معرفی و دانلود کتاب در حسرت یک آغوش

عکس جلد کتاب در حسرت یک آغوش
قیمت:
۵۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب در حسرت یک آغوش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب در حسرت یک آغوش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب در حسرت یک آغوش

کتاب در حسرت یک آغوش، خاطرات شفاهی زهرا رحیمی همسر جانباز شهید سید محمد موسوی است که توسط سعیده زراعتکار به رشته تحریر در آمده. خاطرات بانویی که 34 سال عاشقانه از همسر جانبازش پرستاری کرد.

در بخشی از کتاب در حسرت یک آغوش می‌خوانیم:

مدتی بود که خبردار شده بودیم قرار است چندین نفر از جانبازان قطع نخاعی را برای مداوا از ایران به آلمان بفرستند. پروندۀ پزشکی سید هم در کمیسیون مطرح شده بود و منتظر خبر بودیم.

هنوز روزهای اول شروع ساخت خانه بود که از بنیاد شهید اطلاع دادند محمد هم یکی از اعضای تیم اعزامی به آلمان است. بلاتکلیف بودم که باید خوشحال باشم یا ناراحت. گاهی خوشحال می‌شدم و می‌گفتم شاید سید برود و آن جا بتوانند گلوله‌ای را که شش سال زیر نخاع گردنش جا خوش کرده، درآورند و از این شرایط خلاص شود، گاهی هم ناراحت می‌شدم به خاطر دوری‌اش. خیلی این حس دوگانه‌ام را با او در میان نمی‌گذاشتم، اما خودش بیشتر موافق رفتن بود. پیشنهاد رفتن به آلمان امیدی دوباره را در دلم ایجاد کرده بود. امیدی که چند ماهی می‌شد به دلم رخنه نکرده بود.

سید مهیای رفتن شد. گفتند خیلی طول نمی‌کشد، نهایتاً یک ماه. باید تنها می‌رفت. تصمیم این بود. گفتند: «نمی‌شه برای هر نفر یک همراهی ببریم. خودمون باهاشون همراه می‌فرستیم.» سید رفت. بیشتر از من برای بچه‌ها سخت بود. چند سالی بود که سید تمام‌وقت کنار بچه‌ها بود. از شروع کلاس اولِ سمیه سه ماه می‌گذشت. مجبور بودم بیشتر روزهای هفته را به خاطر مدرسۀ سمیه در کاشمر بمانم. هر چند روز یک‌ بار به بنیاد جانبازان می‌رفتم تا خبر از سید بگیرم. می‌گفتند رسیده و حالش خوب است و قرار است اقدامات درمانی آغاز شود.

رفتن سید از مرز یک ماه گذشته بود، اما خبری از برگشتش نبود. علت را که پرسیدم ‌گفتند درمانش طول کشیده است. دلم می‌خواست با او صحبت کنم تا لااقل خیالم راحت شود که خوب است. شماره‌ای به من دادند. به مخابرات رفتم. شماره را برایم گرفتند و بعد از چندین تماس به سید وصل شد. از شرایط و حالش تعریف می‌کرد؛ اما تنهایی کمی آزرده‌ خاطرش کرده بود. می‌گفت یک ماه است که تک و تنها داخل یک اتاق است و با هیچ کس صحبت نکرده، جز یکی دوباری که مترجم به سراغش آمده و دربارۀ شرایط و وضعیتش سؤال کرده، چرا که سید آلمانی نمی‌دانست.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه نویسنده
فصل اول: بهار
جای خالی مادر
روز آخر تابستان
خبر خوش
روز بیست‌وچهارم
فصل دوم: تابستان
تخت‌نشین
رؤیای درمان
دوباره کنار هم
بازگشت
پایان هشت‌ ساله
امید تازه
ویلچر برقی
ادامۀ تحصیل
سوریه
حجی‌زهرا
فصل سوم: پاییز
پاییز تلخ
به شکم خوابیدن
زلزلۀ مهیب
خواستگاری
یک اتفاق جدید
مادربزرگ و پدربزرگ
یک آشنایی قدیمی
محرم و جدایی روح‌الله
فرزند روح‌الله
بازگشت سمیه
یک درد جدید
دوباره زندگی
رؤیای شیرین
دیدار یار
فصل چهارم: زمستان
دوباره اتاق عمل
پنجمین نوه
دو تخت، دو ویلچر
بعد از 34 سال

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب در حسرت یک آغوش
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ستاره ها
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۲۲
زبانفارسی
شابک978-600-254-061-4
قیمت نسخه الکترونیک
۵۰۰۰ تومان - 1.99€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس

نظرات کتاب در حسرت یک آغوش

حمید دانیالی
۱۳۹۹/۱۲/۲۳
به نام خداوند بزرگ، این کتاب حکایت نمونه‌ای از مقاومت و صبوری و ایثار زنان و مردان این سرزمین شهیدپرور دارد که به برکت روح قدسی و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) در مردم کشورمان دمیده شده است، که این کتاب حکایتی بسیار خوب و جذاب از یک نمونه از هزاران خانواده شهدا، جانبازان و ایثار گران عزیز این مملکت و هست، خداوند ما را قدردان آنان قرارداده در ادامه این راه مقدس یاری فرماید، صلوات خداوند بر روح امام خمینی و شهدا و جانبازان و خانواده صبور ومقاوم آنها.
سید حسین خوشخوی
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
کتاب بسیار بسیار..... خوبی بود. من وقتی این کتاب رو به پایان رسوندم، واقعا حس عجیبی بهم دست داد. یه جورایی دلم گرفت.
خیلی خیلی... ممنونم از نویسنده این کتاب.
واقعا کتابی مفید بود و خیلی مورد استفاده قرار گرفت.
سپاسگزارم 🙏🙏🙏
Hosein Hoseini
۱۳۹۹/۸/۲۶
درود بر شیر مردان وشیرزنان ایران زمین تاابد مدیون شمادلاوران هستیم ارزوی سلامتی برای شما وفرزندان ونوهای گلتان دارم چقدر کتاب جالبی بود درود بر راوی ونویسنده
Mohammad Yosefali
۱۳۹۹/۱/۱۰
تابحال زندگی یک جانباز نخاعی را از نزدیک نخونده بودم. واقعا همسرش جهاد کرده، جهادی سخت تر از جهاد همسر و چه صبری بوده بین اینها
طاهره خداپرست
۱۳۹۸/۹/۲۴
کتاب قشنگی بودنمیشه حتی یه لحظه جای شیر زن قصه بود
مشاهده همه نظرات ۱۶

راهنمای مطالعه کتاب در حسرت یک آغوش

برای دریافت کتاب در حسرت یک آغوش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.