معرفی و دانلود کتاب ردپاهای روی آب

برای دانلود قانونی کتاب ردپاهای روی آب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ردپاهای روی آب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ردپاهای روی آب

کتاب ردپاهای روی آب نوشته‌ی تیمور آقامحمدی، مرتضی فرجی و سید میثم موسویان مجموعه‌ی شش داستان کوتاه است که به مشکلات انسان‌ها در زمینه‌ی ایمان می‌پردازد. نویسندگان امور معنوی و اخلاقی را محور اصلی حکایت‌های خود قرار داده‌اند و شما را با انسان‌هایی از جنس خودتان آشنا می‌سازند.

درباره‌ی کتاب ردپاهای آب:

این مجموعه‌ی خواندنی شش داستان را دربرمی‌گیرد و موضوع اصلی آن‌ها دغدغه‌های انسان امروزی برای حفظ ایمانش است. تیمور آقامحمدی، سید میثم موسویان و مرتضی فرجی مسائل معنوی و دینی را در چارچوب داستانی جذاب ارائه می‌دهند و با قلمی قدرتمند شما را در با شخصیت‌‌های کمال یافته آشنا می‌کنند.

راویان تمامی داستان‌ها زبان و ادبیات مختص به خود را دارند و همین موضوع یکی از ویژگی‌های مثبت کتاب ردپاهای روی آب محسوب می‌شود و لذت مطالعه‌ی این مجموعه را افزایش می‌دهد.

کتاب ردپاهای روی آب مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های کوتاهِ معنوی علاقه دارید، کتاب حاضر برای‌تان گزینه‌ی مناسبی محسوب می‌شود.

تیمور آقامحمدی را بیشتر بشناسیم:

تیمور آقامحمدی از جمله نویسندگان جوان و محبوب ایرانی است که در سال 1361 در شهر تبریز متولد شده است. او مقطع کارشناسی ارشد خودش را در رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی دریافت کرده و عناوینی همچون «کارشناس داستان مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور» و «مدیر داخلی مدرسه رمان شهرستان ادب» را در کارنامه‌ی فعالیت‌های خود دارد.

این نویسنده به‌واسطه نوشتن کتاب‌های داستانی بزرگسال، نوجوان و ... توانسته جوایز زیادی را از آن خود کند که ازجمله آن‌ها می‌توان به جایزه‌ی ششمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در بخش شعر سپید، نامزدی جایزه‌ی قلم زرین در بخش نوجوان، جایزه‌ی لاک‌پشت پرنده و جایزه‌ی کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور اشاره کرد.

دیگر آثار تیمور آقامحمدی که تاکنون به چاپ رسیده‌است کتاب‌های «ردِّ پاهای روی آب»، «مادربزرگ پیام مرده»، مجموعه شعر «هرگز به جنگ سیگار تعارف نکن» و «همه» نام دارند.

با مرتضی فرجی بیشتر آشنا شویم:

فرجی در سال 62 در شهر همدان به دنیا آمد. او از 10 سالگی به نوشتن روی آورد و چند سال بعد به صورت جدی این حرفه را ادامه داد. فرجی با وجود این‌که نویسنده‌ی جوانی محسوب می‌شود تابه‌امروز بیش از سی جایزه ادبی کسب کرده است.

سید میثم موسویان را بشناسیم:

سید میثم موسویان سال 1362 در همدان به دنیا آمد. او در رشته‌ی روانشناسی تحصیل کرد و دارای مدرک کارشناسی ارشد است و به عنوان روانشناس در درمانگاه فعالیت می‌کند. موسویان در گروه نویسندگان پرکار همدان قرار دارد و بیشتر آثارش در رابطه با انقلاب و دفاع مقدس هستند.

او داستان‌های خود را با لحنی صمیمی و طنزآلود به نگارش درمی‌آورد و زوایای مختلف یک ماجرا را در آثارش منعکس می‌کند و شما را مشتاق می‌نماید تا آخرین صفحات آثارش را بخوانید.

در بخشی از کتاب ردپاهای روی آب می‌خوانیم:

درِ کشویی زندان، صدای خشکی کرد و به قاعدهٔ تخته‌شانه‌ای فراخ‌جا، لا داد. باریکهٔ نور پهن و کشیده شد توی تاریکی اتاقک انتظار پشت در. تیزی و تازگی نور، چشم‌هایش را خط کرد و بعد پلکی، پهنهٔ سفید را انداخت پس چشم‌ها. نفس که بیرون داد، سرمای نمناک بازدمش نشست به گونه‌ها و ریش‌های چندروزه‌اش. از وقتی به گوشش رسیده بود قرار است خلاص شود، دست‌به‌سر و صورتش نزده بود.

پا بلند کرد و ازروی رزوه‌های ریلی در، قدم گذاشت بیرون. آسفالت زیر سایه‌بان درگاهی، از برف کف کفش‌های آمده و رفته، نقطه‌نقطه سفید بود. خط زنجیر پای متهم‌ها مانده بود روی برف. در پشت‌سرش صدایی کرد. تق‌وتوق کلون سنگین و قفلش بود. دشت ساکت و سفید بود. جیک پرنده‌ای هم نمی‌آمد. نگاهی انداخت این‌ورش. سربازی توی کیوسک نگهبانی بود، عین مجسمه‌ای یخی. بخار دماغش باریکه‌های نازک یخ را چسبانده بود به تارهای سبیل کم‌پشتش. یکی‌دو قدمی برداشت ور سربازه. مفش را کشید بالا. کلمه‌ها با بخار از دهنش زد بیرون. رو به سربازه گفت:

«ماشین زندان رفته؟»

چشم‌های سربازه به‌زور از کلاه بافتی که زیر کلاه فرمش سر کرده بود، پیدا بود. لب‌هایش پوسته شده بود. نگاهش معلوم نبود به کجاهای سفیدی است. لب‌هایش جنبید.

فهرست مطالب کتاب

آن ظهر تاریک / تیمور آقامحمدی
طاق کسرا / سیّد میثم موسویان
هدیهٔ ذرخا / سیّد میثم موسویان
ردّ پاهای روی آب / مرتضی فرجی 
بوی گرم شکوفه‌های بادام / مرتضی فرجی 
غبار پای شتر / مرتضی فرجی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ردپاهای روی آب
نویسنده، ،
ناشر چاپینشر محتوای الکترونیک صاد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات134
زبانفارسی
شابک978-622-7459-28-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
17000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ردپاهای روی آب

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب ردپاهای روی آب

برای دریافت کتاب ردپاهای روی آب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.