دانلود کتاب ریخت شناسی شبکه‌های اجتماعی

  • از: سید تقی کمالی
  • ناشر: انتشارات پشتیبان
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب ریخت شناسی شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ریخت شناسی شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ریخت شناسی شبکه‌های اجتماعی

کتاب ریخت شناسی شبکه‌های اجتماعی نوشته‌ی سید تقی کمالی با مشاهدات و مطالعه مستمر کنش‌­های اجتماعی در فضای مجازی ایرانی، رفتارهای فردی و جمعی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

همانطور که می‌دانید شبکه­‌های اجتماعی از جنبه‌های مختلف جامعه‌شناسی، فلسفی، روانشناسی و ارتباطی به‌ عنوان بخش تعیین‌ کننده ارتباطات اجتماعی که مربوط به تعاملات میان فردی انسان­‌ها و گروه‌­های اجتماعی می‌شود یک عملکرد واضح و روشن در جامعه ما پیدا کرده است و نیاز به مطالعه، بررسی و تجزیه و تحلیل دارد.

در این کتاب آنچه طی سال‌­های اخیر به‌ وسیله پیشرفت فناوری، رسانه‌­ها و ارتباطات دوربرد و افزایش پهنای باند، طرز زیستن در جامعه ما را در شرایط جدیدی قرار داده از دیدگاه نویسنده مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

برای تغییر، بهبود و اصلاح رویه‌­ها و مناسبات اجتماعی و ارتباطی موجود باید مسائل و چالش‌­ها را به درستی بشناسیم. ارزش‌‌ها و اندیشه­‌ها بخش بزرگی است که در شبکه­‌های اجتماعی قابل مطالعه و تحلیل می‌باشد و امروزه این شبکه­‌ها آزمایشگاه بسیار خوبی برای پژوهشگران علوم اجتماعی به شمار می‌رود.

در بخشی از کتاب ریخت شناسی شبکه‌های اجتماعی می‌خوانیم:

باید اجازه داد فناوری به‌عنوان ابزار (علاوه بر روش و جریان بودن که بار معنایی بر خود حمل می‌کند) و بخش سخت‌افزار جایگزین معنای واقعی و معنوی زندگی شود و آن را دچار تکنیک زدگی کند و آنچه انسان تک ساحتی است را به وجود آورده و جنبه‌های طبیعی و ماهوی انسان را در هم نوردد. غلبه ماشینیزم بر انسان موجب هلاکت او می‌شود در همین شرایط است که ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت فناورانه تسلا به‌عنوان پیشگام در توسعه هوش مصنوعی درباره مخاطرات و تهدیدها، جامعه بشری را انذار می‌دهد. خوش‌بینی مفرط (خارج از واقع‌گرایی) درباره فناوری‌ها آسیب زننده است. باید تمهیدات لازم را برای زندگی سایبری مهیا کرد.

شبکه‌های اجتماعی بدون مدیریت دانایی می‌تواند منجر به اینرسی ذهنی کاربر شود. برای دیده شدن دچار بی‌قراری شده و یا با تحیر و توقف، در دستیابی به اهداف زندگی خود علیل و ناتوان شود.

در شبکه‌های اجتماعی می‌توان از تحلیل فرد به فهم جامعه رسید. رفتارهای فردی در زمینه اجتماعی شکل می‌گیرند. خودشیفتگی به‌واسطه اختیار کردن فناوری از ویژگی‌های مهم زندگی در دامان فناوری است. توده در عصر رسانه‌های اجتماعی قابلیت بازآفرینی می‌یابد اگر مدیریت فردی و گروهی و هوش فناورانه شکل نگیرد. سازمان‌ یافتگی زندگی و مدیریت دانایی می‌تواند بر چالش‌های متأثر از زندگی در/ با رسانه‌های اجتماعی فائق آید. در عین حال فقدان هوشمندی و مستحیل شدن در جریان زیستی شبکه‌های اجتماعی خود می‌تواند عامل آشفتگی، جرم‌خیزی و آسیب‌های روانی و اجتماعی شود.

 ۴۸ صفحه، ۲۲۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-255-010-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

ما درباره چه چیز صحبت می‌کنیم؟
چرا عضو شبکه‌های اجتماعی می‌شویم؟
شبکه‌های اجتماعی و آینده ما
کوژیتو وار شدن زندگی در فضای مجازی
فلسفه شبکه‌های اجتماعی و تحلیل جامعه شناختی
کاربری شبکه‌های اجتماعی؛ ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و تمهیدات مورد نیاز
کیفیت، کمیت و سودمندی محتوا و آگاهی از مدل کسب‌ و کار شبکه‌های اجتماعی
ارتقای آگاهی جمعی؛ کارکرد برجسته شبکه‌های اجتماعی
سرایت و فراگیری تب یک موضوع یا همه‌گیری همهمه
تغییر ژنوم فرهنگی؟ آری یا نه؟!
همگون‌سازی و اضمحلال حرفه‌ای گرایی در کمین کاربران
تضادهای رفتاری؛ درنوردیدن فضای واقعی و مجازی
هنجارسازی و ایجاد رویه‌های جدید ارزشی - رفتاری
قلمرو سلبریتی‌ها و پدیده سلبریتی علمی منهای فرهیختگی؛ ساز شهرت و شهرت سازها
مینیمالیسم و تقلیل‌گرایی تخصص‌ها، برنامه‌ها و اقدام‌ها
فقدان مدیریت بر خود؛ غفلت و از دست رفتن عنان زندگی، بصری شدن و بازنمایی
مدیریت اذهان و کنترل افراد با توزیع ناآگاهی و اطلاعات غلط، مخدوش یا جعلی
چگونه از شبکه‌های اجتماعی بهره‌برداری مناسب داشته باشیم؟

راهنمای دانلود کتاب ریخت شناسی شبکه‌های اجتماعی

برای دانلود کتاب ریخت شناسی شبکه‌های اجتماعی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ریخت شناسی شبکه‌های اجتماعی