دانلود کتاب دمنوش‌های گیاهی و کاربردهای آن

  • از: معصومه درویشی
  • ناشر: انتشارات پشتیبان
  • ۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب دمنوش‌های گیاهی و کاربردهای آن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دمنوش‌های گیاهی و کاربردهای آن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دمنوش‌های گیاهی و کاربردهای آن

در کتاب دمنوش‌های گیاهی و کاربردهای آن، به تالیف معصومه درویشی، سعی شده با معرفی دمنوش‌هایی متناسب با طبع فصول گامی کوچک در جهت کاهش استفاده از مواد شیمیایی، درمان و پیشگیری بیماری‌ها برداریم. 

استفاده از دمنوش‌های طبیعی به جای نوشیدنی‌های صنعتی به حفظ سلامت بدن شما کمک به سزایی می‌کند. می‌توانید بنا به سلیقه‌ی خود آنها را قبل یا بعد از غذا، همراه غذا، برای پذیرایی از میهمان یا برای ترتیب دادن یک عصرانه متفاوت مورد استفاده قرار بدهید. دمنوش‌های بهاری (آنتی اکسیدان‌ها)، دمنوش‌های تابستانی (خنک‌کننده)، دمنوش‌های پاییزی (آرام‌بخش)، دمنوش‌های زمستانی (گرم‌کننده) از جمله این دمنوش‌هاست.

ایران از نظر آب و هوا، موقعیت جغرافیایی و زمینه‌ی رشد گیاهان دارویی، یکی از بهترین مناطق جهان به شمار می‌رود. گیاهانی که در طول تاریخ قرابت خاصی با انسان داشته‌اند و آثار دارویی و موارد استفاده‌ی آن‌ها بر هیچ کس پوشیده نیست. 

دانشمندان ایرانی مانند ابوریحان، ابن سینا، رازی و دیگران، کتاب‌های مفصلی دربار‌ی گیاهان دارویی نوشته‌اند که امروزه مورد توجه جوانان قرارگرفته است. 

گیاه دارویی به گیاهی گفته می‌شود که دارای ماده‌ی موثره‌ی مشخصی باشد (Active substance) و در درمان بیماری یا پیشگیری از بروز آن مورد استفاده قرار گیرد. 

در اکثر جمع‌ها وقتی صحبت از درمان بیماری با گیاهی دارویی می‌شود اکثریت افراد رغبت چندانی نشان نمی‌دهند و در مورد عصر تکنولوژی و سفر به فضا صحبت به میان می‌آید اگر چه طب نوین با پیشرفت‌های زیاد در مقام تشخیص و درمان بنایی عظیم و با شکوه آفریده است، اما داروهای بعضا پر عارضه کم نیستن و دلیل این واقعه از آن جا رقم زده شد که هم زبانی با طبیعت صاحب شعور و قوه تدبیر به دست فراموشی سپرده شده است. در طب سنتی ایران تعادل شش نکته را دلیل سلامتی انسان می‌دانند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها آب و هوا است. 

 ۹۰ صفحه، ۵۷۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8415-41-1 

چاپ ۱۳۹۵: ۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: دمنوش‌های بهاری (آنتی اکسیدان‌ها)
فصل دوم: دمنوش‌های تابستانی (خنک کننده)
فصل سوم: دمنوش‌های پاییزی (آرام بخش)
فصل چهارم: دمنوش‌های زمستانی (گرم کننده)
منابع

راهنمای دانلود کتاب دمنوش‌های گیاهی و کاربردهای آن

برای دانلود کتاب دمنوش‌های گیاهی و کاربردهای آن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دمنوش‌های گیاهی و کاربردهای آن

نظرات کتاب دمنوش‌های گیاهی و کاربردهای آن

فرناز سراینده فرد
۱۳۹۹/۹/۱۸
دمنوش‌ها رو بر اساس طبعشون تو فصلای مختف تقسیم گرده مثلا دمنوش‌های بهاره پاییزه تابستانه و زمستانه به نظر من ک مفید بود
مهدی سیوف
۱۳۹۹/۱/۲۵
خوبه، نوشته برای چه خوب هست ولی ذکر نکردنند در چه مواردی مصرف نشود.
عبدالعلی مباشر
۱۳۹۹/۸/۲۷
اسم این گل چی هس تو شیراز عکس گل ب هر عطاری نشون دادم کسی نشناختش
مشاهد همه نظرات (۴)