دانلود کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی

دانلود کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی
بزرگنمایی
  • از:
  • (۷۷)
  • چاپ ۱۳۸۷: ۱۴۰۰۰ تومان
  • قیمت: ۵۰۰۰ تومان
  • ۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی

انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به مثابه گنجینه‌ای تمام‌نشدنی و ظرفیتی گسترده برای فرهنگ و ادب کشور تلقی می‌شوند که همچنان‌که مقام معظم رهبری نیز بارها تاکید کرده‌اند باید از آنها برای نشر و گسترش فرهنگ و ارزش‌های دینی و انقلاب اسلامی در جامعه و جهان، حداکثر استفاده را کرد.

کتاب «دا» را می‌توان بهترین نمونه در این راستا به شمار آورد که در واقع امروزه به مثابه یک نقطه عطف در تاریخ نشر کشور شناخته شده و کارکرد دارد. این کتاب، خاطرات سیده‌زهرا حسینی از روزهای آغازین جنگ تحمیلی در دو شهر بصره و خرمشهر است و سال‌های محاصرهٔ خرمشهر توسط نیروهای عراقی محور مرکزی کتاب را تشکیل می‌دهد.

حسینی در آن زمان دختر هفده ساله‌ای بوده و گوشه‌ای از تاریخ جنگ را بازگو می‌کند که غالباً به اشغال و فتح خرمشهر مربوط می‌شود. حسینی در این کتاب، خاطرات خود از روزهای آغاز مقاومت و روزهای پس از آن را با جزئی‌ترین موارد روایت می‌کند تا آنجا که این گونه جزیی‌نگری و بیان لحظه به لحظه وقایع باعث شده تا بسیاری آن را رمان بنامند؛ حال آنکه این کتاب سراسر مبتنی بر رویدادهای واقعی و خاطرات حقیقی سیده زهرا از آن روزهاست. راوی در آن روزها تنها 17 سال داشته و اهمیت این کتاب شاید در این باشد که وقایع جنگ ما برای اولین بار از زاویه دید یک دختر نوجوان روایت شده است؛ خاطراتی که راوی حدود 20 سال آن‌ها را درون سینه خود همچون یک راز حفظ کرد و حرفی از آن نزد. در این کتاب ناگفته‌هایی از جنگ بیان شده که تاکنون کسی از آن‌ها حرف نزده است.

ادامه
mahnaz dalirian
۱۳۹۶/۷/۲۳
۰
۰
میشه گفت یک روایت خاص از جنگ تحمیلی ک دیده نشده گفته نشده
خیلی خوب بود
درود بر بانوان زینب وار سرزمینم
موژان طبرزدی
۱۳۹۶/۷/۷
۰
۰
من این کتاب رو سال ٨٧خوندم وانقدرررر روایت جذاب ونفس گیری داشت که اصلا حس نمیکردم دارم کتاب میخونم یه جاهایی به خودم میومدم میدیدم غرق اشکم یه جاهایی هم میترسیدم ووقتی متوجه میشدم وسط جنگ نیستمو فقط کتابشه اروم میشدم
maryam nazemi
۱۳۹۶/۶/۲۱
۰
۰
به این خاک افتخار میکنم
به این سرزمین معجزه
به این سرو های سرافراز که من در هوایی تنفس میکنم که ایشان زیسته اند
دمشان پیوسته با فرشتگان همدم باد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵۵)
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه