دانلود کتاب جامعه و فرهنگ زنگبار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جامعه و فرهنگ زنگبار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جامعه و فرهنگ زنگبار

رویکرد اصلی در کتاب جامعه و فرهنگ زنگبار نوشتۀ امیر بهرام عرب احمدی، بر ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی مجمع‌الجزایر زنگبار متمرکز گشته و علاوه بر بررسی تحلیلی جامعه، شاخصه‌های فرهنگی و اجتماعی این سرزمین نیز به گونه‌ای مبسوط مورد بحث قرار گرفته است.

زنگبار از قدیم‌الایام سرزمینی نام آشنا برای ایرانیان بشمار می‌رود و اکثر تحصیل کردگان و فرهیختگان ایرانی اطلاعاتی ولو محدود از این مجمع‌الجزایر دارند. پیشینه این امر به مهاجرت گروهی از شیرازی‌ها به این جزیره و دیگر مناطق ساحلی شرق آفریقا در قرون نخستین اسلامی باز می‌گردد که با استقرار طولانی مدت در مجمع‌الجزایر زنگبار و دیگر مناطق ساحلی شرق آفریقا سنگ بنای ایجاد ارتباطات مستقیم بین مردم ایران با شرق آفریقا را بنیان نهادند که تاکنون نیز پا برجای مانده است. نام زنگبار که از دو کلمه فارسی زنگ و بار به معنای ساحل سیاهان گرفته شده نیز به‌ خوبی عمق نفوذ فرهنگ و تمدن ایران را در این مجمع‌الجزایر به تصویر می‌کشد.

علاوه بر اثرگذاری تاریخی، زنگبار را دروازه ورود اسلام به شرق آفریقا خوانده‌اند و مورخان و جغرافی‌دانان قرون نخستین اسلامی نیز از این جزیره و جزایر اطراف آن به عنوان مراکز استقرار مسلمانان یاد کرده‌اند. گستردگی حوزه تمدن و فرهنگ اسلامی در شرق آفریقا با هدایت و رهبری جزیره زنگبار به‌ گونه‌ای است که اکثر محققان معتقدند دین اسلام از مسیر و مجرای این مجمع‌الجزایر وارد بخش‌هایی از کشورهای شرق آفریقا شده است.

 ۳۸۴ صفحه، ۱۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-439-721-9 

چاپ ۱۳۹۵: ۲۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه مؤلف
فصل اول: جغرافیای طبیعی و انسانی
فصل دوم: تاریخ زنگبار
فصل سوم: نظام اجتماعی
فصل چهارم: سیاست و حکومت
فصل پنجم: فرهنگ
فصل ششم: ادیان و مذاهب
فصل هفتم: فرهنگ عامه
فصل هشتم: زبان و ادبیات
فصل نهم: هنر
فصل دهم: نظام آموزشی
فصل یازدهم: رسا‌نه‌ها و وسایل ارتباطات جمعی
فصل دوازدهم: روابط ایران و زنگبار
منابع

راهنمای دانلود کتاب جامعه و فرهنگ زنگبار

برای دانلود کتاب جامعه و فرهنگ زنگبار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جامعه و فرهنگ زنگبار

نظرات کتاب جامعه و فرهنگ زنگبار

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.