دانلود کتاب رشد و تکامل حرکتی در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان

  • از: ندا شهرزاد، سیده فریده هادوی
  • ناشر: انتشارات حتمی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب رشد و تکامل حرکتی در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رشد و تکامل حرکتی در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رشد و تکامل حرکتی در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان

کتاب رشد و تکامل حرکتی در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان نوشتۀ ندا شهرزاد و سیده فریده هادوی، کاربردهای مراحل رشد حرکتی در این ورزش را نام می‌برد و مهارت‌های اختصاصی این رشتۀ ورزشی را برمی‌شمارد.

دربارۀ کتاب رشد و تکامل حرکتی در بسکتبال:

رشد و تکامل حرکتی بر جنبه‌های رشدی و کارکردی حرکت تأکید دارد. برای مثال، مربیان بسکتبال در سطح درجۀ 3 که با نوجوانان و جوانان سر و کار دارند باید با توانایی‌ها و عدم توانایی‌های بازیکنان خود در سنین حساس رشدی آشنا شوند تا
مهارت‌های مختلف بسکتبال را بر اساس این شناخت، به طور مؤثرتر و متناسب با روند رشد بازیکنان، آموزش دهند. مربیانی که از رشد حرکتی ورزشکاران خود مطلع باشند، می‌توانند شیوه‌های مناسب آموزشی و برنامه‌های تمرینی دقیقی را برای هر یک از آن‌ها ارائه دهند.

پیشرفت روزافزون علوم ورزشی در جهان و گسترش ورزش قهرمانی و حرفه‌ای باعث شده ورزش به عنوان پدیده‌ای اقتصادی، فرهنگی و صنعتی در جوامع مطرح شود. ورزش به عنوان یکی از پایه‌های اصلی سلامت جامعه محدوده فعالیت خود را از حوزه سلامت به سایر حوزه‌های کلیدی و زیربنایی جوامع باز کرده و بر این اساس به یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی تبدیل شده است.

در این میان آموزش به عنوان اصلی‌ترین رکن پیشرفت ورزش در جوامع، مهم‌ترین نقش را در توسعه سایر ابعاد نیز ایفا می‌کند و مجموعه تلاش‌های صورت گرفته در مسیر توسعه بسکتبال نیز بخش عمده‌ای از این راه است.

امروزه رشد و تکامل فزاینده امر ورزش به طور اعم و بازی زیبای بسکتبال بالاخص در ابعاد قهرمانی و حرفه‌ای و لزوم همگانی شدن آن در سراسر جهان، استفاده علمی در کتب آموزشی را الزام‌آور کرده است.

ورزش دانشگاهی بسکتبال، از رشته‌های ورزشی‌ای به شمار می‌رود که موفقیت در آن نه فقط تحت تأثیر نحوۀ اجرای فنون فردی و گروهی است، بلکه به عوامل مختلف علمی بستگی دارد.

کتاب رشد و تکامل حرکتی در بسکتبال برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب حاضر برای کسانی که به این ورزش مهیج می‌پردازند و افرادی که قصد دارند دوره مربیگری بسکتبال و به‌ویژه سطح 3 دوره مربیگری نوجوانان و جوانان را طی کنند، بسیار سودمند و مفید است.

در بخشی از کتاب رشد و تکامل حرکتی در بسکتبال می‌خوانیم:

علاوه بر تفاوت‌های ژنتیکی، تجارب و محیط زندگی هر فرد نیز می‌تواند بر میزان رشد و یادگیری وی اثر داشته باشد؛ برای مثال، کودکی که والدین وی بسکتبالیست باشند، به احتمال زیاد نسبت به کودکی که هرگز فرصت حضور در سالن بسکتبال و یادگیری مهارت‌های بسکتبال را نداشته، با مهارت‌های مختلف بسکتبال آشنایی بیشتری دارد.

این امر نه تنها در ورزش، بلکه در تمام زمینه‌های هنری، علمی و ... نیز صدق می‌کند. یکی از بارزترین مصادیق این امر موتزارت موسیقیدان معروف است؛ بنابراین برای مربی بسکتبال ضروری است که نه تنها در تمام مسیر آموزش، تفاوت‌های فردی بازیکنان را در نظر بگیرند؛ بلکه به سابقۀ ورزشی بازیکن در خانواده و نیز ویژگی‌های والدین اعم از جسمانی و روانی توجه داشته باشند. این امر نه تنها به شناخت بیشتر توانایی‌های بالقوه بازیکنان جوان کمک می‌کند، بلکه یکی از روش‌های متداول استعدایابی ورزشی در جهان است.

 ۵۲ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-355-349-1 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۹۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: آشنایی با مفاهیم رشد و تکامل حرکتی
فصل 2: کاربرد مراحل رشد حرکتی در بسکتبال
فصل 3: توانایی حرکتی بنیادی در بسکتبال
فصل 4: مهارت‌های اختصاصی در بسکتبال
منابع

راهنمای دانلود کتاب رشد و تکامل حرکتی در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان

برای دانلود کتاب رشد و تکامل حرکتی در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رشد و تکامل حرکتی در بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان