دانلود کتاب خاطرات یک الاغ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خاطرات یک الاغ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خاطرات یک الاغ

کتاب خاطرات یک الاغ اثر کنتس دو سگور نویسنده‌ى معروف فرانسوى است که رفتار ناعادلانه و به دور از انصاف برخی از آدم‌ها با حیوانات را به تصویر کشیده و به آن پرداخته است. کتاب برای گروه سنی نوجوانان ارائه شده است.

کنتس دو سگور (Sophie Segur) در کتاب خاطرات یک الاغ (The Memories of a Donkey)، داستان را با روایت‌گری الاغی به نام کادیشون که خاطراتش را می‌نویسد دنبال می‌کند. کادیشون خاطرات خود را می‌نویسد تا ارباب کوچولویش «ژاک» دنیای او را بهتر درک کند و مثل خیلی دیگر از انسان‌ها خیال نکند که الاغ‌ها هوش و استعدادی ندارند. او می‌خواهد که دیگر کسی به او نگوید «الاغ نادان!»؛ همه او را بشناسند و او را «الاغ باهوش» صدا کنند.

راوی در این داستان، با بیانی کاملا ساده و صادقانه، که نفی کننده برخی حیله‌گری‌ها و بدجنسی‌هایش با برخی آدم‌ها هم نیست، خاطراتش را از صاحبان متعددی که داشته به شیوه‌ای داستانی روایت کرده است.

او در طول داستان، به عنوان موجودی زنده و دارای هوشی بسیار، به سادگی با بی‌عدالتی‌های زیادی از صاحبانش به مبارزه پرداخته و تن به بسیاری از رفتارهای آن‌ها نمی‌دهد، همچنین خاطرات بسیاری نیز از کمک کردن به کودکان و صاحبان مهربانی نقل می‌کند که او را دوست داشته و به هوش و فهم او اعتماد داشته‌اند. کتاب خاطرات یک الاغ را می‌توان در گونه ادبیات تخیلی جا داد. ضمن اینکه داستان به لحاظ روایت و انتخاب راوی نیز، قابلیت زیادی برای تبدیل شدن به یک اثر انیمیشن دارد.

کنتس دو سگور سلسله کتاب‌هاى شیرین و دلپذیری براى جوانان نوشته که بعضى از آن‌ها به شهرت فوق‌العاده‌ای یافته‌اند. نویسنده در این آثار لطف کلام را با سادگى عبارت و مطالبى دیگر درهم آمیخته و آثارى جالب و ذی‌قیمت به وجود آورده است.

از برجسته‌ترین آثار سوفی سگور می‌توان به داستان‌هاى جدید جن و پرى، دختران کوچک نمونه، تعطیلات، خاطرات یک الاغ، مسافرخانه فرشته نگهبان، ژنرال دوراکین، فرانسواى قوزى، طفل غرغرو بچه خنده‌رو، شیطان کوچولوى خوب، پایان شب سیه سفید است، و .. اشاره کرد.

در بخشی از کتاب خاطرات یک الاغ می‌خوانیم:

صبح روز بعد، ‌بعد از خوردن و نوشیدن، به اتفاق‌هایی که برایم افتاده بود، فکر می‌کردم. پیش خودم می‌گفتم:‌ «بالاخره نجات پیدا کردم! حالا دیگر هیچ‌کس من را پیدا نمی‌کند. دو روز دیگر اینجا می‌مانم و خوب استراحت می‌کنم؛‌ بعد به جای دورتری می‌روم.»

تازه این فکر از مغزم گذشته بود که صدای پارس سگی را از فاصله‌ی دور شنیدم؛ سپس صدای یک سگ دیگر و چند لحظه بعد صدای پارس سگ‌های شکاری را تشخیص دادم.

نگران و مضطرب از جایم بلند شدم و به ‌طرف نهر آبی که صبح دیده بودم، رفتم. وقتی وارد نهر شدم، صدای ژول را شنیدم که به سگ‌ها می‌گفت: «بدوید! بدوید سگ‌های خوبم! خوب بگردید و آن الاغ بدجنس را پیدا کنید. گازش بگیرید، پاره‌اش کنید و بیاوریدش تا با شلاقم حسابش را برسم!»

از ترس نزدیک بود به زمین بیفتم؛ اما فکر کردم اگر داخل آب راه بروم، سگ‌ها نمی‌توانند رد پایم را پیدا کنند. پس توی نهر شروع به دویدن کردم. خوشبختانه دو طرف نهر، بوته‌های بلند خار روییده بود.

مدت زیادی بدون توقف راه رفتم. صدای پارس سگ‌ها دور و دورتر می‌شد؛ همین‌طور صدای ژول بدجنس. بالاخره به جایی رسیدم که دیگر صدایی شنیده نمی‌شد. نفس‌زنان و بی‌رمق، لحظه‌ای ایستادم تا کمی آب بنوشم و با خوردن بوته‌های کنار نهر، جانی بگیرم. پاهایم از سرما خشک شده بود؛ ولی جرئت نمی‌کردم از آب بیرون بیایم. می‌ترسیدم سگ‌ها تا آن‌جا بیایند و بوی من را حس کنند. وقتی کمی استراحت کردم، دوباره در مسیر نهر راه افتادم تا این‌که از جنگل خارج شدم.

 ۳۲۰ صفحه، ۷۲۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-506-735-7 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۱۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

1: بازار روز
2: تعقیب
3: صاحبان جدید
4: پل
5: قبرستان
6: مخفی‌گاه
7: مدالیون
8: آتش‌سوزی
9: مسابقه‌ی الاغ‌ها
10: اربابان خوب
11: کادیشون مریض شده!
12: دزدها
13: سرداب‌ها
14: ترز
15: شکار
16: مدور
17: بچه‌های مدرسه
18: مراسم غسل تعمید
19: الاغ دانا
20: قورباغه
21: کره اسب
22: تنبیه
23: تغییرات
24: دزدها
25: تلافی
26: قایق
27: سرانجام

راهنمای دانلود کتاب خاطرات یک الاغ

برای دانلود کتاب خاطرات یک الاغ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خاطرات یک الاغ

نظرات کتاب خاطرات یک الاغ

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.