دانلود کتاب رویاهای گمشده


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رویاهای گمشده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رویاهای گمشده

کتاب رویاهای گمشده نوشته‌ی الهه رضایی زاده، مجموعه داستان کوتاهی است که به زندگی مردم این روزگار می‌پردازد و دغدغه‌های همیشگی جامعه را با بیان و نگاهی تاره به شما ارائه می‌دهد.

نویسندگان جدیدی در دنیای ادبیات پا به عرصه‌ی ظهور گذاشته‌اند و نگرش دیگری را در روایت‌های خود منعکس می‌کنند. این اتفاق در میان افرادی که در خصوص مسائل اجتماعی و خانوادگی می‌نویسند نمود بیشتری دارد و الهه رضایی زاده نیز از این قاعده مستثنی نیست. رضایی زاده در مجموعه داستان رویاهای گمشده به زندگی کنونی مردم می‌پردازد اما نه به همان شکلی که نویسندگان قبلی در طول دو دهه‌ی قبل نوشته‌اند.

نویسندگان جدیدی مانند الهه رضایی زاده حتی اگر به سراغ سوژه‌های تکراری بروند، دست به نوآوری می‌زنند. به نظر می‌رسد نویسندگان نوظهور به دنبال غلبه بر عنصر تلخ نومیدی هستند.

در حقیقت می‌توان گفت شرایطی که جامعه‌ی ما در آن حضور دارد این نویسنده را ترغیب کرده است تا در داستان‌هایش به جای پرداختن به تلخکامی‌ها، تمرکز خود را بر ترویج امید بگذارد، چیزی که در میان آثار ایرانی کمتر دیده می‌شود.

در بخشی از کتاب رویاهای گمشده می‌خوانیم:

یکی از شب‌های گرم و دلچسب تابستان بود. مانلی و نیما تصمیم داشتند روی بالکن کوچک خانه شان اندک زمانی را کنار هم بگذرانند. مانلی همۀ چراغ‌ها را خاموش کرده بود. می‌خواست ستاره‌های بیشتری را در آسمان ببینند. هر چند نور تیرهای چراغ برق و ساختمان‌های اطراف، امکان تماشای همۀ این وسعت شورانگیز و سرشار از زیبایی را به آن‌ها نمی‌داد ولی با تمام این‌ها در بحبوحۀ زندگی شهری، درک همین سهم کوچک از زیبایی هم غنیمت بود.

مانلی با دو استکان چای داغ وارد بالکن شد در حالی که نیما مشغول آبیاری گلدان‌های کوچک لبۀ بالکن بود. نسیم خنکی می‌وزید و برگ‌های درختان آن سوی کوچه را با عبور نرم و ملایم خود چنان هنرمندانه می‌رقصاند که از پیچ و تاب و بر هم خوردنشان موسیقی جان بخشی در سکوت شب به گوش می‌رسید. گام‌های سبک و ناپیدای باد، مشامشان را از بوی نم خاک گلدان‌ها پر کرده و روحشان را طراوت می‌بخشید.

مانلی رو به نیما کرد و گفت: به به چه عطری! من عاشق بوی خاکم.

نیما لبخندی زد و گفت: امشب واقعا هوا عالی ست.

سپس روی قالیچۀ کوچکی که مانلی پهن کرد نشستند.

 ۱۱۰ صفحه، ۸۹۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-964122-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخن نویسنده
مفری برای رهایی
خانۀ رویاها
چهار پاره آتش
قلبی که تا ابد خواهد تپید
برتر از طنازی
من با بقیه فرق دارم
تنهاتر از من
چینی شکسته
به سمت من چرخ بزن
طنین آشنا
یک روز بارانی
بانگ خروس
دنیایی که من می خواستم
طوفان بی پایان
تنهاتر از من
چینی شکسته
به سمت من چرخ بزن
طنین آشنا
یک روز بارانی
بانگ خروس
دنیایی که من می خواستم
انتشارات ویکتورهوگو منتشر کرده است

راهنمای دانلود کتاب رویاهای گمشده

برای دانلود کتاب رویاهای گمشده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رویاهای گمشده

نظرات کتاب رویاهای گمشده

صبا ابراهیمی
۱۳۹۹/۸/۲۸
این رمان که شامل چندین داستان کوتاه هست و هر کدام از داستانها حال و هوای جالبی داره و مشخص هست نویسنده با نگاهی جدید به موضوعاتی نه چندان مهم فضایی جالب و دوست داشتنی ایجاد کرده که احساس شادمانی را در جزئیات بیان کند در واقع در موقع خواندن این کتاب به یاد کتاب شادمانی‌های کوچک هرمان هسه افتادم و نگاه نویسنده را پسندیدم
مشاهد همه نظرات (۱)