دانلود کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی

انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به مثابه گنجینه‌ای تمام‌نشدنی و ظرفیتی گسترده برای فرهنگ و ادب کشور تلقی می‌شوند که همچنان‌که مقام معظم رهبری نیز بارها تاکید کرده‌اند باید از آنها برای نشر و گسترش فرهنگ و ارزش‌های دینی و انقلاب اسلامی در جامعه و جهان، حداکثر استفاده را کرد.

کتاب «دا» را می‌توان بهترین نمونه در این راستا به شمار آورد که در واقع امروزه به مثابه یک نقطه عطف در تاریخ نشر کشور شناخته شده و کارکرد دارد. این کتاب، خاطرات سیده‌زهرا حسینی از روزهای آغازین جنگ تحمیلی در دو شهر بصره و خرمشهر است و سال‌های محاصرهٔ خرمشهر توسط نیروهای عراقی محور مرکزی کتاب را تشکیل می‌دهد.

حسینی در آن زمان دختر هفده ساله‌ای بوده و گوشه‌ای از تاریخ جنگ را بازگو می‌کند که غالباً به اشغال و فتح خرمشهر مربوط می‌شود. حسینی در این کتاب، خاطرات خود از روزهای آغاز مقاومت و روزهای پس از آن را با جزئی‌ترین موارد روایت می‌کند تا آنجا که این گونه جزیی‌نگری و بیان لحظه به لحظه وقایع باعث شده تا بسیاری آن را رمان بنامند؛ حال آنکه این کتاب سراسر مبتنی بر رویدادهای واقعی و خاطرات حقیقی سیده زهرا از آن روزهاست. راوی در آن روزها تنها 17 سال داشته و اهمیت این کتاب شاید در این باشد که وقایع جنگ ما برای اولین بار از زاویه دید یک دختر نوجوان روایت شده است؛ خاطراتی که راوی حدود 20 سال آن‌ها را درون سینه خود همچون یک راز حفظ کرد و حرفی از آن نزد. در این کتاب ناگفته‌هایی از جنگ بیان شده که تاکنون کسی از آن‌ها حرف نزده است.

 ۸۱۲ صفحه، ۹۸۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-506-488-2 

چاپ ۱۳۹۶: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی

برای دانلود کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دا: خاطرات سیده زهرا حسینی

نظرات کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی

ابراهیم نورالدین
۱۳۹۹/۱/۱۷
با سلام و درود بر تمامی شهدای راه حق خصوصا شهدای پر افتخار کربلا و شهدای ۸ سال دفاع مقدس و درود به تمامی خانواده‌های معزز شهده و بازماندگان حماسه جاوید دفاع خرمشهر
روز دهم مهرماه ۲۲ نفر از مجاهدان سپاه آغاجاری
به فرماندهی جانباز فداکار مرحوم عبدالعظیم نساج در محور گمرک مستقر شدند و پس از طاقت فرسا
درگیری‌های و شدید با درایت مثال زدنی مرحوم نساج به سختی از محاصره خارج شدند. سپس آن شب جهت مختصر استراحتی در مدرسه دریابد رسایی مستقر شدند و با جنایت بعثی‌ها تعدای از آن‌ها در کنار مجاهدان خرمشری مظلومانه شهید و تعداد دیگری به شدت مجروح شدند. روایت روزهای سخت دفاع خرمشهر و آن حماسه جاوید و جنایت بعثی‌ها در بمباران مدرسه دریابد رسایی با خیانت منافقین را بارها شنیدم و با مطالعه کتاب دا و روایت دقیق خانم حسینی تصوراتم از آن فاجعه دردناک کاملتر شد.
روح شهدای پاک میهن شاد و یادشان گرامی.
Hemmat .N
۱۳۹۹/۱/۲۱
کتاب «دا» یکی از بینظیر‌ترین کتاب‌های با موضوع دفاع مقدس است. کتابی که بیشتر روایات و گفتمان‌های جنگ را به چالش می‌کشد. کتابی که روایتگر آن شیر زنی از دیار حماسه و خون است و روایت‌های او از جنگ، جگر بسیاری از دلاور مردان را نیز آب می‌کند.!! حضور سرکار خانم حسینی در جنگ، حماسه‌ای تلفیقی اما بیشتر و دیدنی است: شجاعت، رأفت، ایثار، مردانگی، خدمت، شکوه سطوت در کنش‌های رزمی او موج میزند. او مردانه زنی است که حماسه‌اش در کمال شجاعت، روح زنانه‌اش را از دست نمی‌دهد. روایت‌های زنانه‌ی او از دفاع مقدس به همان اندازه باشکوه است که حماسه‌های مردانه اش!بعضی روایت‌های او آنقدر حماسی‌اند که ممکن است برای برخی جوانان امروزی که زمان دفاع مقدس را تجربه نکرده اند، باورش سخت باشد. این روایت‌های حماسی و غیر قابل باور اما حقیقی است که او را به یک «اسطوره» تبدیل کرده‌اند.
Sahar Naz
۱۳۹۶/۸/۲۹
شبها این کتاب رو تا دیر وقت میخوندم بخاطر مشغله روزها وقت نداشتم اما وقتی شروع به خوندنش میکردم نمیفهمیدم ساعت چگونه‌کذشت یا اینکه بعضی اوقات غرق در کتاب وحشت میکردم بعضی اوقات اشک‌میریختم خیلی دلم میخواد لیلا و زهرا رو از نزدیک ببینم من جنوب زندگی میکنم بارها رفتم خرمشهر هنوز اثار ترکش‌ها و تیر‌ها روی دیوارها هست درود بر بانوان استوار و محکمی چون خواهران حسینی درود بر همه افرادی که از جونشون برای شهرشون و خاکشون مایه گذاشتن بسیار زیبا و خواندنی بود. تشکر از انتشارات سوره مهر و نرم افزار خوب شما
مشاهد همه نظرات (۱۵۶)