دانلود کتاب در ستایش مادران خانه‌دار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب در ستایش مادران خانه‌دار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب در ستایش مادران خانه‌دار

کتاب در ستایش مادران خانه‌دار نوشته‌ی لورا شلسینگر، به توصیف و تحسین مادران موفقی که پرورش فرزندانشان را در اولویت زندگی قرار می‌دهند، می‌پردازد.

در ستایش مادران خانه‌دار (In Praise of Stay-at-Home Moms) به شکلی تمام عیار مادران خانه‌دار را تمجید می‌کند؛ البته مادرانی را که تمام وقت کار می‌کنند را نادیده نمی‌گیرد. این کتاب حتی درباره‌ی برتری‌های کودکانی که در آغوش پر مهر مادر پرورش می‌یابند، نسبت به آنان که در مهد کودک‌ها یا به وسیله‌ی پرستارهای منزل نگهداری می‌شوند نیز صحبت نمی‌کند.

نیمی از زنان بر این عقیده‌اند که یک پرستار یا مربی مهد کودک می‌تواند جایگزین‌شان شود. جنین در بطن مادر به وجود می‌آید‌، نه ماه از بدن او و سپس با شیرش تغذیه می‌کند‌، صدای مادر از هر صدای دیگری در این دنیا برایش آشناتر است‌، پس چگونه می‌توان باور داشت که آغوش‌، بوسه‌، خنده‌، نوازش‌، حرارت و زمزمه‌های مادر با اعمال روزمره‌ای‌ مانند تغذیه و عوض کردن پوشک جایگزین شود؟

دکتر لورا شلسینگر (Laura Schlessinger)، مشاور مسائل خانوادگی و ازدواج و جزو ده نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز می‌باشد. وی پر مخاطب‌ترین برنامه را در بیش از 25 ایستگاه رادیویی بین‌المللی دارد. او در این کتاب به تحسین مادران خانه‌داری پرداخته که پرورش فرزندان را در اولویت زندگی‌شان قرار داده‌اند.

وی به این موضوع که هویت زنان فقط با شغلشان تعریف می‌شود، هیچ اعتقادی ندارد. در این کتاب، تجربیات مختلفی از مادران خانه‌دار می‌خوانید که همه به نوعی پندآموز هستند. همچنین به تأثیر مثبت در خانه ماندن مادر برای فرزندان و همسر نیر اشاره شده و توصیه‌های مفیدی برای زنانی که می‌خواهند مادران خانه‌دار موفقی شوند و پدرانی که باید به همسرانشان در این زمینه کمک کنند، ارائه شده است.

نویسنده‌ی این اثر قصد ندارد به خانمی بگوید باید چکار کند تا زندگی‌اش رضایتمند‌، هیجان‌انگیز و هدفمند شود‌ و مطمئن است روش‌های زیادی برای ایجاد رضایت فردی وجود دارند‌. او هیچ‌گاه نخواسته به زنی بگوید که در خانه بیش از هر جای دیگری روی کره‌ی زمین به وجودش احتیاج است‌، زیرا نمی‌خواهد اگر انتخابش کاری تمام وقت است‌، احساس گناه کند و هیچ‌گاه به بانویی نمی‌گوید گرمی‌، حرارت‌، عشق و پرورشی که می‌تواند در خانه ایجاد کند، چه لذت‌، رضایت و آرامش بی‌انتهایی را برایش به ارمغان خواهد آورد‌، زیرا ممکن است در نظر آن‌ها فردی مهاجم به نظر برسد.

نه اشتباه نکنید، شلسینگر در این کتاب نمی‌خواهد کسی را محکوم کند، بلکه قصد دارد به شما این فرصت را دهد تا با زندگی خانواده‌هایی که مادرانی خانه‌دار دارند‌، بیشتر آشنا شوید و‌ این حقایق را با تمام وجود احساس و درک کنید.

در بخشی از کتاب در ستایش مادران خانه‌دار می‌خوانیم:

وقتی پرستار، نوزاد‌ را برای شیر دادن به نزد شما می‌آورد‌، کاملاً آرام‌، دوست داشتنی و گرسنه به نظر می‌رسد‌. ‌اما حتماً هنگامی که به خانه برمی‌گردید‌، ورقه‌ای را که در بیمارستان تحویل گرفته‌اید‌، مطالعه کنید‌، زیرا درباره‌ی تغییر رفتار نوزاد در خانه اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار می‌دهد‌. از زمانی که ما به خانه رسیدیم‌، پسرم، گریه را سرداد و من اصلاً نمی‌دانستم مشکلش چیست تا بتوانم او را آرام کنم‌.

