دانلود کتاب روابط عاطفی بین تیپ‌های شخصیتی: بر اساس قوی‌ترین مدل شخصیت شناسی (انیاگرام)

  • از: فرهاد پیری
  • ناشر: انتشارات سخنوران
  • ۱۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب روابط عاطفی بین تیپ‌های شخصیتی: بر اساس قوی‌ترین مدل شخصیت شناسی (انیاگرام) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب روابط عاطفی بین تیپ‌های شخصیتی: بر اساس قوی‌ترین مدل شخصیت شناسی (انیاگرام) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب روابط عاطفی بین تیپ‌های شخصیتی: بر اساس قوی‌ترین مدل شخصیت شناسی (انیاگرام)

کتاب روابط عاطفی بین تیپ‌های شخصیتی: بر اساس قوی‌ترین مدل شخصیت شناسی (انیاگرام) نوشته‌ی فرهاد پیری به شما کمک خواهد کرد تا با شناخت بهتر شخصیت خود و اطرافیانتان، نحوه‌ی تفکرتان را نسبت به افراد مختلف تغییر دهید.

شاید اولین سؤالی که با دیدن نام کتاب در ذهن شما شکل بگیرد این باشد که انیاگرام به چه معناست؟ انیاگرام یک سیستم شخصیت‌شناسی باستانی است که با دقت بسیار بالا و غیر قابل توصیف، جنبه‌های مثبت و منفی شخصیت انسان‌ها را آشکار و کشف می‌نماید.

بنا بر مطلب بالا هر چقدر شناخت شما درباره خود و دیگران محدود باشد، می‌تواند به شما و روابطتان آسیب برساند. انیاگرام، قدرتمندترین سیستم شخصیت‌شناسی دنیاست که همانند یک آینه شفاف به شما کمک می‌کند ابتدا با رشد خودآگاهی و خودشناسی، استعدادها و نیازهایتان را بهتر بشناسید و سپس با شناخت دقیق دیگران، روابط مؤثری با آن‌ها داشته باشید. انیاگرام ابزارهایی در اختیارتان قرار می‌دهد که دنیای مادی و معنوی شما را عمیقاً هم سو کرده و خوشبختی و هدفمندی را به زندگی‌تان هدیه می‌کند. این سیستم کاملاً علمی، ترکیبی از فلسفه، عرفان و روانشناسی است که می‌تواند به‌ صورت کاملاً کاربردی، انسان‌ها را در چالش‌ها و دوره‌های مختلف زندگی هدایت نماید.

این کتاب دارای دو بخش است. بخش نخست آشنایی با انیاگرام و معرفی تیپ‌های شخصیتی را در بردارد و در بخش دوم روابط عاطفی بین تک تک تیپ‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. در بخش اول ابتدا مفهوم و تاریخچه انیاگرام به زبان ساده بیان می‌شود. در ادامه تیپ‌های نه گانه انیاگرام در یک نگاه و مراکز سه گانه انرژی آن تشریح شده است. سپس سبک‌های شخصیت هر یک از تیپ‌های نه گانه انیاگرام شامل لایه‌های سالم، میانی و ناسالم، معرفی و مورد بررسی قرار می‌گیرند.

با مطالعه این کتاب، فصل جدیدی در راستای بهبود سطح زندگی‌ شما گشوده می‌شود که مبنای تحولات و پیشرفت‌های مادی و معنوی بزرگی خواهد شد.

در بخشی از کتاب روابط عاطفی بین تیپ‌های شخصیتی می‌خوانیم:

انیاگرام یک سیستم شخصیت‌شناسی مدرن است که ریشه در سنت‌های عرفانی باستان (دو الی چهار هزار سال پیش) دارد و هدفش کمک به انسان‌هاست تا خود و دیگران را خوب بشناسند. نماد این سیستم در قرن اخیر توسط جورج جورجیف ارمنی تبار به جهان معرفی گردید.

واژه Enneagram از ترکیب واژه یونانی Ennea (نُه) و Gram (شکل هندسی) تشکیل شده است که اشاره به تیپ‌های نه‌گانه انیاگرام دارد. انیاگرام یک مدل هندسی است که نُه تیپ شخصیتی را بر اساس نوع ارتباطشان با جهان توصیف می‌کند. هر تیپ شخصیتی به‌ صورتی کاملاً شفاف در مسیر رشد زندگی خویش عادات متمایزی از نحوه تفکر، احساس و رفتار خویش را بر اساس ترس‌ها و تمایلاتی که دارند توصیف می‌کند. انیاگرام مثل یک نقشه به انسان‌ها کمک می‌کند که با کشف اسرار وجودی خویش، به رشد شخصی خود کمک کنند.

