دانلود کتاب داده کاوی با رپیدماینر: دسترسی به داده‌ها، ترکیب و پاکسازی - جلد اول


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب داده کاوی با رپیدماینر: دسترسی به داده‌ها، ترکیب و پاکسازی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب داده کاوی با رپیدماینر: دسترسی به داده‌ها، ترکیب و پاکسازی - جلد اول

کتاب داده کاوی با رپیدماینر: دسترسی به داده‌ها، ترکیب و پاکسازی - جلد اول، ابتدا نرم‌افزار رپیدماینر را معرفی کرده و سپس داده کاوی با این نرم‌افزار، طریقه دسترسی به داده‌ها و چگونگی ترکیب و پاکسازی آن‌ها را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد.

در دنیای امروز با توجه به پیشرفت فناوری و حضور پر رنگ آن در زندگی بشر، کاربرد داده و اطلاعات به وضوح دیده می‌شود. داده‌کاوی یا Data Mining یکی از چندین روش استخراج اطلاعات از داده‌های خام محسوب می‌شود. داده کاوی به معنای فرایند تجزیه و تحلیل داده‌ و کشف الگوهای مفید در یک مجموعه‌ی داده است.

در اطراف شما داده‌های بسیاری هست که به طور چشم‌گیری در حال رشد هستند. لذا شما نیاز به تصمیم‌گیری‌های کاربردی و هوشمندانه در حوزه‌های گوناگون دارید تا الگوهایی که بدان نیازمند هستید را از این داده‌ها استخراج کنید. اگر با ابزارهای موجود در این حوزه آشنایی نداشته نباشید، این فرایند می‌تواند برایتان مشکل‌ساز باشد.

تعداد بسیاری از این ابزارها وجود دارند که برای داده‌کاوی می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. با استفاده از آن‌ها قادر خواهید بود اعمالی مانند کشف رابطه‌ی میان داده‌ها، خوشه‌بندی داده‌ها، طبقه‌بندی آن‌ها و… را به راحتی انجام دهید.

یکی از بهترین و کاربردی‌ترین نرم‌افزارها در زمینه‌ی داده‌کاوی، نرم‌افزار رپیدماینر است که با زبان جاوا نوشته شده است. از جمله مزایای این نرم‌افزار می‌توان به عدم نیاز کاربران به کدنویسی اشاره کرد که کار را برای آن‌ها آسان کرده است. ابزارهایی که در این نرم‌افزار وجود دارد به کاربر این قابلیت را می‌دهد تا بر روی مجموعه داده‌ی خود به داده‌کاوی بپردازد. از دیگر کاربردهای مهم این نرم‌افزار این است که می‌توان هم در امور تجاری و کسب و کار و هم در امور تحقیقاتی، آموزشی و یادگیری از آن بهره برد.

این نرم‌افزار به علاقه‌مندان حوزه‌ی داده‌کاوی و یادگیری ماشینی این امکان را می‌دهد تا با بهره‌گیری از این برنامه همه‌ی مراحل مورد نیاز را از آماده‌سازی اطلاعات اولیه تا بصری کردن نتایج، ارزیابی و اعتبار سنجی و... را در یک محیط یکپارچه انجام دهند.

نقاط قوت نرم‌افزار رپیدماینر:

- نمای گرافیکی خوب
- ظاهر پرداخته و آراسته.
- امکان تصحیح و خطایابی بسیار سریع.
- ارائه گزارش و رونوشت از مراحل اجرای الگوریتم.
- مستندات شامل راهنمای بسیاری از عملگر‌ها در نرم‌افزار.
- قابلیت تطابق با فایل‌های خروجی بسیاری از نرم‌افزار‌ها مانند Excel.
- وجود آموزش‌های ویدیویی مناسب که برای این نرم‌افزار تهیه شده و در وب قرار داده شده است.
- امکان اجرای هم‌زمان الگوریتم‌های یادگیری متفاوت در نرم‌افزار و مقایسه آن‌ها با یک‌دیگر در ابزار در نظر گرفته شده است.

