دانلود کتاب در جستجوی خوشبختی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب در جستجوی خوشبختی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب در جستجوی خوشبختی

کتاب در جستجوی خوشبختی نوشته‌ی کریس گاردنر، گویای زندگی فردی‌ است که از دشوارترین شرایط توانسته است به هدف خود یعنی تامین مادی و حمایت پدرانه دو فرزندش، دو نعمتی که خود همواره از آن‌ها محروم بوده، برسد.

کریستوفر گاردنر (Christopher Gardner) فرزندی که پدرش ترکش می‌کند و به دست غضب ناپدری شیاد و بدطینت می‌افکند، با خود عهد می‌بندد که تحت هر گونه شرایطی برای فرزندانش پدری متعهد بماند. اما شکستن عهد خوش‌نیت‌ترین افراد هم روا می‌بود در رویارویی با مصائبی که کریس گاردنر با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کرد؛ شرایطی که او و پسر نوپایش را به زندگی بی‌خانمان در خیابان‌های سن فرنسیسکو کشاند. اما او هرگز حاضر به رها کردن پسرش نشد و به جستجوی رویایش ادامه داد.

کتاب در جستجوی خوشبختی (The Pursuit of Happyness) اثری تخیلی نیست و به سبک داستان‌های هورشیو آلگر (نویسنده‌ی آمریکایی قرن نوزدهم) و بر اساس داستان الهام‌بخش فیلم ارزشمند «در جستجوی خوشبختی»، نوشته شده است.

در بخشی از کتاب در جستجوی خوشبختی می‌خوانیم:

در یک چشم به هم زدن، بزرگ‌ترین هراس‌ها به جانم افتاد. بعد از بازگشت چند‌ ساله‌ی مادرم، همان‌ طور که ناگهان پیدایش شده بود، دوباره ناپدید شد. ناگهان بی‌اطمینانی نامحدود و نامعلومی بر همه‌ی چیزهای دنیای من سایه افکند. وقتی دوباره چشم بر هم زدم، خودم را در منزل دایی ویلی در خیابان نوزدهم و مینیک دوازده خیابان به طرف غرب، که بیشتر سه سال بعد را در آن‌جا زندگی کردم، یافتم. انگار که نمایشنامه‌ای که در آن زندگی می‌کردم، یک‌ روزه عوض شد و بی‌هیچ سؤالی باید به روز بعد، با نمایشنامه‌ی جدید و شخصیت‌ها و عوامل جدید می‌پریدم.

بر عکس واکنش‌های طفره‌آمیزی که در منزل دایی آرچی، وقتی که جوان‌تر بودم در برابر سؤالات نثارم می‌شد، یا آن‌ طور که مادرم جواب سؤالاتم را به صورت کلی یا جزئی می‌داد، در منزل دایی ویلی هر‌ وقت سؤالی می‌پرسیدم، او و همسرش الامه انگار که به زبان خارجی حرف زده باشم، اصلا جوابی نمی‌دادند. حدود ده ماهی که در نظر یک کودک ده‌ ساله یک عمر بود، گذشت بی آن که سر نخی از این که بر سر مادرم چه آمده و کجا بود، بیابم.

بعد او را در یکی از غمگین‌ترین موقعیت‌های دوران کودکی‌ام، از دور در یک تشییع جنازه کنار نگهبان زندان دیدم. آن ماه‌ها حتی نمی‌دانستم که او زنده است یا نه. تا وقتی که آن صحنه‌ی عینی، قطعه‌ی اصلی پازلی که ده‌ها سال بعد برایم بیشتر توضیحش دادند، پیش آمد.

برای این که موضوعات گیج‌ کننده‌تر شوند، این بار افلیا را فرستادند رفت. حالا دومین فرد مهم زندگی‌ام ناپدید شده بود. طبق معمول، توضیحات مبهم بود. ولی سال‌ها بعد فهمیدم که دایی ویلی و زن دایی الامه تصمیم گرفته بودند که خواهر دوازده‌ ساله‌ی من بهتر بود در خانه و مدرسه تأدیبی‌ای که مخصوص دخترانی بود که در توافق با قوانین مشکل دارند، زندگی کند.

 ۳۵۲ صفحه، ۷۸۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8029-01-4 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اول
فصل اول: آب‌نبات
فصل دوم: غم بی‌پدری
فصل سوم: مامان کجاست؟
فصل چهارم: گروه موسیقی بیچز برو (طرف A)
فصل پنجم: گروه موسیقی بیچز برو (طرف B)
بخش دوم
فصل ششم: آن سوی دنیا
فصل هفتم: تصاویر یک زندگی
فصل هشتم: آنچه بر من گذشت (مرحله‌ی مقدماتی)
فصل نهم: آنچه بر من گذشت (مرحله‌ی پیشرفته)
فصل دهم: رویای کالیفرنیا
بخش سوم
فصل یازدهم: گل رز زاغه
فصل دوازدهم: فضای تاثیرگذار
سخن آخر: نعمتی فراتر از آرزوهای هزاران انسان (آوریل ۲۰۰۴)

راهنمای دانلود کتاب در جستجوی خوشبختی

برای دانلود کتاب در جستجوی خوشبختی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  در جستجوی خوشبختی
antoan love
۱۳۹۸/۱/۱۱
پیشنهاد میکنم فیلمش رو با بازی ویل اسمیت حتما ببینید. عالیه
Melika Ansari
۱۳۹۹/۴/۱۳
فقط میتونم بگم این کتاب فوق العاده بی نظیره
حتما بخونیدش، فیلمش هم عالی و تاثیر گذار هست با بازیه درخشان ویل اسمیت🖤❤️
امیر یعقوبی
۱۳۹۹/۱/۲۷
کتاب فوق العاده ایه به شدت پیشنهاد می‌کنم ♥️♥️♥️
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۰)