دانلود کتاب روانشناسی ورزشی با تاکید بر بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی ورزشی با تاکید بر بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

کتاب‌های مرتبط

بیشتر ›

معرفی کتاب روانشناسی ورزشی با تاکید بر بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان

کتاب روانشناسی ورزشی با تاکید بر بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان نوشتۀ کیوان ملانوروزی و سیده فریده هادوی، به جنبه‌های روانشناسی این ورزش می‌پردازد و از تأثیر و اهمیت ارتباط خوب میان بازیکنان در نتیجه مسابقات سخن می‌گوید.

درباره‌ی کتاب روانشناسی ورزشی با تاکید بر بسکتبال:

روانشناسی ورزش و تمرین، مطالعه علمی افراد و رفتارهای آن‌ها در ورزش و تمرین است. روانشناسان حوزه روانشناسی ورزشی، اصول و دستورالعمل‌هایی را مشخص می‌کنند که مربیان از آن‌ها برای کمک به حضور مؤثرتر نوجوانان و جوانان و بزرگسالان در فعالیت‌های ورزشی و سود بردن از تمرین و ورزش استفاده کنند.

به عقیده روانشناسان، روانشناسی شاه‌کلید کار برجسته در ورزش است. روانشناسی ورزشی، شیوه سازگاری فرد برای انجام بهینه فعالیت‌ها و روبه‌رو شدن با مسائل محیط ورزشی را آماده می‌کند، این امر نقش به سزایی در موفقیت فرد و تیم دارد.

در ورزش‌های تیمی مخصوصاً بسکتبال، با وجود فعالیت‌های نسبتاً سریع تعداد زیادی بازیکن در یک زمین نه چندان بزرگ و محدوده‌های زمانی 10 دقیقه‌ای که سعی دارند در تقابل و رویارویی با یکدیگر توپ سنگین و بزرگی را وارد هدف یعنی حلقه کوچکی در ارتفاع حدود 3 متری زمین کنند، پیچیدگی بیشتری وجود دارد. ارتباطات مناسب میان بازیکنان و فشارهایی که به عنوان اعضای یک گروه تحمل می‌کنند، در موفقیت یک تیم بسکتبال بسیار اهمیت دارد.

امروزه رشد و تکامل فزاینده امر ورزش به طور اعم و بازی زیبای بسکتبال بالاخص در ابعاد قهرمانی و حرفه‌ای و لزوم همگانی شدن آن در سراسر جهان، استفاده علمی در کتب آموزشی را الزام‌آور کرده است.

ورزش دانشگاهی بسکتبال، از رشته‌های ورزشی‌ای به شمار می‌رود که موفقیت در آن نه فقط تحت تأثیر نحوۀ اجرای فنون فردی و گروهی است، بلکه به عوامل مختلف علمی بستگی دارد.

کتاب روانشناسی ورزشی با تاکید بر بسکتبال برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب حاضر برای کسانی که به این ورزش می‌پردازند و افرادی که قصد دارند دوره مربیگری بسکتبال و به‌ویژه سطح 3 دوره مربیگری نوجوانان و جوانان را طی کنند، بسیار سودمند و مفید است.

در بخشی از کتاب روانشناسی ورزشی با تاکید بر بسکتبال می‌خوانیم:

مربیان باید بدانند، تلاش برای ساختن یک تیم غالباً با توصیف رسالتی شفاف برای آن آغاز می‌شود. بیشتر تیم‌های ورزشی موفق بر پایۀ چشم‌اندازی دقیق، اهدافی عینی و برنامه‌ای مستحکم برای دست‌یابی به آن چشم‌انداز بنا نهاده شده‌اند. این فرایند به طور کلی بیانگر سازماندهی تیم است. آن دسته از تیم‌هایی که به موفقیت‌های پی در پی دست می‌یابند، لزوماً سازماندهی بهتری دارند و این سازماندهی نه تنها در ساختار تیم، بلکه در گام‌های درست و مناسب برای دستیابی به چشم‌انداز تیم وجود دارد.

پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهد که تیم‌ها را سازمان‌هایی پویا، برون‌گرا و انطباق‌پذیر با شرایط گوناگون توصیف می‌کنند، بنابراین برنامه‌ریزی یک تیم باید مستمر و همیشگی باشد.

مفاهیم رسالت، چشم‌انداز و اهداف در تیم ورزشی (با رویکرد تیم بسکتبال جوانان) بسیاری از تیم‌های موفق با رویای یک مربی در خصوص آیندۀ یک تیم شروع به کار کرده‌اند. داشتن یک رویا لازم است، خواه بردن یک جام و مقام قهرمانی باشد، یا به دست آوردن فلسفه‌ای برای بازی یا کسب درآمد بالا از ساختن بازیکنان و تبدیل آن‌ها به ستاره‌های بسکتبال. مربی‌های موفق کسانی هستند که می‌توانند یک رویا را بپرورانند و آن را به چشم‌اندازی از آن چه تیم می‌تواند به دست آورد، تبدیل کنند.

 ۶۸ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-355-352-1 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۹۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: برنامه‌ریزی تیم و تأثیرات آن در بسکتبال
فصل 2: ایجاد فضای مثبت برای تیم بسکتبال
فصل 3: گسترش ارتباطات مؤثر تیمی در بسکتبال
فصل 4: انگیزه دادن به تیم در بسکتبال

راهنمای دانلود کتاب روانشناسی ورزشی با تاکید بر بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان

برای دانلود کتاب روانشناسی ورزشی با تاکید بر بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  روانشناسی ورزشی با تاکید بر بسکتبال: ویژه سطح 3 دوره مربیگری بسکتبال نوجوانان و جوانان