هر انسانی در سال‌های اولیه زندگی خود، به ‌محض برقراری ارتباط با جهان خویش، قطعاً یکی از نُه تیپ شخصیتی را در خود آشکار می‌سازد و این تیپ شخصیتی تا پایان عمر در او ثابت و پایدار خواهد بود. مدرسان و کارشناسان انیاگرام معتقدند که می‌توان با استفاده از انیاگرام به چرایی شیوه‌های رفتاری افراد، اهداف و مسیر تکامل شخصیت آن‌ها پی برد؛ بنابراین در اولین گام ضرورت دارد هر فردی تیپ شخصیتی خود را از بین تیپ‌های نُه‌گانه کشف نماید و پس از مشخص شدن تیپ شخصیتی، اساتید انیاگرام به افراد یاد می‌دهند که چگونه از طریق این مدل هندسی جزئیات ویژگی‌های شخصیتی خویش را بشناسند.

خصوصیات تیپ شخصیتی هر فردی در مسیر رشد فردی قابل تعدیل است. علاوه بر تیپ اصلی شخصیتی، ما با چهار تیپ دیگر نیز در ارتباط هستیم که ویژگی‌های دیگری را به شخصیت ما اضافه می‌کند. از این چهار تیپ، دو تیپ به ‌عنوان بال‌ها و دو تیپ دیگر کانال‌ها یا فلش‌های هر تیپ می‌باشند.

 ۱۵۸ صفحه، ۹۷۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-215-511-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۷۰۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول- مفهوم و تاریخچه انیاگرام
مفهوم انیاگرام
تاریخچه انیاگرام
فصل دوم: تیپ‌های شخصیتی انیاگرام
سبک‌های شخصیتی تیپ‌های نُه گانه انیاگرام
تیپ‌های شخصیتی انیاگرام در یک نگاه
آشنایی با مثلث انیاگرام
بال‌ها
فلش‌ها
فصل سوم: تیپ‌های فرعی انیاگرام
27 تیپ فرعی انیاگرام
فصل چهارم: روابط عاطفی بین تیپ‌های انیاگرام
تیپ 1 با تیپ 1
تیپ 1 با تیپ 2
تیپ 1 با تیپ 3
تیپ 1 با تیپ 4
تیپ 1 با تیپ 5
تیپ 1 با تیپ 6
تیپ 1 با تیپ 7
تیپ 1 با تیپ 8
تیپ 1 با تیپ 9
تیپ 2 با تیپ 2
تیپ 2 با تیپ 3
تیپ 2 با تیپ 4
تیپ 2 با تیپ 5
تیپ 2 با تیپ 6
تیپ 2 با تیپ 7
تیپ 2 با تیپ 8
تیپ 2 با تیپ 9
تیپ 3 با تیپ 3
تیپ 3 با تیپ 4
تیپ 3 با تیپ 5
تیپ 3 با تیپ 6
تیپ 3 با تیپ 7
تیپ 3 با تیپ ‌8
تیپ 3 با تیپ 9
تیپ 4 با تیپ 4
تیپ 4 با تیپ 5
تیپ 4 با تیپ 6
تیپ 4 با تیپ 7
تیپ 4 با تیپ 8
تیپ 4 با تیپ 9
تیپ 5 با تیپ 5
تیپ 5 با تیپ 6
تیپ 5 با تیپ 7
تیپ 5 با تیپ 8
تیپ 5 با تیپ 9
تیپ 6 با تیپ 6
تیپ 6 با تیپ 7
تیپ 6 با تیپ 8
تیپ 6 با تیپ 9
تیپ 7 با تیپ 7
تیپ 7 با تیپ 8
تیپ 7 با تیپ 9
تیپ 8 با تیپ 8
تیپ 8 با تیپ 9
تیپ 9 با تیپ 9
فصل پنجم: شیوۀ کنترل خشم در تیپ‌های شخصیتی
فصل ششم: تمرینات آرامش‌بخش تیپ‌های شخصیتی
منابع

راهنمای دانلود کتاب روابط عاطفی بین تیپ‌های شخصیتی: بر اساس قوی‌ترین مدل شخصیت شناسی (انیاگرام)

برای دانلود کتاب روابط عاطفی بین تیپ‌های شخصیتی: بر اساس قوی‌ترین مدل شخصیت شناسی (انیاگرام) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  روابط عاطفی بین تیپ‌های شخصیتی: بر اساس قوی‌ترین مدل شخصیت شناسی (انیاگرام)

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
علی دهقانی
۱۳۹۹/۲/۲۶
با دنبال کردن کارهای این مدرس واقعا به نو شخصیت شناسی اعقتاد پیدا میکنی
Shadi D
۱۳۹۹/۸/۱۸
همین الان خوندن کتاب رو تموم کردم. خیلی مفید بود. در مورد شخصیت خودم چیزهایی یاد گرفتم و متوجه شدم که سرچشمه‌ی خیلی از رفتارهام چیه و چطوری میتونم تعدیلشون کنم. پیشنهاد میکنم سمینارهای اقای دکتر در این مورد رو هم ببینید چون بسیار روان توضیح دادن و شناخت تیپ‌های شخصیتی متفاوت، آسان تره.
مهدیه دربندی
۱۳۹۹/۶/۱۰
خیلی ساده بیان شده بود و کاربردی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)