دانلود کتاب حق برخورداری از وکیل در محاکم کیفری بین المللی

  • از: مریم آزادبخت
  • ناشر: انتشارات ماهواره
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب حق برخورداری از وکیل در محاکم کیفری بین المللی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب حق برخورداری از وکیل در محاکم کیفری بین المللی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب حق برخورداری از وکیل در محاکم کیفری بین المللی

کتاب حق برخورداری از وکیل در محاکم کیفری بین المللی نوشته‌ی مریم آزادبخت، به بررسی موضوعاتی مانند حقوق متهم طبق اسناد بین‌المللی، اسناد عام و خاص حقوق بشری، دادگاه‌های تلفیقی، دیوان بین‌المللی کیفری و ... می‌پردازد.

حقوق متهم یکی از اجزاء طبیعی و ذاتی انسان است و دولتمردان نمی‌توانند آن را به مردم واگذار کنند و هر وقت که بخواهند از آنان سلب نمایند. بنابراین وظیفه حاکمان است تا راهکارها و امکانات لازم را در اختیار متهم بگذارند تا در صورت بی‌گناهی از اتهامات نادرست تبرئه شود.

حقوق دفاع از متهم به عنوان یکی از عناصر امنیت قضایی است که منجر به آسایش و آرامش حقوقی مردم و در نتیجه رشد جامعه بشر در زمینه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و ... می‌شود. در آیین دادرسی کیفری سال 1392 به حقوق شهروندان توجه ویژه‌ای شده و ابداعاتی در این زمینه انجام گرفته است.

دادخواهی و گرفتن حق، موهبتی الهی است و همه‌ی انسان‌ها آرزو دارند عدالت در جامعه برپا شود؛ عدالتی که در پرتو آن بتوان حق مظلومی را از ظالم گرفت و او را بر سر جای خود نشاند.

در بخشی از کتاب حق برخورداری از وکیل در محاکم کیفری بین المللی می‌خوانیم:

از 23 آوریل تا 13 مه 1998، در تهران اجلاسیه‌ای به منظور بررسی پیشرفت‌های حاصله طی بیست سال گذشته از تاریخ تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر و تنظیم برنامه‌ای برای آینده برگزار شد. این همایش به بررسی مسائل مربوط به فعالیت‌های سازمان ملل متحد در زمینه بسط و تشویق احترام به حقوق و آزادی‌های اساسی بشر، اختصاص داشت و در پایان اعلام داشت که با در نظر داشتن قطعنامه‌های مصوب کنفرانس و با توجه به اینکه برگزاری سال بین‌المللی حقوق بشر در زمانی انجام می‌گیرد که جهان دستخوش یک رشته تحولات بی‌سابقه است.

 ۱۴۷ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-459-089-1 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مقدمه و تعاریف
فصل دوم: حقوق متهم طبق اسناد بین‌المللی
فصل سوم: حقوق متهم در محاکم کیفری بین‌المللی

راهنمای دانلود کتاب حق برخورداری از وکیل در محاکم کیفری بین المللی

برای دانلود کتاب حق برخورداری از وکیل در محاکم کیفری بین المللی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  حق برخورداری از وکیل در محاکم کیفری بین المللی