود کتاب تکنولوژی بیومتریک

برای دانلود کتاب تکنولوژی بیومتریک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تکنولوژی بیومتریک