دانلود کتاب صوتی خیانت اینشتین


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خیانت اینشتین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خیانت اینشتین

کتاب صوتی خیانت اینشتین اثر نمایشنامه‌نویس فرانسوی اریک امانوئل اشمیت، در قالب طنز و کمدی نبرد درونی و اخلاقی دانشمندی بزرگ را شرح می‌دهد و از مهر و انسان‌دوستی سخن می‌گوید.

نمایشنامه خیانت اینشتین (La trahison dEinstein) اثری‌ست در ژانر کمدی که دغدغه‌های ذهنی نابغه‌‌ای را که در کشمکشی درونی با وجدان خود گرفتار شده و در معرض امتحانی اخلاقی قرار گرفته را روایت می‌کند. اینشتین برخلاف میل خود موفق به اختراعی شده است که در واقع ماشین نابودی جهان به حساب می‌آید.

داستان کتاب حاضر درباره‌ی دو مرد است که در سواحل دریاچه‌ای در نیوجرسی، در آمریکا با یکدیگر آشنا می‌شوند، یکی از مردها گوشه‌گیر و منزوی است و پسرش در جنگ کشته شده، مرد دوم آلبرت اینشتین، دانشمند و نابغه‌ی صلح‌طلب و برنده‌ی جایزه نوبل فیزیک است. آن‌ها با هم صمیمی می‌شوند و پیوند دوستی می‌بندند تا اینکه اینشتین راز دلش را برای او بازگو می‌کند.

اینشتین از وضعیت سخت و اسف‌بار خود می‌گوید که به عنوان فعال صلح از نتایج وحشتناک فعالیت‌های نظری خود آگاه است و از تولید اولین بمب اتمی به‌ دست هیتلر و نازی‌ها می‌ترسد. از سوی دیگر خبردار کردن رقبای سیاسی آلمان که خیانت به کشورش نیز به حساب می‌آید، می‌تواند نتایجی مشابه آن داشته باشد. اینجاست که باورهای اینشتین به چالش کشیده می‌شود تا فکر کند که به بشر خدمت کرده یا خیانت؟

اریک امانوئل اشمیت (Eric Emmanuel Schmitt)، نمایش‌نامه‌نویس، نویسنده و فیلسوف فرانسوی‌ست. نوشته‌های او به 43 زبان دنیا منتشر شده و نمایشنامه‌های او در بیش از 50 کشور روی صحنه رفته است. از آثار برجسته اشمیت می‌توان به کتاب خرده جنایت‌های زناشویی و مهمانسرای دو دنیا اشاره کرد. چندین جایزه تئاتر مولیر فرانسه، جایزه بهترین مجموعه داستان گنکور، جایزه آکادمی بالزاک همراه بسیاری از جوایز فرانسوی و خارجی از جوایز اهدا شده به اشمیت است.

جملات برگزیده کتاب صوتی خیانت اینشتین:

- وطن پرستی یک بیماری بچه‌گانه است، آبله مرغون بشریته.
- دنیا را کسایی که بدی می‌کنند نابود نمی‌کنند، کسایی که بی‌تفاوت تماشا می‌کنند، نابود می‌کنند.
- ماجراهای احساسی خطرناک‌تر از جنگ هستند: در نبرد، آدم یک‌بار بیشتر کشته نمی‌شود، در عشق چند بار.
- بلاهت شانس بیشتری برای باور شدن و تکرار شدن دارد، تا جایی که تبدیل به چیزی عادی بشود و رنگ حقیقت به خود بگیرد. شکافتن اتم آسان‌تر از تعصب است.
- او از خودش سوالاهایی می‌پرسد که هیچ‌کس تا به حال از خودش نپرسیده است و گاهی برای آن‌ها جواب پیدا می‌کند. این آن چیزی است که یک نابغه را از دو تا تاپاله! مثل ما متمایز می‌کند.

در قسمتی از کتاب صوتی خیانت اینشتین می‌شنویم:

غروب در نیوجرسی، در کنار دریاچه. درحالی که خورشید آسمان را به رنگ مسی درآورده، مردی، نشسته بر زمین، بساط غذای مختصرش را پهن می‌کند: نان، ژامبون، خیارشور. او یک ولگرد است. با دمپایی، لباس چروک مندرس، کوله پشتی‌اش را روی سبزه گذاشته و به آن چه در دوردست اتفاق می‌افتد، نگاه می‌کند. انگار آن چه می‌بیند برایش جالب است، اما از دید ما پنهان است. هنگامی که سرش را به طرف راست می‌گرداند، اینشتین وارد می‌شود.
در این روز 1934 آلبرت اینشتین پنجاه و پنج سال دارد. موهای ژولیده، پیراهن مردانه‌ی گشاد، شلوار کتان، کفش بی‌جوراب، از نظر بدلباسی دست کمی از ولگرد ندارد. از قایق بادبانیش، سراپا خیس پایین آمده و خودش را کنار دریاچه می‌تکاند. لبخندی به ولگرد می‌زند و حوله‌ای را از ساک ورزشی‌اش درمی‌آورد.
اینشتین: خب؟ از نمایش حظ کردین؟
ولگرد: محشر بود. قایق بادبانی، نور خیره کننده‌ی روی دریاچه، خط سرعت تون روی آب... اقلاً پنج باری فکر کردم که الانه که چپ کنین.
اینشتین: عجب، متشکرم... اقلاً بی‌خود خودم رو به زحمت ننداختم.
ولگرد: چون از پس این کار بر می‌آین.
اینشتین: چکار؟ خوابوندن بادبانم روی امواج یا برگردوندن بدنه‌اش؟
ولگرد: این که به ورزشی علاقه‌مند باشین که درش همون قدر استعداد دارین که فیل برای رقص. من اگه انقدر دست و پا چلفتی بودم ول می‌کردم.
اینشتین: سال‌هاست دارم کشتیرانی می‌کنم.
ولگرد: عجب...
اینشتین: از این که چیزی در برابرم مقاومت کنه لذت می‌برم.

 ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه، ۹۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۸ دقیقه
بخش اول
۱۶ دقیقه
بخش دوم
۱۱ دقیقه
بخش سوم
۱۱ دقیقه
بخش چهارم
۲ دقیقه
بخش پنجم
۱۵ دقیقه
بخش ششم
۱۴ دقیقه
بخش هفتم
۱۹ دقیقه
بخش هشتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی خیانت اینشتین

برای دانلود کتاب صوتی خیانت اینشتین و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خیانت اینشتین

نظرات کتاب صوتی خیانت اینشتین

amir kelishe
۱۳۹۸/۶/۲۵
عالیه کتاب قبلان شنیدم علاقه ب این سبک کتاب دارید حتمان گوش کنید لذت داره شنیدنه این کتاب مثله همیشه میگم کتاب یعنی درونه من
مهدی خان احمدی
۱۳۹۸/۶/۱۷
گوینده ولگرد خوب بود. گوینده اینشتین اگزجره بود. متن جاهاییش رو اگر نخونیم به جایی برنمیخوره ولی در کل حرف حسابی میزنه.
اتابک اصغری
۱۳۹۸/۶/۱۶
وقتم تلف شد و فقط برای فاصله کوتاهی حین رانندگی که سکوت نباشد بدک نیست
مشاهد همه نظرات (۵)