دانلود کتاب خلاقیت در بازیگری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خلاقیت در بازیگری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خلاقیت در بازیگری

کتاب خلاقیت در بازیگری گفت‌وگویی با استاد مهدی ارجمند دربارۀ مفهوم خلاقیت در بازیگری است. شما در این کتاب بهطور کاملا کاربردی شیوه‌های بازیگری را خواهید موخت. 

گفتگوی این کتاب نگاهی تحلیلی به موضوع خلاقیت در بازیگری دارد و در آن مباحث مرتبط با بازیگری چون طراحی قبل از اجرا، بداهه‌کاری، پالس یا تکانه، ایجاد نوسان، چشم سوم و... مورد مطالعه قرارگرفته است. همچنین در این راستا آموزه‌ها و اندیشه‌های بازیگران نام‌دار جهان نیز مورد بررسی قرار گرفته است. شایان ذکر است کتاب با تصاویری از بازی و سخنان قصار بازیگران نامی ایران و جهان مستند شده است.

هنوز رازهای زیادی دربارهٔ هنر بازیگری وجود دارد که ذهن مشتاقان این رشته را به خود مشغول داشته، از راز «الهام» گرفته تا مسئلهٔ «شخصیت‌پردازی و خود پنهان بازیگر»، از «کارکرد حافظه» گرفته تا «بداهه‌سازی» و «ریشه‌های خلاقیت در نقش‌آفرینی».

این گفت‌وگو به قصد کنکاش و بررسی مفهوم خلاقیت در بازیگری با استاد مهدی ارجمند صورت گرفت، اما در نهایت به یک جزوهٔ آموزشی ویژه برای علاقه‌مندان این رشته تبدیل شد. معمولا هنگام صحبت از کار نوابغ بازیگری جهان، غالب نظرات، حالتی تحسین‌آمیز و آکنده از شیفتگی دارند، اما در کتاب خلاقیت در بازیگری، نگاه، کاملا تحلیلی است و با مباحثی روبرو می‌شوید که شاید قبلا در هیچ کتاب بازیگری با آن برخورد نکرده‌اید.

همان‌گونه که شیوهٔ بازیگران نام‌دار جهان مورد بررسی قرار می‌گیرد، آموزه‌ها و اندیشه‌های استادان این رشته نظیر استانیسلافسکی، لی استراسبرگ، استلا آدلر و سنفرد مایزنر نیز مرور و تحلیل می‌شوند. در حقیقت، خواندن این گفت‌وگو هم برای دانشجویان و علاقه‌مندان رشتهٔ بازیگری مفید است و هم برای آن دسته از بازیگران حرفه‌ای که حقیقتا کارشان را جدی می‌گیرند.

مهدی ارجمند، نویسنده، مترجم، کارگردان و مدرس دانشگاه، فارغ‌التحصیل هنرهای نمایشی از هنرکده خصوصی آناهیتاست که مرحوم مصطفی اسکویی بنیان نهاده بود. اسکویی شاگرد زادوسکی و زادوسکی شاگرد استانیسلافسکی بنیان‌گذار پرورش علمی بازیگری در قرن بیستم بود که نظریاتش باعث الهام لی‌ استراسبرگ و تکوین روشی جدید در بازیگری تحت عنوان متد اکتینگ شد.

ارجمند تاکنون 12 کتاب در حوزه سینما و هنرهای نمایشی تالیف و ترجمه کرده که 4 عنوان آن به مقوله‌ی بازیگری اختصاص دارد. 20 سال است که در مراکز آموزش عالی و آموزشگاه‌های سینمایی در رشته‌های تحلیل فیلم، زیبایی‌شناسی و بازی برای دوربین مشغول به تدریس است.

فهرست مطالب

مقدمه ناشر
خلاقیت
تداعی آزاد
زیرمتن
پنجه ذهن
بازیگر و کاراکتر
آبسشن‌ها
ذهن اول و ذهن دوم
حافظه‌ی عاطفی
طراحی قبل از اجرا
ضمیر ناآگاه
رویداد جانشین
بازیگران عقلانی
خیال خودکامه
بداهه کار کیست؟
خلاقیت و فیزیولوژی
تفاوت ایست و انقباض
پالس یا تکانه
محرک ذهنی و محرک حسی
ایجاد نوسان
چشم سوم
نقش‌های منفی
عقل و ناعقل
نمایه

 ۱۶۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-7002-56-1 

چاپ ۱۳۹۲، قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب خلاقیت در بازیگری

برای دانلود کتاب خلاقیت در بازیگری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خلاقیت در بازیگری
علی ضرغام‌فرد
۱۳۹۷/۵/۱۶
بسیار عالی
دانیال اسدی پور
۱۳۹۶/۱۲/۲۷
با عرض سلام و تبریک به خاطر این کار زیباتون
Ali Azizy
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
زیبا
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)