دانلود کتاب خودآموز شیمی آسان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خودآموز شیمی آسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خودآموز شیمی آسان

این کتاب مورد توجه اداره آموزش و پرورش شهرستان کرج قرار گرفته و در شهرستان مشهد نیز روش آن مورد تقدیر قرار گرفته است.
درس شیمی را چگونه مطالعه کنیم؟!

فنون خاص برای خواندن و مطالعه ی درس شیمی:
۱- بخاطر داشته باشید که خواندن ۱۰ صفحه از کتاب شیمی مشابه خواندن ۱۰ صفحه از یک کتاب تاریخ و یا ادبیات نیست، متن مربوط به این درس پیچیده تر است زیرا که می تواند شامل: فرمول ها، نمودارها، تصاویر و مفاهیم مشکل باشد. بنابراین شما نیاز دارید تا برای خواندن ، فکر کردن و انجام تکالیفتان زمان بیشتری را اختصاص دهید. به عنوان مثال ؛ممکن است برای تسلط بر۵ صفحه از یک کتاب شیمی نیاز به ۵۰ دقیقه زمان باشد.
۲- سعی کنید تا قدرت انتقال خود را بهبود ببخشید. به همین خاطر تکالیفتان را دسته بندی کنید و آن ها را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید؛ برای مثال برای مطالعه ی ۲۰ صفحه از کتاب آن را به ۴ بخش ۵ صفحه ای تقسیم بندی کنید
۳- به طور فعال مطالعه کنید و به دنبال ایده ها و فکر های بهتر برای یادگیری باشید. و از رفتار هایی که سبب غیر فعال شدن ذهنتان می شود پرهیز کنید، مثلاً از لایت کردن کتاب (استفاده از ماژیک مارکر برای مشخص کردن متن کتاب) بپرهیزید و بجای آن از نوشتن خلاصه ی مطالب خوانده شده و استفاده از ایده های کلیدی در حاشیه کتاب استفاده کنید.
۴- هنگامی که شما می خواهید در حاشیه کتاب خود مطالبی بنویسید بهتر است که از ایده و تفکر خود مثال ها و یا فرمول ها را شرح دهید؛ زیرا این روش به اندازه ی کلمات داخل متن مهم هستند.
۵- هنگام مطالعه ممکن است یکسری سوال برایتان پیش بیاید، آن ها را در یک کاغذ بنویسید و سعی کنید جواب آن ها را پیدا کنید و یا از معلمتان در اولین فرصت بپرسید و هرگز منتظر نباشید تا شب قبل از امتحان سعی در کشف آن ها داشته باشید زیرا شب قبل از امتحان زمان مناسبی برای کشف مطالب و پیدا کردن راه حل منطقی نیست.
۶- برای یادداشت هایی که در کلاس و یا کتاب های مختلف در ارتباط با درس تهیه کرده اید زمان مناسب در نظر بگیرید و سعی کنید آن ها را در یک فترچه مخصوص خلاصه نویسی کنید.
۷- بلافاصله بعد کلاس وقت مناسبی را جهت ویرایش و مرور یادداشت های خود در نظر بگیرید زیرا این زمان، بهترین فرصت برای کشف ایده ها و مفاهیمی خواهد بود که شاید سر کلاس از آن ها چیزی متوجه نشده اید و یا ناقص درک کرده اید، و سعی کنید مطالب را با کتاب درسی خودتان مقایسه کنید و درستی کشف ایده خود را در یابید
۸- جهت آماده شدن برای امتحان وقت مناسبی را در نظر بگیرید و تعدادی مسئله حل شده تهیه کنید و آن ها را مطالعه کنید، سپس با استفاده از آن ها مسائل مشابه آن ها را مورد بررسی قرار داده برای هر کدام روش حل مناسبی طراحی کنید. در صورت نیاز معادله یا فرمول مربوط به مسائل را از کتاب درسی خود پیدا کنید.
۹- هنگام جواب دادن به سؤالات و مسئله ها به خود اطمینان دهید که شما قادر هستید به سوال جواب مناسبی دهید. برای افزایش اطمینان می توانید از خود بپرسید که این مسئله جزء کدام دسته از مواردی است که قبلاً حل کرده اید؟ و در ذهن خود مسائلی را بخاطر آورید که قبلاً در دفترچه مکمل سؤالات کتاب خود به آن ها پاسخ داده اید.
۱۰- یکی از همکلاسی های خود را به عنوان شریک مطالعاتی خود انتخاب کنید.
و حداقل هفته ای یکبار درس ها را با یکدیگر مرور کنید و مطالب درسی را برای هم شرح دهید. (در انتخاب شریک مطالعاتی خود دقت کنید که او شخصی جدی و قابل اطمینان در درس خواندن باشد). و از یکدیگر امتحان بگیرید و مطالب را با صدای بلند برای هم توضیح دهید.
۱۱- حل تمرین ها و شرح مسائل را با صدای بلند انجام دهید و تصور کنید که شیمی را به شخص دیگری درس می دهید، این روش ،مفاهیم را در حافظه ی بلند مدت قرار می دهد.
۱۲-  همیشه قبل از شروع امتحان به خدا توکل کنید و از او کمک بخواهید، و مطمئن باشید با عنایت او همه چیز ممکن است. همچنین بعد از هر امتحان زمان مناسبی را برای مرور سؤالات امتحانی در نظر بگیرید و به رفع اشکالات خود بپردازید.

