دانلود کتاب خواب و خاکستر

  • از: سهراب هادی
  • ناشر: انتشارات تندیس
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب خواب و خاکستر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب خواب و خاکستر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خواب و خاکستر

هنر در تعریف، خود به‌عنوان آفرینش و خلاقیت است و صورت‌های درک کردنی و بیانگر ارزش احساس انسان در واژه‌ها محسوب می‌شود و تمام معانی آن در این وسعت می‌گنجد و این تعریف به هر چیز که ممکن است حس و صورت بیان داشته باشد، اطلاق می‌گردد. در تعریف از هنر، واژه‌های دیگری که ممکن است بکار گرفته شوند ظهور عاطفه و خلاقیت است و در این معنا برخلاف آنچه ممکن است به‌نظر آید، فضل‌فروشی و فخرگرایی نیست. اما، صحبت از خلاقیت در صورت‌های بیانگر هنری است که به هر دو فعل، به همان اندازه‌ی آفرینش، اهمیت داده می‌شود.
بعد از خلاقیت، آنچه باید درک و فهمیده شود اهمیت معنی و صورت در هنر است. به‌ویژه صورت، که بیانگر معنا است. زیرا که تمامِ طبیعتِ هنر و از این‌رو مسئله اهمیت درک و فهم آن، قابل توجه می‌باشد.
واژه‌ی صورت در هنر مورد استفاده‌های جاری و متعدد دارد و بسیاری از مورد استفاده‌ها به معنایی که در اینجا از آن ذکر می‌شود واژه‌ای است کلی که نقاشی، پیکرتراشی، معماری، موسیقی، ادبیات، تئاتر و سینما را در برابر هم به یک سنجش می‌نگرد و می‌توان گفت، عامل و عمل‌های آفرینش هم صورت‌های درک کردنی هنر می‌باشند.
همه‌ی صورت‌های درک کردنی که حسی نباشند و همه‌ی مفاهیمی که از آثار هنری بجای حس‌های بیرونی به تخیل‌های تفکری متمایل‌اند و به معنی در قیاس با داستان بلند که خوانده می‌شود شبیه نیستند، مانند صدا در شعر، که نقشِ مهمی را به عهده دارد و اساساً دارای ساختماهای طنینی است، نقاشی نیاز به دیدن دارد ولی به مراکزِ ژرف‌تر درک، توسل می‌جوید. تفاوت بین نقاشی و مجسمه‌سازی ادعای فوق را فوراً روشن می‌سازد، اما همه‌ی کارهای هنری صرفاً صورت‌های درک کردنی نیستند و همه نوعی احساس را تجسم نمی‌کنند، احساس با همان معنایی که در اینجا مورد استفاده قرار دارد و در برگیرنده‌ی چیزی است فراتر از تعادل ضمنی در روانشناسی هنر که اساس آن بر لذت دلالت می‌کند و حتی در برگیرنده‌ی چیزی است که در او، اثر حضوری تغییرپذیر دارد. مثل گفتگوهای روزمره که در آن احساس فقط درحد انتقال معنا دخیل می‌باشد.
وقتی درباره‌ی برآوردن یا خلق کردن یک اثر هنری و بکارگیری احساس در آن می‌گوییم یک نفر از زبان هنر و شخص سخن می‌گوید و بعضی از اوقات معنی عاطفه نیز به میان می‌آید و یک موقعیت قابل تجربه را فراهم می‌آورد که احساس لطیف را با آورنده معنا تداخل می‌دهد. گرایش عاطفی مستقیم در مورد چیزی که احساس شدیدی از آن برای مخاطب صورت می‌گیرد وضع کلی ذهن و جسم را بررسی و وقتی که احساس و خلاقیت در سلامت فکر یا کسالت فکر صورت پذیرفته باشد، مثل تداخل خشم و شادی است که جای بررسی ندارد.

 ۱۳۵ صفحه، ۱۲۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-5445-43-5 

چاپ ۱۳۹۰: ۳۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

* تخیل و صورت پذیری
* زیبایی‌شناسی، مبدأ شناخت حقیقت
* هنر، حقیقت و زیبایی
* هنر، حمله‌ای است به عادات ذهنی
* عصر تمدن و هنر
* تیره‌گی‌ها
* تصویر بدیع
* سمبولیک، اعتباری عمیق
* هنر و ارزش‌های حیاتی

راهنمای دانلود کتاب خواب و خاکستر

برای دانلود کتاب خواب و خاکستر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خواب و خاکستر

نظرات کتاب خواب و خاکستر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.
مشاهد همه نظرات (۱)