امکانات ویژه در این نرم‌افزار:

- امکانات متن‌کاوی نیز در این نرم‌افزار پیش‌بینی شده‌ است.
- کلیه الگوریتم‌های یادگیری مدل در نرم‌افزار داده‌کاوی وِکا (WEKA) پس از به هنگام‌سازی رپیدماینر به نرم‌افزار اضافه خواهند شد.
- به دلیل پیاده‌سازی و توسعه این نرم‌افزار با استفاده از زبان جاوا، امکان کار در سیستم‌های عامل‌ مختلف از جمله ویندوز، لینوکس و سیستم‌های مکینتاش برای این نرم‌افزار وجود دارد.

در بخشی از کتاب داده کاوی با رپیدماینر می‌خوانیم:

تحقیق و توسعه سیستم‌های پایگاه داده از 1970 از سلسله مراتبی قدیمی و سیستم پایگاه داده شبکه‌ای، به سیستم پایگاه داده‌ی رابطه‌ای پیشرفت کرد. ابزارهای مدل‌سازی داده و ایندکس‌گذاری و روش‌های دسترسی. به علاوه کاربران، دسترسی به اطلاعات مناسب و قابل انعطاف را از طریق زبان‌های پرس و جو رابط کاربر، پردازش پرس و جوی بهینه، و مدیریت تراکنش را به دست آوردند.

روش‌های کار آمد برای پردازش تراکنش آنلاین (OLTP)، که در آن پرس و جو به عنوان یک تراکنش فقط خواندنی دیده می‌شود، کمک قابل ملاحظه‌ای کرد به تکامل و پذیرش گسترده‌ی فن‌آوری رابطه‌ای به عنوان یک ابزار مهم برای ذخیره‌سازی و بازیابی و مدیریت کارآمد حجم زیادی از داده‌ها. فناوری پایگاه داده از اواسط 1980 به عنوان یک مصوبه محبوب در فناوری رابطه‌ای و یک صعود یکباره در فعالیت‌های تحقیق و توسعه در سیستم‌های پایگاه داده قدرتمند و جدید مشخص شد.

این گسترش توسعه مدل‌های داده‌ای پیشرفته بود، مانند مدل‌های رابطه‌ای توسعه یافته، شی‌گرا، شیء‌ای رابطه‌ای، و مدل‌های قیاسی. سیستم‌های پایگاه داده‌ی نرم‌افزارگرا، از جمله فضایی، زمانی، چندرسانه‌ای، فعال، جریان و سنسور و علمی و پایگاه داده‌های مهندسی و مبتنی بر دانش و مبتنی بر اطلاعات اداری، رونق گرفت. مسائل مربوط به توزیع، تنوع و به اشتراک‌گذاری داده‌ها به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفت.

سیستم‌های پایگاه داده ناهمگن و سیستم‌های اطلاعاتی جهان مبتنی بر اینترنت مانند شبکه جهانی وب (www) پدید آمده است و نقش حیاتی در صنعت اطلاعات ایفا می‌کنند.

 ۴۸۱ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-6947-59-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۵۰۰۰ ت - 13.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه کتاب
فصل اول - دسترسی به داده‌ها
فصل دوم - ترکیب کردن
فصل سوم - پاک‌سازی

راهنمای دانلود کتاب داده کاوی با رپیدماینر: دسترسی به داده‌ها، ترکیب و پاکسازی - جلد اول

برای دانلود کتاب داده کاوی با رپیدماینر: دسترسی به داده‌ها، ترکیب و پاکسازی - جلد اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  داده کاوی با رپیدماینر: دسترسی به داده‌ها، ترکیب و پاکسازی - جلد اول

نظرات کتاب داده کاوی با رپیدماینر: دسترسی به داده‌ها، ترکیب و پاکسازی - جلد اول

maryam akbari
۱۳۹۹/۴/۲۵
محتوای کتاب عالی بود. من خوندن این کتاب رو به همکارانم توصیه کردم تا اونا هم این کتاب عالی رو بخونن
از کتابراه متشکرم
مشاهد همه نظرات (۱)