 ۹۱ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۸۶، قیمت الکترونیکی: ۷۴۰۰ ت - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
چند تعریف اولیه
معرفی اتم کربن
معرفی اتم هیدروژن
تعریف پیوند
تعریف پیوند یگانه
تعریف پیوند سه گانه
یادآوری مهم
تعریف هیدروکربن ها
تعریف آلکان ها
تعریف آلکن ها
تعریف آلکین ها
تعریف آلکیل ها
جدول مقایسه فرمول فضایی در هیدروکربن ها
اشکال مختلف هیدروکربن
تعریف هیدروکربن های راست زنجیر
تعریف هیدروکربن های شاخه دار
تعریف شاخه اصلی
روش شماره گذاری اتم های کربن در شاخه اصلی
تعریف شاخه فرعی
تعریف هیدروکربن های حلقوی
تعریف فرمول فضایی به فرمول مولکولی در هیدروکربن راست زنجیر
تعریف فرمول فضایی به فرمول مولکولی در هیدروکربن شاخه دار
تعریف فرمول فضایی به فرمول مولکولی در هیدروکربن حلقوی
تبدیل فرمول مولکولی به فرمول فضایی
نامگذاری ترکیبات شاخه دار
نامگذاری ترکیبات حلقوی
سخن آخر

راهنمای دانلود کتاب خودآموز شیمی آسان

برای دانلود کتاب خودآموز شیمی آسان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خودآموز شیمی آسان

نظرات کتاب خودآموز شیمی آسان

مهدی کلانترزاده
۱۳۹۹/۲/۲
شاید برای سال 86 کتاب خوبی بوده ولی الان کتاب‌های دبیرستان خیلی متنوعتر و شفاف تر توضیح میدن. و ضمن اینکه اسم کتاب خیلی اغراق آمیزه.... شیمی آسان.... این کتاب فقط به هیدروکربن‌ها میپردازه ولی اسم شیمی خیلی وسیعتره...! ! !!
ارش دهقانی
۱۳۹۶/۳/۸
خاهش میکنم دوستان قبلاهم درخاست کردن کتاب‌های نهم روهم بزارید ممنون... عالیه عالی....
saeed seraj
۱۳۹۹/۱۲/۲۲
واقعا با متن روان وعالی تدریس شده وباوجوداینکه مربوط به سالهای دور هست ولی بدرد الان میخوره واقعا
مشاهد همه نظرات (۱۵)