در اینگونه مواقع حتماً نصایحی از افراد مختلف – مثلاً او را در ماشین بگذارید و بگردانید تا آرام شود (البته وقتی از شدت خستگی نمی‌توانید حتی چشمان‌تان را باز نگه دارید‌، اصلاً ایده‌ی جالبی به نظر نمی‌رسد)، از صندلی‌های گهواره‌ای استفاده کنید (به نظرم واقعاً مؤثرند) یا کیسه‌ی آب گرم و حتی موسیقی هم مناسبند – خواهید شنید. اما به کار بردن هیچ کدام‌، برای آرام کردن نوزاد من مؤثر نبود‌ و به این نتیجه رسیدم که نمی‌توانم در تمامی لحظات، کاری کنم تا کودکم شاد و آسوده باشد.

برای زنی که رویارویی با مسائل و چالش‌ها به نوعی برایش ارزیابی توانایی‌های جسمانی و ذهنی محسوب می‌شده‌، این تجربه که نمی‌داند چه اتفاقی دارد می‌افتد و اکنون باید چه کاری انجام دهد‌، به حد غیرقابل باوری‌، درمانده کننده است و من احساس حماقت‌، ناشایستگی و شکست می‌کردم و بدتر از همه می‌ترسیدم مامان بدی شوم.

 ۱۷۶ صفحه، ۵۶۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-7002-51-6 

چاپ ۱۳۹۰، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخن نویسنده
مقدمه
بخش 1: تصمیم‌گیری
از آن مادر، این دختر به عمل می‌آید
آیا می‌توان عشق را خرید؟
مطلب آخر
بخش 2: کشمکش‌های درونی مادر ‌خانه‌دار
دیگر برای هیچ کس مهم نیستم
چه کسی تحت کنترل است؟
چرا احساس گناه؟
من یک زن هستم
فقط همین؟
و بعد چه؟
مطلب آخر
بخش 3: مخالفان
هزاران آفرین برمادران خانه دار!
اظهار نظرهای نابخردانه‌ی دیگران
متقاعد کردن شوهر
آیا به راستی مهد کودک بهتر از مراقبت مادرانه است؟
با این کار زندگی‌ات را هدر می‌دهی!
الگوی دیگران باشید
مطلب آخر
بخش 4: تأثیر در خانه ‌ماندن مادران بر زندگی زناشویی
زمان
روز من خیلی بدتر از تو بوده، تو به من مدیونی
همه چیز درباره‌ی بچه‌ها
ا – ح – ت – ر – ا – م
شوهرم‌، بهترین دوست من است
مطلب آخر
بخش 5: مزایای در خانه‌ ماندن مادران برای فرزندان
پرستار به جای مادر؟
مادر‌ خانه‌دار‌، جایگزین مادر
بچه‌ها عاشق مادر و خانه‌شان هستند
مهربان‌ترین مادر
مطلب آخر
بخش 6: تغییر وضعیت مادر خانه‌دار
آیا عوض کردن پوشک بچه‌، نظافت دستشویی و شام پختن لذت دارد‌
از آنچه فکر می‌کردم‌، بهترم!
اوضاع را همان گونه که هست بپذیرید
آیا بعد از مطالعه‌ی این مطلب، هنوز خود را بی‌اهمیت می‌پندارید؟
مادر‌ خانه‌دار شدن بهترین درمان شماست!
مطلب آخر
بخش7: تجربه‌های خوب، بد و فراموش نشدنی
تجربه‌های خوب و‌امتیازات فراوان آن
تجربه‌های بد و‌امتیازات ناچیز آن
خاطرات به یادماندنی
مطلب آخر
بخش 8: ‌اندرز مهم
مرحله‌ی اول
مرحله‌ی دوم
زنگ تفریح داشته باشید
هزینه‌ها و بدهی‌ها
همسر شایسته
در کارهای نیمه وقت شرکت کنید
کارتان را با تفریح همراه کنید
آیا احساس درماندگی می‌کنید؟
مطلب آخر

راهنمای دانلود کتاب در ستایش مادران خانه‌دار

برای دانلود کتاب در ستایش مادران خانه‌دار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  در ستایش مادران خانه‌دار

نظرات کتاب در ستایش مادران خانه‌دار

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.